Termíny
* - Last minute
vyhľadať zájazdy
Plitvické jazerá a večerný Záhreb

Chorvátsko, Plitvické jazerá, Plitvické jazerá
Termín: 18.5.2018 - 20.5.2018 (3 dni)
Strava: bez stravy
Doprava: autobusová
Základná cena: 64,00 €
Cena po zľave: 64,00 €
Príplatky od: 0,00 €
Nezáväzne objednať

Program zajazdu

1.deň:

Vo veľmi skorých ranných hodinách (cca 02:00) odchod klimatizovaným autobusom z Bratislavy.

2.deň:

Príchod do Národného parku Plitvické jazerá v doobedňajších hodinách, nasleduje pobyt pri Plitvických jazerách. Tento park je najznámejší národný park v Chorvátsku a v roku 1979 bol zaradený do Svetového dedičstva UNESCO . Krasové jazerá sú terasovito rozložené a spojené prietokmi. Nachádza sa tu 140 vodopádov, 20 jaskýň a žriedel. Váš deň si môžete spríjemniť plavbou na loďke alebo ochutnaním pravej chorvátskej štrúdle. Táto oblasť sa preslávila aj natáčaním známeho filmu Winetou.  V podvečerných hodinách nasleduje cesta do hlavného mesta Chorvátska Záhrebu. Toto mesto je známe ako vysokoškolské centrum, kde v roku 1669 vznikla jedna z najstarších vysokých škôl v Európe.  Nasleduje večerná návšteva mesta, jeho rušného života, ktorý sa sústredí v rôznych kaviarničkách na námestí Bana Jelečica. Dajte sa zlákať omamnou vôňou  štrukle  (špecialita záhorskej kuchyne, tenké vyvaľkané a zapečené cesto plnené vajíčkami, smotanou a syrom alebo slivkami) alebo ochutnajte Samoborsku Kremšnitu (známa sladkosť, ktorá sa pripravuje sa z lístkového cesta so šlahačkou a cukrovým posypom). Nasleduje voľný program. Odchod zo Záhrebu v nočných hodinách.

3.deň:

Príchod na Slovensko – Bratislava v ranných hodinách.

Cena zahŕňa


dopravu klimatizovaným autobusom • služby sprievodcu CK • DPH • poistenie insolventnosti CK • batožinu 20 kg/osoba
Cena nezahŕňa


vstupné do národného parku • balík komplexného cestovného poistenia • príplatok za miestenku 
Iné príplatky


balík kompletného cestovného poistenia 2,55 EUR/osoba/deň  • príplatok za miestenku 5 EUR/osoba  • príplatok za nástupné miesto - info u predajcu, Orientačné ceny vstupného do NP Plitvice: od 1. 4. do 31. 10. sú ceny nasledovné: dospelý 110 HRK, dospelý v skupine nad 15 osôb 100 HRK, študenti 80 HRK, študenti v skupine nad 15 osôb 70 HRK, deti 7-18 rokov 55 HRK, deti v skupine nad 15 osôb 50 HRK, deti do 7 rokov zdarma. Plavba parníkom po jazere Kozjak je v cene vstupenky.(Ceny sa môžu meniť a vstupné sa platí len v chorvátskych kunách )
Poznámka


Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov je 30 osôb.
Nástupné miesta


Nitra- Trnava - Bratislava - bez príplatku
Predbežná cenová kalkuláciaaktuality a zaujímavosti
Hippokratov ostrov Hippokratov ostrov Čaká na to, aby sa opäť zaplnil ľuďmi, ktorí milujú život. Otvára svoju náruč a víta spleť návštevníkov z rôznych kútov Európy.
Objavujte Krétu Objavujte Krétu Špeciálny program pre tých, ktorí chcú dôkladnejšie spoznať tento zaujímavý ostrov.
Spolu už 25 rokov Spolu už 25 rokov Už 25 rokov pre vás pripravujeme letecké aj autobusové zájazdy. Navštívte nás, radi vám s výberom pomôžeme.