vyhľadať zájazdy
Dalmácia

1 2
Vila Magdalena ***

Apartmánový dom Magdalena sa nachádza neďaleko známeho kempingu Galeb v letovisku Duče, asi 700m od Omišu. Ubytovanie je vhodné pre dvojice, rodiny, aj pre skupiny. K dispozícii je gril, parkovisko, v blízkosti sa nachádza supermarket (asi 400m). Na pláž sa dá dostať podchodom.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 9.6.2018 | Možnosti dopravy: vlastná
Cena od: 127 €
Štúdiá Mihaljevič **+

Dom sa nachádza v letovisku Duče, len 2,5 km od malebné ho mestečka Omiš, približne 25 km južne od Splitu. Len cesta ho oddeľuje od krásnej pieskovej pláže s niekoľkými reštauráciami a letnými barmi. Supermarket, autobusová zastávka a zmenáreň sú takmer v susedstve, najbližšia reštaurácia je vzdialená asi 80 m. 

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 2.6.2018 | Možnosti dopravy: vlastná, autobusová
Cena od: 135 €
Adriatiq Hotel Zora ***+
Chorvátsko, Dalmácia, Primošten

Hotel Adriatiq Zora je vynikajúco umiestnený nad kamenistou plážou na malom polostrove Raduča, asi pol kilometra od centra príťažlivého mestečka Primošten. Keď vstúpite do jeho areálu, nevnímate nič okrem pokojnej harmónie modrého mora a zelene vysokých pínií. Štrkové pláže lemujú celý polostrov a postupne sa zvažujú do mora. Hotel tvorí niekoľko vzájomne prepojených častí s izbami pre 2-3 osoby, wellness centrom so saunou, masážami a posilňovňou. Zaplávať si môžete aj v krytom bazéne s morskou vodou, ktorého otvárateľná kupola je poznávacím znamením hotela. Pre deti sú pripravené animačné programy, detské ihrisko a klub. Lokalita, v ktorej sa hotel nachádza, doslova vyzýva urobiť si aspoň jeden zaujímavý výlet, napríklad k zvláštnym primoštenským vinohradom alebo na malé ostrovy Krapanj, Prvič či Zlarin. Neustála blízkosť mora vás určite dobije pozitívnou energiou.

Možnosti stravy: polpenzia, plná penzia | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 2.6.2018 | Možnosti dopravy: vlastná
Cena od: 390 €
8.6
Hotel Biokovka ***
Chorvátsko, Dalmácia, Makarska

Obľúbený hotel a kúpeľné centrum Biokovka sa nachádza ani nie kilometer od centra populárneho rušného letoviska Makarska. Výnimočným ho robí spojenie nádhernej panorámy masívu Biokovo a skvelej polohy na brehu priezračného Jadranského mora, v blízkosti pláže lemovanej vysokými píniami. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pár dní relaxovať v kúpeľnom centre alebo tu strávite svoju letnú dovolenku. Hotel Biokovka vás uvíta v každom ročnom období.

Možnosti stravy: polpenzia | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 7.7.2018 | Možnosti dopravy: vlastná, autobusová
Cena od: 404 €
Hotel Plaža ****

Hotel Plaža v starobylom mestečku Omiš má atraktívnu pozíciu blízko mora, hlavnej pláže, rieky a zároveň aj pôvabnej starej časti mesta. Svojich hostí víta priateľskou atmosférou a ponúka im miesto, kde sa dokonale zbavia každodenného stresu. Komfortné izby, dobre vybavené wellness centrum a najmä veľká piesková pláž, ktorá je na dosah ruky, určite prispejú k príjemnému stráveniu letnej dovolenky. Hotel Plaža je skvelou základňou pre rôzne výlety, aj tie lodné. Navštívte ostrov Brač, Radmanovi Mlinice, vyskúšajte rafting na Cetine alebo zipline. Odporúčame všetkým, ktorí chcú prežiť aktívnu dovolenku v skutočne príjemnom prostredí.   

Možnosti stravy: raňajky | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 9.6.2018 | Možnosti dopravy: vlastná
Cena od: 451 €
1 2

Dalmácia je miesto, ktoré väčšinu návštevníkov „dostane“ hneď pri prvom stretnutí. Nielen svojimi prírodnými krásami a pamiatkami nevyčísliteľnej hodnoty, ale aj srdečnosťou a otvorenosťou jej obyvateľov. Hovorievajú, že ten, kto nevie spievať a nemá rád víno, nie je Dalmatínec...


Od Zadaru cez Šibenik, Split, Makarsku až po Dubrovník je pobrežie pretkané starými rybárskymi prístavmi, kúzelnými zátokami a zálivmi, štrkovými, kamenistými aj pieskovými plážami lemovanými azúrovým morom. Nadchne vás malebná silueta menších i väčších ostrovov, veľkoleposť národných parkov, vodopádov a klenoty starých miest. To všetko podfarbené drsnou krásou pohorí Velebit, Mosor a Biokovo.

