vyhľadať zájazdy

Epirus

9.5
Hotel Vrachos Beach ***
Grécko, Epirus, Vrachos

Epirus je skrytým rajom Grécka. Stále je neprebádaný a masový turizmus by ste tu zbytočne čakali. Parga je perlou tejto oblasti, ale nájdete tu množstvo ďalších dediniek a usadlostí. Medzi najkrajšie patrí dedinka Vrachos ležiaca 30 km južne od Pargy. Charakterizuje ju 3 km dlhá pláž s jemným zlatožltým pieskom. Funguje tu niekoľko reštaurácií, obchodov aj plážových barov, nechýba ani ponuka vodných športov. Hotel Vrachos Beach sa nachádza približne v jej strede a ako jedna z mála tunajších ubytovacích kapacít má aj vlastný bazén. Funguje ako aparthotel bez stravy, jeho štúdiá disponujú dobre vybaveným kuchynským kútikom a sú vhodné pre 2-3 osoby. Väčšina má výhľad na more. Odporúčame pre milovníkov pokojnej dovolenky, ktorú môžu dobre skombinovať s aktivitami ponúkanými v tomto dovolenkovom rezorte.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 10 dní
Termíny od: 8.6.2018 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 388 €
7.5
Hotel Philoxenia ***+
Grécko, Epirus, Ammoudia

Ammoudia znamená v gréčtine piesková pláž. Keď chcú obyvatelia blízkej Pargy navštíviť skutočne peknú pieskovú pláž, vyberú sa do Ammoudie. V priebehu niekoľkých rokov sa v tejto dedinke vybudovalo niekoľko prázdninových domov a hotelov, medzi ktorými je hotel Philoxenia najmodernejší. Leží v pokojnom prostredí a charakterizujú ho pekné čisté izby, bazén a dobrá strava. Najbližšia reštaurácia, ako aj obchod sa nachádza vo vzdialenosti 70 metrov. Najväčším ťahákom je však jeho cena - je to najlacnejší 4* hotel s polpenziou v našej ponuke. Podľa nášho názoru je však jeho kategória 3*+ a to len preto,  že hotel je malý a nemá také veľkolepé vybavenie. Odporúčame ako náš tip!

Možnosti stravy: polpenzia | Dĺžka pobytu: 10 dní
Termíny od: 8.6.2018 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 396 €

Máloktorý kút Grécka môže tak veľa ponúknuť a pritom sa tak málo o ňom vie. A to je škoda. Ak máte radi Grécko, je načase upriamiť pohľad od ostrovov späť k pevnine – čo je vlastne archaický preklad slova epirus. Tento divoký kraj s horami šplhajúcimi sa do výšky 2000 m a porastený lesmi má nielen strhujúcu prírodu, ale aj bohatú históriu. Pri meste Dodona je možné dodnes obdivovať Diovu veštiareň, druhú najslávnejšiu v období antiky, či pozostatky chrámov a divadla, v ktorom sa každoročne koná festival antickej drámy. Azda najväčším klenotom tejto oblasti  je Parga; len 20 km južne od nej sa nachádza pokojná malá dedina Ammoudia. Meno jej dala krásna dlhá piesková pláž, okolo ktorej bola táto dedinka s pár obchodíkmi a tavernami vybudovaná. Na jej okraji sa do mora vlieva bájna, mýtami opradená rieka Acheron a neďaleko, proti jej prúdu stojí aj navštevovaná veštiareň mŕtvych – Nekromanteion. O necelých 14 km južnejšie trojicu našich pobytových miest v Epiru uzatvára Vrachos Beach. Meno tomuto pokojnému letovisku, ktoré tvorí hranicu oddeľujúcu zelené vrcholky hôr od tyrkysovej hladiny Iónskeho mora, skutočne dala nádherná, viac než 3 km dlhá piesková pláž. Túto oblasť si pre svoju dovolenku vyberajú predovšetkým samotní Gréci a len pomaly sa začína otvárať svetu. Preto neváhajte túto úchvatnú časť Grécka objaviť včas, v jej rýdzej podobe.  


