vyhľadať zájazdy
Kvarner

8
Hotel Slaven ***

Hotel Slaven stojí na mieste bývalého hotela Rokan, ktorý bol najstarší hotel v letovisku Selce. Nachádza sa oproti hlavnej pláži, asi 200 m od centra tohto malého pobrežného mestečka. Ani nie pol kilometra od hotela začína promenáda s mnohými obchodíkmi, reštauráciami a kaviarňami, ktorou sa dostanete až do Crikvenice.

Možnosti stravy: polpenzia | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 1.9.2018 | Možnosti dopravy: vlastná
Cena od: 290 €
8
Hotel Katarina ****

Hotel Katarina bol v r. 2016 kompletne zrenovovaný a získal tak osobitný šarm. Je dekorovaný v retro štýle, ktorý príjemne spája staré s novým. Nachádza sa na začiatku mestečka Selce, neďaleko známej Crikvenice. Obidve mestá v lete spája aj turistický vláčik. Hotel Katarína je známy svojím neobvyklým bazénovým komplexom na brehu mora a vynikajúcimi službami vo wellness centre. V jeho okolí nájdete reštaurácie, bary, pizzerie či kaviarne.

Možnosti stravy: polpenzia | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 11.8.2018 | Možnosti dopravy: vlastná
Cena od: 404 €

Kvarner je oblasťou, ktorá je pevne spojená s počiatkami turistického ruchu v Chorvátsku. Jej pobrežná časť je z jednej strany lemovaná Opatijskou riviérou a z druhej známymi turistickými strediskami Crikvenica, Novi Vinodolski, Selce a Senj. Uprostred sa rozkladá Rijeka a na juhu celú oblasť uzatvára národný park Paklenica, ktorý ju oddeľuje od Dalmácie.


Symbolom regiónu je Opatija, elegantné kúpeľné mesto, kde môžete dovolenkovať počas celého roka. Bohatá ponuka hotelového ubytovania, 12 km dlhá pobrežná promenáda Lungo Mare, gastronomické špeciality, festivaly, koncerty, turistické chodníky v národnom parku Učka, cyklistické trasy – pre nudu tu určite nie je miesto.


Crikvenica úzko súvisí s rozvojom turistiky v Chorvátsku. Toto kúpeľné stredisko sa začalo budovať ešte v roku 1888, kedy sa malo stať konkurentom elegantnej Opatije. Túto éru dnes pripomína nádherne zrekonštruovaný hotel Therapia, patriaci k tým najkrajším v celej oblasti. Pobrežie Crikvenice lemuje takmer nepretržitý pás pláží; väčšinou sú kamienkové, s výnimkou mestskej pláže, kde je piesok a platí sa tam vstupné. Mestečko má veľa obchodov, reštaurácií, barov a počas celého roka ho radi navštevujú aj samotní Chorváti, najmä obyvatelia Záhrebu.


Avšak Kvarneru dominujú najmä ostrovy – Lošinj, Cres, Rab, Pag a najväčší z nich, Krk. Ak teda máte v sebe dušu námorníka, toto je to pravé miesto – cez deň sa vydajte na výpravy po mori a večer sa vráťte na pevnú zem.

Mohutný ostrov Krk je s pevninou spojený mostom. Pokrývajú ho zelené, ale aj bórou ošľahané kopce a nájdete tu množstvo skvelých pláží. Okrem nádhernej panorámy letoviska Baška sa vám určite vryje do pamäti aj malebné mestečko Vrbnik, zvečnené na obrazoch mnohých umelcov. Sem si môžete zájsť na ochutnávku slávnej Vrbnickej Zlahtiny – vynikajúceho bieleho vína, ku ktorému vám naservírujú neodolateľné syry a pršut.

aktuality a zaujímavosti
Z našich infociest - Grécko Z našich infociest - Grécko Chalkidiki, Magnesia a Skopelos. Aj na tieto krásne miesta môžete s nami cestovať autobusom.
Z našich infociest -Turecko Z našich infociest -Turecko Ak uvažujete o dovolenke v Turecku, pozrite si predovšetkým našu webstránku, ponuku sme v porovnaní s katalógom výrazne rozšírili.
Výstava v Berlíne Výstava v Berlíne Na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu sa tento rok prezentovalo 186 krajín.