vyhľadať zájazdy

Skopelos

9.3
Štúdiá Vithos
Grécko, Skopelos, Agnontas

V bočnej uličke rybárskej dedinky Agnontas bol postavený dom Vithos. V preklade toto slovo znamená "morské dno". Agnontas leží len 8 km od hlavného mesta Skopelos a z jeho malého, ale neskutočne malebného prístavu každý večer vyplávajú rybárske loďky po čerstvý úlovok, ktorým potom zásobujú miestne vychytené taverny. V tejto malebnej dedinke sa borovice doslova dotýkajú tyrkysového mora a západy slnka sú jedinečné. Okrem výborných rybích taverien v tejto malej usadlosti nájdete aj plážový bar, kaviareň, požičovňu motorových člnov, malý supermarket a autobusovú zastávku. Toto miesto je ako stvorené pre pokojnú dovolenku a ničím nerušený relax. Oceníte jeho polohu v strede ostrova, odkiaľ sa ľahko dostanete k najkrajším plážam ostrova. Dom Vithos vás privíta upravenou predzáhradkou, pohodlným spoločným sedením a záhradným grilom v tieni viniča. Odporúčame!

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 11 dní
Termíny od: 2.6.2018 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 256 €

Skopelos je krásnou, nevinnou nevestou príťažlivého, ale trošku nafúkaného Skiathosu. Ostrov si zamilujete už na prvý pohľad vo chvíli, keď trajekt vpláva do jeho prístavu. Kostol Panagie, biele domy s červenými strechami, okenice ako oči, ktoré vás neustále sledujú, úzke uličky, pestré bugamvílie, v pozadí sýtozelené lesy a more, v ktorom sa prelína niekoľko odtieňov modrej a tyrkysovej – to všetko spolu vytvára dych vyrážajúcu scenériu.

 

Krása tohto ostrova je zjavná už pri prvom zrakovom kontakte. Pri príchode loďou sa pred vami vynorí panoráma malebného hlavného mesta v náručí prístavu so žiarivobielym kostolíkom Paniagia ston Pyrgo. Tento najfotografovanejší kostolík v Grécku je poznávacím znamením ostrova. Pre jeho autentickú atmosféru vsadili americkí filmári dej slávneho muzikálu „Mama mia!“ práve na Skopelos. V tom čase zatienil aj auru susedného ostrova Skiathos vďaka premnoženému výskytu slávnych osobností. V posledných rokoch sem prichádzajú turisti so skrytou túžbou prežiť počas dovolenky časť romantického deja zo známeho muzikálu.

Ostrovom vedie iba jedna cesta, na sever do dedinky Glossa. Nájdete tu viac ako 360 kláštorov a kostolíkov, z ktorých väčšinu otvoria len pri nejakej slávnostnej príležitosti. Mnohé zálivy vás zlákajú stráviť v nich nezabudnuteľný deň a budete mať veľký problém vybrať si pláž – Millia, Glyfoneri, Adrines alebo Kastani, ktorá vám bude povedomá z kultového filmu Mamma Mia? Stafilos ležiaci najbližšie k hlavnému mestu, malá rybárska usadlosť Agnontas, Panormos a Elios - to sú najznámejšie zálivy a dedinky, ktoré sa ozaj vyplatí navštíviť . Skopelos je doposiaľ ušetrený od negatívnych prejavov masového turizmu. Ostrov si zachoval tradičný charakter. Nemá letisko a dá sa naň dopraviť loďou zo susedného Skiathosu. Spolu s ďalšími susednými ostrovmi patrí do Morského chráneného parku Severné Sporady. Nás tento ostrov ohromil a sme si istí, že vám sa bude páčiť tiež. 


Skopelos v skratke:


• fanúšikovia filmového hitu Mamma Mia sa určite musia zúčastniť výletu, ktorý im odkryje všetky miesta na ostrove, kde sa fi lm natáčal

• hudobný strešný bar Mercurius so skvelou hudbou pod svitom mesiaca je naším obľúbeným barom v hlavnom meste Skopelos

• plavba na blízky ostrov Alonissos – možno vás budú sprevádzať aj delfíny

• prejdite sa horskou dedinkou Glossa a pokochajte sa nádhernou panorámou; možno sa budete cítiť ako miestni obyvatelia, ktorí pred 300 rokmi striehli na pirátov

• niečo aj pre nudistov - pláž Velanio blízko Stafi losu

aktuality a zaujímavosti
Hippokratov ostrov Hippokratov ostrov Čaká na to, aby sa opäť zaplnil ľuďmi, ktorí milujú život. Otvára svoju náruč a víta spleť návštevníkov z rôznych kútov Európy.
Objavujte Krétu Objavujte Krétu Špeciálny program pre tých, ktorí chcú dôkladnejšie spoznať tento zaujímavý ostrov.
Spolu už 25 rokov Spolu už 25 rokov Už 25 rokov pre vás pripravujeme letecké aj autobusové zájazdy. Navštívte nás, radi vám s výberom pomôžeme.