vyhľadať zájazdy
Pomorie

Hotel Zeus ***+
Bulharsko, Pomorie, Pomorie

Menší rodinný hotel Zeus stojí v blízkosti starej časti letoviska Pomorie, len pár minút pešo od centrálneho námestia a pešej zóny. Po nedávnej rekonštrukcii získal elegantný a moderný vzhľad a stal sa obľúbeným miestom pre dvojice aj pre rodiny s deťmi, ktoré hľadajú trochu komornejšie ubytovanie počas dovolenky. V mestečku je pritom dostatok príležitostí na zábavu, nákupy a aj na príjemné kúpanie na rôznych plážach. Od letiska v Burgase je hotel vzdialený necelých 15 km.

Možnosti stravy: raňajky, polpenzia | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 14.6.2018 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 140 €

Mestečko Pomorie, ktoré vyrástlo 20 km severovýchodne od Burgasu a 18 km južne od Slnečného Pobrežia, si ešte stále uchováva svoj provinčný šarm.

Základy pôvodného mesta boli položené na na brehoch Pomorijského jazera – na skalnatom, 2,5 km dlhom a asi 500 m širokom polostrove. Jazero je dodnes najväčšou zásobárňou morskej soli v Bulharsku. Pomorie je príjemné, pokojné turistické mestečko, populárne najmä ako kúpeľné stredisko s najväčším liečebným ústavom na Balkánskom polostrove, v ktorom sa čiernym bahnom liečia rôzne ochorenia, hlavne choroby pohybového ústrojenstva. Známa je aj miestna lisovňa hrozna a pálenica produkujúca koňaky Slančev Brjag a Pliska, Pomorijska Rakija, či suché aromatické víno Pomorijski Dimjat. Dovolenkári využívajú tri pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora – severnú, južnú a čiernu s liečivým bahnom a pieskom obsahujúcim železo a magnézium. K dispozícii sú požičovne slnečníkov a lehátok, vodných bicyklov, skútrov, surfov, je tu možnosť vodného lyžovania či paraglidingu. Reštaurácie a stánky okolo pláží ponúkajú široký sortiment jedál a nápojov. Príjemným spestrením letných dní i večerov sú prechádzky po malom parku a pešej zóne v centre mesta. Nájdete tu množstvo obchodov, reštaurácií, kaviarní, diskoték a rôznych atrakcií pre deti. Pomorie sa neustále rozrastá smerom na pevninu – na 400 m dlhej pieskovej pláži stoja nové luxusné hotelové komplexy a moderné apartmány.


Niekoľko tipov:


- prírodná rezervácia Pomorijské jazero

- miestne kúpele

- čierna pláž s liečivým bahnom

- Múzeum soli

- kostol Premeny Pána s ikonami zo 17. storočia

- Kláštor Sv. Juraja

aktuality a zaujímavosti
Výstava v Berlíne Výstava v Berlíne Na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu sa tento rok prezentovalo 186 krajín.
Objavujte Krétu Objavujte Krétu Špeciálny program pre tých, ktorí chcú dôkladnejšie spoznať tento zaujímavý ostrov.
Hippokratov ostrov Hippokratov ostrov Čaká na to, aby sa opäť zaplnil ľuďmi, ktorí milujú život. Otvára svoju náruč a víta spleť návštevníkov z rôznych kútov Európy.