vyhľadať zájazdy
Egypt

Egypt

Hlavné mesto: Káhira
Rozloha: 1,010,408 km2
Počet obyvateľov: 94,798,827
Náboženstvo: Islam
Mena: Egyptská libra
Časový rozdiel: GMT +2 hodiny

Hľadáte miesto, kde môžete dovolenkovať po celý rok? Egypt je to miesto, ktoré si každoročne za svoj dovolenkový cieľ vyberie obrovské množstvo návštevníkov hľadajúcich nádherné pláže, príjemne teplé more a kvalitné hotelové služby. Je to fascinujúca krajina mnohých podôb: vlniace sa pieskové duny, beduínske dediny, tajomné príbehy z čias faraónov, moderné mestá a rozľahlé hotelové komplexy stojace na plážach s jemným pieskom. Sever krajiny obmýva Stredozemné more, avšak populárnejšie sú letoviská, ktoré vyrástli na východnom pobreží pri Červenom mori. Najobľúbenejšia a najviac navštevovaná je Hurghada. Vybavenie tamojších rezortov je skutočne vynikajúce, nájdete v nich všetko, na čo si len spomeniete – reštaurácie, bary, obchodíky a samozrejme, množstvo bazénov. Dni vám spríjemnia pestré animačné programy. Skúste aj aktívnu formu oddychu, napríklad pri vodnom aerobiku. Určite sa však počas vášho pobytu vydajte aj na malý výlet za brány hotelového rezortu. Kým púštna scenéria okolo Hurghady sa môže zdať jednoliata, pod hladinou Červeného mora sa ukrýva pestrofarebný podmorský svet. Podobné koralové útesy sa nájdu na máloktorých miestach sveta, preto si do kufra nezabudnite pribaliť potápačské okuliare a šnorchel. Ostrov Giftun je na potápanie priam ideálny, dostanete sa sem po krátkej plavbe loďou. V centre starého mesta Hurghady zasa spoznáte Egypt v jeho pravej podobe, s prvkami tradícii siahajúcimi hlboko do histórie. Počas potuliek úzkymi ulicami objavíte veľkolepé mešity či typický bazár s voňavým korením, rozmanitými druhmi čerstvého ovocia, zeleniny a typickými suvenírmi. Protipólom starého mesta sú moderné štvrte El Memsha a Sakalla so živou promenádou lemovanou palmami a početnými obchodíkmi, reštauráciami či barmi. Na jej konci nájdete moderný prístav, v ktorom kotví nejedna luxusná jachta. Ak sa vydáte do Gízy naskytne sa vám možnosť pokochať sa  slávnymi pyramídami, ktoré dodnes udivujú celý svet a poodhaliť tajomstvá života starovekých Egypťanov. Skrátka, Egypt je ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po oddychu na krásnych plážach, aktívnej dovolenke aj spoznávaní slávnych starovekých pamiatok.


Naše tipy:

* vychutnajte si šálku kávy alebo tradičného čaju a vodnú fajku v centre Hirghady

* ak ste fanúšikom potápania, nevynechajte ostrov Giftun

* návšteva starovekých pamiatok, vyberte sa do slávneho Luxoru a Údolia Kráľov - jedného z najstarších miest na svete

* vzrušujúca jazda po púšti na štvorkolkách


Arabština

Vyžaduje sa cestovný pas platný ešte najmenej 6 mesiacov po návrate.

Pri príchode sa na letisku platia vstupné víza 28 €.

SAFARI (3 hod)

Vzrušujúca jazda na štvorkolkách cez púšť patrí k obľúbeným výletom. Je spojená s návštevou beduínskej dediny. Zrelaxujete sa pri šálke tradičného čaju a môžete si tiež vyskúšať jazdu na ťave.


KÁHIRA a GÍZA

Výlet do hlavného mesta Egypta, jedného z najväčších miest vo svete s populáciou až 20 miliónov. Navštívite úžasné múzeum v Káhire, ktoré sa pýši najväčšou zbierkou staroegyptských pamiatok vrátane slávnej zlatej masky Tutanchamona.  presunieme sa k jednému zo siedmych divov sveta - pyramídam v Gíze. Po obede v neďalekej reštaurácii sa ešte zastavíme v slávnych parfumériách, kde sa vyrábajú exotické olejové vône. K dispozícii celodenný alebo dvojdňový výlet.


POTÁPANIE

Objavte krásy podmorského sveta. Jedinečný výlet loďou s potrebným vybavením. Ponorte sa 10m pod hladinu a kochajte sa strofarebnosťou koralových útesov. V cene výletu je aj obed a nápoje.


DOLPHIN SHOW

Výlet do delfinária je skvelým zážitkom pre celú rodinu. Odfoťte sa s delfínmi a vezmite si domov jedinečný suvenír.


OSTROV GIFTUN

Úžasný deň strávený na mori a na nádhernej piesočnatej pláži ostrova Giftun. Spojte šnorchlovanie a obdivovanie výnimočných koralových útesov s oddychom na pláži. V cene výletu je obed s nápojmi na lodi.


JEEP SAFARI

Popoludnie strávené jazdou na jeepoch, 50 km cez púšť až do beduínskej dediny. Tu máte príležitosť ochutnať tradičný čaj či chlieb. V tejto izolovanej komunite pochopíte skutočný význam vody. Vychtunáte si jedinečnú večeru pri západe slnka.


LUXOR

Toto miesto ukrýva jedni z najpozoruhodnejších egyptských pamiatok. Navštívite Údolie kráľov, Memnonov kolos, slávny chrám v Karnaku. Nevynecháme výrobu alabastru a múzeum venované papyrusu. Absolvujeme tiež plavbu po Níle.


PARADISE ISLAND

Ďalší výlet fantastický pre tých, ktorí chcú nahliadnuť pod hladinu Červeného mora. Lodný výlet je spojený s kúpaním, oddychom a obedom na ostrove Orange Bay.


RED SEA DOLPHIN

Plavba oďou s priehľadným dnom je jedinečná šanca obdivovať fascinujúci podmorský život aj bez potápania. Rozhodne si nezabudnite svoje fotoaparáty.

SAHARA PARK

Výlet začneme vzrušujúcou jazdou na štvrokolkách, na jeepoch sa presunieme do beduínskej dedinky. Môžete si vyskúšať jazdu na ťave, občerstviť sa šálkou čaju či pozorovať výrobu keramiky. Vychutnáte si jedninečný večer pod hviezdnou oblohou s chutnou večerou a to všetko za doprovodu brušných tancov a  fakírov.


PONORKA

Jedinečný spôsob ako spoznať krásy podmorského života. Okrem farebných koralových útesov a rýb uvidíte vrak lode a dostanete sa až do hĺbky 20 metrov!


aktuality a zaujímavosti
Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu na sezónu 2019 sa tohto roku konala 12. októbra v netradičnej atmosfére.
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.
Mamma Mia 2 Mamma Mia 2 Premiéra muzikálu Mamma Mia 2 v bratislavskej Eurovei.