vyhľadať zájazdy

Pomorie

Mestečko Pomorie, ktoré vyrástlo 20 km severovýchodne od Burgasu a 18 km južne od Slnečného Pobrežia, si ešte stále uchováva svoj provinčný šarm.

Základy pôvodného mesta boli položené na na brehoch Pomorijského jazera – na skalnatom, 2,5 km dlhom a asi 500 m širokom polostrove. Jazero je dodnes najväčšou zásobárňou morskej soli v Bulharsku. Pomorie je príjemné, pokojné turistické mestečko, populárne najmä ako kúpeľné stredisko s najväčším liečebným ústavom na Balkánskom polostrove, v ktorom sa čiernym bahnom liečia rôzne ochorenia, hlavne choroby pohybového ústrojenstva. Známa je aj miestna lisovňa hrozna a pálenica produkujúca koňaky Slančev Brjag a Pliska, Pomorijska Rakija, či suché aromatické víno Pomorijski Dimjat. Dovolenkári využívajú tri pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora – severnú, južnú a čiernu s liečivým bahnom a pieskom obsahujúcim železo a magnézium. K dispozícii sú požičovne slnečníkov a lehátok, vodných bicyklov, skútrov, surfov, je tu možnosť vodného lyžovania či paraglidingu. Reštaurácie a stánky okolo pláží ponúkajú široký sortiment jedál a nápojov. Príjemným spestrením letných dní i večerov sú prechádzky po malom parku a pešej zóne v centre mesta. Nájdete tu množstvo obchodov, reštaurácií, kaviarní, diskoték a rôznych atrakcií pre deti. Pomorie sa neustále rozrastá smerom na pevninu – na 400 m dlhej pieskovej pláži stoja nové luxusné hotelové komplexy a moderné apartmány.


Niekoľko tipov:


- prírodná rezervácia Pomorijské jazero

- miestne kúpele

- čierna pláž s liečivým bahnom

- Múzeum soli

- kostol Premeny Pána s ikonami zo 17. storočia

- Kláštor Sv. Juraja

aktuality a zaujímavosti
Mamma Mia 2 Mamma Mia 2 Premiéra muzikálu Mamma Mia 2 v bratislavskej Eurovei.
Z našich infociest - Grécko Z našich infociest - Grécko Chalkidiki, Magnesia a Skopelos. Aj na tieto krásne miesta môžete s nami cestovať autobusom.
Z našich infociest -Turecko Z našich infociest -Turecko Ak uvažujete o dovolenke v Turecku, pozrite si predovšetkým našu webstránku, ponuku sme v porovnaní s katalógom výrazne rozšírili.