Tipy
* určite nevynechajte návštevu malebného ostrova Paxos
* objavujte krásy pevninských hôr a v niektorej z dediniek ochutnajte paidakia – jahňacie kotletky
* nechte sa uniesť do starovekých mýtov a podniknite plavbu po bájnej rieke Styx

Poriadne sa nadýchnite a vyšliapte si to k zrúcanine Benátskeho hradu. Odmenou vám bude nádherná panoráma tohto malebného mestečka a fotky, ktoré vám budú závidieť susedia. Cestou naspäť sa nechajte zlákať na nákupy suvenírov a nevynechajte kávu či drink v niektorej z panoramatických kaviarní. Ak túžite svoju dovolenku tráviť naozaj aktívne, prihláste sa do niektorej zo škôl potápania či na jachtársky kurz, ktoré nájdete na pláži Valtos. Ak by sa vám pláž Valtos zunovala, nič sa nedeje. Vodný taxík, ktorý premáva z centra, vás odvezie na ďalšiu atraktívnu pláž, Lichnos. Oplatí sa vám vybrať sa aj za „múry” Pargy! Konkrétne odporúčame malebnú dedinku Syvota, kde si dajte chutný obed v niektorej z rybích taverien.

 

OKRUH IÓNSKYMI OSTROVMI – celodenný veľmi obľúbený výlet. Máte pri ňom možnosť objavovať a spoznávať úžasné Iónske ostrovy ako Lefkada, Kefalónia, Ithaka či Onasisov ostrov Scorpios ale napríklad aj slávnu jaskyňu „Papanikolis” na ostrove Meganisi.

 

PAXOS A ANTIPAXOS – výlet loďou na tieto dva krásne Iónske ostrovy, ktoré podľa gréckej mytológie stvoril boh Poseidón. Prvou zastávkou je ostrov Antipaxos, nasleduje návšteva Modrých jaskýň a nakoniec ostrov Paxos s jeho hlavným mestom Gaios.

 

KORFU – výlet loďou na jeden z najkozmopolitnejších ostrovov, o ktorom hovoria ako o klenote Iónskeho mora. Návšteva hlavného mesta Korfu – Kerkyra, prechádzka úzkymi uličkami, nákupy, káva na svetoznámej promenáde Liston.

 

MÝTY A RIEKY – tento výlet vám umožní nahliadnuť do bohatej gréckej mytológie. Veštiareň Nekromanteion, monument Zalongo, zastávka v dedinke Gliki a bájna rieka Acheron, ktorá bola podľa mytológie samotnou antickou riekou Styx.

 

ZAGORIA A ROKLINA VIKOS – výlet do prekrásnej prírody neďaleko Ioanniny, návšteva dedinky Monodendri, výhľad na najhlbšiu roklinu na svete - Vikos, ktorý vám vyrazí dych. Zastávka v kláštore Agia Paraskevi a káva v horskom mestečku Paramythia.

 

METEORA – celodenný výlet. Návšteva úchvatného a jedinečného kláštorného komplexu „visiaceho vo vzduchu” , ktorý sa nachádza na úpätí pohoria Pindos. Nahliadnete do života najstaršieho a najväčšieho kláštora a pri ceste späť sa zastavíte v horskej dedinke Metsovo, známej aj vďaka údenému syru, klobáskam a silnému vínu.

 

ALBÁNSKO – návšteva archeologickej lokality Butrint, mesta Saranda, krásnych pláží a dediniek. Butrint je miesto s bohatou históriou a dôležitosťou. Počas storočí sa tu usadili Gréci, Rimania, Byzantínci, Benátčania či Turci. Divadlo, termálne kúpele, Chrám Asklepia či Krstiteľnica sú stále vo veľmi zachovalom stave.

aktuality a zaujímavosti
Hippokratov ostrov Hippokratov ostrov Čaká na to, aby sa opäť zaplnil ľuďmi, ktorí milujú život. Otvára svoju náruč a víta spleť návštevníkov z rôznych kútov Európy.
Objavujte Krétu Objavujte Krétu Špeciálny program pre tých, ktorí chcú dôkladnejšie spoznať tento zaujímavý ostrov.
Spolu už 25 rokov Spolu už 25 rokov Už 25 rokov pre vás pripravujeme letecké aj autobusové zájazdy. Navštívte nás, radi vám s výberom pomôžeme.