 

Trogir  je starobylé prístavné mesto na pobreží Kaštelánskeho zálivu, rozložené na ostrovčeku medzi ostrovom Čiovo a pevninou, len 27 km od Spiltu. Pokojne ho môžeme označiť za mesto-múzeum v pravom slova zmysle, bohaté na kultúrno-historické pamiatky, výnimočnú architektúru a krásne ulice, vďaka ktorým dostalo toto mestečko pomenovanie „Malé Benátky“. Trogir je od roku 1997 zapísaný v  zozname svetového dedičstva UNESCO a očarí vás svojim bohatým kultúrnym dedičstvom ku ktorému bezpochyby patria pozostatky pevnosti Kamerlengo, obranná veža sv. Marka, renesančná radnica, katedrála sv. Vavrinca, románsky kostol sv. Barbory, kostol sv. Jána Krstiteľa, mestská hodinová veža, palác Čipiko, a mnoho ďalších. Pre okolie mesta je charakteristická zeleň, ostrovy a pláže ako kamenisté tak aj z jemného štrku. Najznámejšie pláže sú Pantana, Okrug a Kava. Milovníci športu si môžu vybrať z množstva aktivít, z ktorých najpopulárnejšie sú tenis, beh, škola surfingu a potápanie.


Letovisko Duče sa rozkladá asi 25 km južne od Splitu, vtesnané medzi masívne skaly pohoria Mosor a priezračné Jadranské more. Je povestné svojou dlhou pieskovou plážou a plytkým morom, čo vyhovuje najmä rodinám s menšími deťmi. V dedine sú 2-3 pekárne, malé supermarkety, kaviarničky, stánky s ovocím a zeleninou a zmenáreň. Ubytovanie poskytujú apartmánové domy a penzióny a miestne reštaurácie ponúkajú najmä typické chorvátske pokrmy. Na pláži je niekoľko barov a  kaviarničiek, dajú sa prenajať lehátka a vodné bicykle.

Do susedného Omišu, známeho ako mesta pirátov, sa dostanete pešo alebo miestnym autobusom. Omiš je nielen nesmierne fotogenickým mestom s nádherne zachovalým historickým centrom, ale aj miestom, ktoré celé leto žije kultúrnym festivalom. K najpopulárnejším udalostiam určite patria vystúpenia mužských speváckych zborov (tzv. klape) a Pirátska bitka - koná sa každý rok v auguste. V mestečku je viacero obchodov a obchodíkov, kaviarní, cukrární a veľká tržnica vynikajúco zásobená ovocím, zeleninou, domácimi výrobkami a rybami.


Mesto Makarska leží asi 50km južne od Splitu a je obľúbeným miestom tých, ktorý túžia po rušnej dovolenke plnej zábavy. Platí to najmä o hlavných letných mesiacoch;  ak sem vyberiete začiatkom júna alebo v septembri, atmosféra bude o dosť pokojnejšia. Pre Makarsku sú typické najmä hotely, ktoré lemujú pobrežnú promenádu a takmer dvojkilometrovú kamienkovú pláž. Borovice sa miestami nakláňajú nad morskú hladinu, promenáda je plná stánkov s občerstvením, reštaurácií, vábivých atrakcií pre deti – a tiež plná turistov. V centre mesta je dobre zásobená tržnica, niekoľko príjemných kaviarní a na Rive objavíte zaujímavé súsošie – Spomenik Turizma, vytvorený r. 2006 pri príležitosti 100. výročia turizmu v Makarskej.


Podgora je malé mestečko na Makarskej riviére. Z pôvodne rybárskej dedinky sa postupne stalo jednou z najatraktívnejších turistických destinácií v samom srdci Dalmácie. Návštevníkom ponúka zaujímavé historické pamiatky, ale počas letných mesiacov aj mnoho rozličných slávností, ako sú napríklad rybárske noci či folklórne večery. Toto miesto je rajom pre tých, ktorí chcú prežiť svoju dovolenku ďaleko od davu, uprostred stredomorskej vegetácie s krásnymi plážami a krištáľovo čistou vodou. Milovníci športu a aktívnej dovolenky sa môžu tešiť na futbal, basketbal, volejbal, tenis, cyklistiku, turistiku, potápanie, plachtenie a mnoho ďalších aktivít na vode.

aktuality a zaujímavosti
Výstava v Berlíne Výstava v Berlíne Na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu sa tento rok prezentovalo 186 krajín.
Objavujte Krétu Objavujte Krétu Špeciálny program pre tých, ktorí chcú dôkladnejšie spoznať tento zaujímavý ostrov.
Hippokratov ostrov Hippokratov ostrov Čaká na to, aby sa opäť zaplnil ľuďmi, ktorí milujú život. Otvára svoju náruč a víta spleť návštevníkov z rôznych kútov Európy.