vyhľadať zájazdy
First Minute

9
Hotel Elite City Resort *****
Grécko, Peloponéz, Kalamata

Tento moderný a luxusný hotel bol postavený na konci mesta Kalamata, na mieste, kde oblasť Messinia prechádza do polostrova Mani. Jeho hostia tu nadobudnú pocit maximálneho pohodlia a výnimočnosti. O špičkové služby sa stará profesionálny personál. Hotel sa skladá z niekoľkých častí. Najbližšie k moru je hlavná budova s recepciou, reštauráciou a 2-lôžkovými izbami. V rozľahlom areáli sa ďalej nachádza parkovisko, veľké SPA centrum s bazénom, kaplnkou a bungalovy. Hotel funguje celoročne. Od vlastnej pieskovej pláže, na ktorú sa dostanete podchodom, ho delí iba miestna komunikácia, po ktorej sa dostanete do centra rušnej Kalamaty. Ležiac na pláži si vychutnáte jedinečnú scenériu – pohľad na majestátne pohorie Taygetos v kombinácii s tmavomodrým šírym morom. Reštaurácie a obchody nájdete už po necelých 500 metroch, kde začína tzv. nové mesto. Pred hotelom je aj autobusová zastávka, do centra pravidelne (každých 15 min.) premávajú autobusy mestskej dopravy. Letisko je vo vzdialenosti 12 km.

Možnosti stravy: polpenzia, all inclusive | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 29.5.2018 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 555 €
8.7
Villa Ilios
Grécko, Parga, Parga

V blízkosti veľkolepej pevnosti pôvabnej Pargy, len vo vzdialenosti 150 m od nej, stojí vila Ilios. Zároveň je situovaná na miernom kopci a na rozhraní mesta a pláže Valtos, kam sa dostanete po schodoch (300 m). Valtos je piesková pláž s možnosťou prenájmu ležadiel a slnečníkov. Nechýba ani široká ponuka vodných športov. Táto malá nevýhoda súvisiaca s prístupom na pláž však za odmenu ponúka magický výhľad na more zo štúdií a apartmánov. Vďaka centrálnej polohe máte všetko blízko - najbližšiu reštauráciu objavíte už po 50 metroch, kým obchod je vzdialený len 150 m od domu. Vila Ilios je našou najlepšou budovou v Parge, nielen kvôli interiéru a priestrannosti izieb, ale aj kvôli jedinečnej polohe.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 10 dní
Termíny od: 29.5.2018 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 125 €
8.8
Štúdiá Dimas
Grécko, Parga, Parga

Už samotným výberom Pargy nemôžte nič pokaziť; toto jedinečné mestečko na pobreží Iónskeho mora okamžite očarí každého návštevníka. Parga je rozdelená na centrálnu časť okolo prístavu a za pevnosťou sa rozprestiera dlhá pláž s bielym štrkopieskom, Valtos. V tejto časti bol postavený dom Dimas, stojaci v udržiavanej záhrade. V tieni altánku si môžete prečítať dobrú knihu alebo len tak relaxovať. Na pláž vzdialenú cca 500 m sa dostanete pohodlnou prechádzkou. Najbližší obchodík nájdete vo vzdialenosti 100 m, reštaurácia Mango Club s bazénom leží len 160 m od domu. Do centra sa dostanete približne 30 minútovou prechádzkou alebo môžete využiť aj lodný taxík z pláže Valtos.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 10 dní
Termíny od: 29.5.2018 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 120 €
7.5
Hotel Philoxenia ***+
Grécko, Epirus, Ammoudia

Ammoudia znamená v gréčtine piesková pláž. Keď chcú obyvatelia blízkej Pargy navštíviť skutočne peknú pieskovú pláž, vyberú sa do Ammoudie. V priebehu niekoľkých rokov sa v tejto dedinke vybudovalo niekoľko prázdninových domov a hotelov, medzi ktorými je hotel Philoxenia najmodernejší. Leží v pokojnom prostredí a charakterizujú ho pekné čisté izby, bazén a dobrá strava. Najbližšia reštaurácia, ako aj obchod sa nachádza vo vzdialenosti 70 metrov. Najväčším ťahákom je však jeho cena - je to najlacnejší 4* hotel s polpenziou v našej ponuke. Podľa nášho názoru je však jeho kategória 3*+ a to len preto,  že hotel je malý a nemá také veľkolepé vybavenie. Odporúčame ako náš tip!

Možnosti stravy: polpenzia | Dĺžka pobytu: 10 dní
Termíny od: 29.5.2018 | Možnosti dopravy: vlastná, autobusová, letecká
Cena od: 135 €
8.9
Hotel Vassiliki Bay ***
Grécko, Lefkada, Vassiliki

Najjužnejším zálivom na ostrove Lefkada je Vassiliki s rovnomennou dedinkou. Známy je po celom svete kvôli skvelým klimatickým podmienkam pre plachtenie. Športovci sa tu pripravujú na olympiádu a iné svetové súťaže v tejto kategórii. Pôvodná dedinka Vassiliki je veľmi romantická a leží vo východnej časti zálivu. Promenáda s tavernami a obchodíkmi má jedinečný štýl. Práve tu, približne 150 m od začiatku dlhej pláže je situovaný hotel Vassiliki Bay. Nachádza sa v pokojnom prostredí, k jeho výbave patrí aj bazén. Hotel disponuje veľmi peknými a vkusne zariadenými izbami pre 2-4 osoby. Strava je chutná a bohatá. Popoludňajšiu kávu si môžete vychutnať v jednej z mnohých štýlových kaviarní na promenáde. Výhľad bude dopĺňať plejáda plachetníc a jácht, ktoré tu kotvia. Hotel odporúčame všetkým, čo túžia po romantickej dovolenke na úrovni. 

Možnosti stravy: polpenzia | Dĺžka pobytu: 10 dní
Termíny od: 29.5.2018 | Možnosti dopravy: vlastná, autobusová, letecká
Cena od: 175 €
aktuality a zaujímavosti
Výstava v Berlíne Výstava v Berlíne Na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu sa tento rok prezentovalo 186 krajín.
Objavujte Krétu Objavujte Krétu Špeciálny program pre tých, ktorí chcú dôkladnejšie spoznať tento zaujímavý ostrov.
Hippokratov ostrov Hippokratov ostrov Čaká na to, aby sa opäť zaplnil ľuďmi, ktorí milujú život. Otvára svoju náruč a víta spleť návštevníkov z rôznych kútov Európy.