vyhľadať zájazdy

Pomorie

Hotel Zeus
Hotel Zeus ***
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou 2 prísteliek (rozkladacie dvojlôžko) • SAT TV • minibar • kúpeľňa (sprcha, WC, sušič vlasov) • balkón • detská postieľka na vyžiadanie zadarmo
Možnosti stravy: raňajky, polpenzia
Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 17.6.2018 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 229 €

Mestečko Pomorie, ktoré vyrástlo 20 km severovýchodne od Burgasu a 18 km južne od Slnečného Pobrežia, si ešte stále uchováva svoj provinčný šarm.

Základy pôvodného mesta boli položené na na brehoch Pomorijského jazera – na skalnatom, 2,5 km dlhom a asi 500 m širokom polostrove. Jazero je dodnes najväčšou zásobárňou morskej soli v Bulharsku. Pomorie je príjemné, pokojné turistické mestečko, populárne najmä ako kúpeľné stredisko s najväčším liečebným ústavom na Balkánskom polostrove, v ktorom sa čiernym bahnom liečia rôzne ochorenia, hlavne choroby pohybového ústrojenstva. Známa je aj miestna lisovňa hrozna a pálenica produkujúca koňaky Slančev Brjag a Pliska, Pomorijska Rakija, či suché aromatické víno Pomorijski Dimjat. Dovolenkári využívajú tri pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora – severnú, južnú a čiernu s liečivým bahnom a pieskom obsahujúcim železo a magnézium. K dispozícii sú požičovne slnečníkov a lehátok, vodných bicyklov, skútrov, surfov, je tu možnosť vodného lyžovania či paraglidingu. Reštaurácie a stánky okolo pláží ponúkajú široký sortiment jedál a nápojov. Príjemným spestrením letných dní i večerov sú prechádzky po malom parku a pešej zóne v centre mesta. Nájdete tu množstvo obchodov, reštaurácií, kaviarní, diskoték a rôznych atrakcií pre deti. Pomorie sa neustále rozrastá smerom na pevninu – na 400 m dlhej pieskovej pláži stoja nové luxusné hotelové komplexy a moderné apartmány.


Niekoľko tipov:


- prírodná rezervácia Pomorijské jazero

- miestne kúpele

- čierna pláž s liečivým bahnom

- Múzeum soli

- kostol Premeny Pána s ikonami zo 17. storočia

- Kláštor Sv. Juraja

aktuality a zaujímavosti
Leto 2018 Leto 2018 Už takmer dva mesiace si u nás môžete kupovať zájazdy z letnej ponuky 2018. Tie najlepšie zľavy sú práve teraz!
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.
Objavujte Grécko Objavujte Grécko Ak by sme mali vytvoriť zoznam letných dovolenkových cieľov, do ktorých môžete cestovať každý rok a každý rok objaviť niečo nové, Grécko bude určite na prvých priečkach – ak nie úplne na vrchole.