vyhľadať zájazdy
Parga

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 12 dní
Termíny od: 20.9.2019 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 157 €
7.1
Hotel Philoxenia ***+
Grécko, Parga, Ammoudia

Ammoudia znamená v gréčtine piesková pláž. Keď chcú obyvatelia blízkej Pargy navštíviť skutočne peknú pieskovú pláž, vyberú sa do Ammoudie. V priebehu niekoľkých rokov sa v tejto dedinke vybudovalo niekoľko prázdninových domov a hotelov, medzi ktorými je hotel Philoxenia najmodernejší. Leží v pokojnom prostredí a charakterizujú ho pekné čisté izby, bazén a dobrá strava. Najbližšia reštaurácia, ako aj obchod sa nachádza vo vzdialenosti 70 metrov. Najväčším ťahákom je však jeho cena – je to najlacnejší hotel s polpenziou v našej ponuke. Odporúčame ako náš tip!

Možnosti stravy: polpenzia | Dĺžka pobytu: 10 dní
Termíny od: 7.6.2019 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 242 €
8.8
Štúdiá Garden
Grécko, Parga, Parga

Názov Garden nie je len metaforou, ale realitou. Veď budova štúdií Garden je doslova utopená v pestovanej zeleni. Dom leží na konci Pargy obklopený niekoľkými druhmi stromov, kvetov a okrasných kríkov. Ich farby a vône napĺňajú okolie domu. Pred domom môžete bezpečne zaparkovať svoje auto. K dispozícii je aj vonkajší gril a citrón do zálievok či na mäso si nemusíte kupovať v obchode, odtrhnite si ho priamo zo stromu. Pohodlie dopĺňa aj bazén s ležadlami a slnečníkmi. Najbližší minimarket a oddychový areál Mango sú vzdialené 200 m. Atraktívne centrum je vzdialené približne na 35 minútovú prechádzku. Garden je v kruhu našich klientov mimoriadne populárny, odporúčame ako náš tip.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 10 dní
Termíny od: 7.6.2019 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 300 €
8.4
Villa Ilios
Grécko, Parga, Parga

V blízkosti veľkolepej pevnosti pôvabnej Pargy, len vo vzdialenosti 150 m od nej, stojí vila Ilios. Zároveň je situovaná na miernom kopci a na rozhraní mesta a pláže Valtos, kam sa dostanete po schodoch (300 m). Za odmenu sa vám zo štúdií a apartmánov naskytne magický výhľad na more. Valtos je piesková pláž s možnosťou prenájmu ležadiel a slnečníkov. Nechýba ani široká ponuka vodných športov. Vďaka centrálnej polohe máte všetko blízko - najbližšiu reštauráciu objavíte už po 50 metroch, kým obchod je vzdialený len 150 m od domu. Vila Ilios je našou najlepšou budovou v Parge, nielen kvôli interiéru a priestrannosti izieb, ale aj kvôli jedinečnej polohe.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 11 dní
Termíny od: 7.6.2019 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 304 €
8.2
Hotel Vive-Mar ***
Grécko, Parga, Ammoudia

Hotel Vive-Mar nájdete v pokojnej dedinke Ammoudia, asi 100 m od krásnej pieskovej pláže siahajúcej až k brehom bájnej rieky Acheron. Obklopuje ho udržiavaná záhradou s pestrými kvetmi, citrónovníkmi a palmami a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí milujú prírodu a jej krásy. Od roku 2018 čaká návštevníkov v areáli hotela novovybudovaný sladkovodný bazén. Hotel funguje pod vedením mladej sympatickej dvojice, ktorá sa aktívne podieľa na chode hotela. Ich rodičia prevádzkujú neďalekú tavernu Poseidon, ktorú budete môcť vyskúšať aj vy, večere sa podávajú práve tam. Vzdialená je len 200 m. 50 metrov od hotela sa nachádza aj minimarket. Výhodná cena je ďalším lákadlom. V Ammoudii neočakávajte masový turizmus, dedinku počas leta navštevujú najmä Gréci. Odporúčame pre milovníkov kľudu a peknej prírody.

Možnosti stravy: polpenzia | Dĺžka pobytu: 10 dní
Termíny od: 7.6.2019 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 360 €

Ak sa vám na vám pri pohľade na nejaké mesto v Grécku vyderie na pery obdivné „Wow!“ sme si takmer istí, že sa pozeráte na Pargu. Pohľad do zálivu z výšin benátskej pevnosti je neopísateľne krásny a len ťažko uveriť, že toto mestečko sa nachádza v jednej z najmalebnejších a pritom najchudobnejších oblastí Európy - v Epire.    

 

Prímorské mestečko Parga sa nachádza sa na severozápade Grécka, na pobreží trblietajúceho sa Iónskeho mora, oproti ostrovom Korfu, Paxos a Antipaxos. Neočakávajte výdobytky masovej turistiky či hotely svetových reťazcov. Všetko tu zostalo atraktívne malé. Všetko je blízko, aj keď sa možno na prvý pohľad nezdá zdá. Vyplýva to z charakteru Pargy, ktorá je budovaná terasovite a práve preto sa nedajú vzdialenosti odhadnúť presne. Labyrint úzkych dláždených uličiek, malé obchodíky s pestrou paletou rôzneho tovaru, domy s červenými strechami, na ktoré dohliada zrúcanina Benátskej pevnosti, z ktorej sa vám naskytne krásny výhľad na celú Pargu i pláž Valtos. Ak sa unavíte, môžete si tu pochutnať na osviežujúcom frapé v štýlovej kaviarničke. Na malebnej prímorskej promenáde vás určite zlákajú k posedeniu vábivé vône z okolitých taverien či reštaurácií. Nechajte sa zviesť a ochutnajte typické grécke jedlá, dajte si pohárik lahodného miestneho vína.

Parga má niekoľko pláží. Mestská pláž Krioner,  maličká pláž za mestom (Piso Krioneri) a rozľahlé, nesmierne atraktívne pláže Valtos a Lichnos, na ktoré sa môžete priamo z prístavu odviezť každých 30 minút vodnými taxíkmi. Pláž Valtos je od centra mestečka Parga vzdialená asi 1 km. Na tejto pláži si milovníci vodných športov prídu na svoje – od paraglidingu, cez vodné lyže až po jachtárske kurzy. Parga má rovnako ako väčšina gréckych miest korene v antických dobách. Počas svojej dlhej histórie bola pod vládou Benátčanov, Turkov, Francúzov, Rusov aj Angličanov. Benátčania si tu udržali nadvládu až do roku 1797. Počas tejto doby sa však Parga až trikrát dostala pod tureckú nadvládu. V tých časoch bol tureckým pirátom Barbarossom úplne zničený pôvodný hrad. Sila Benátčanov začala ochabovať v roku 1791 a o Pargu prejavil záujem cisár Napoleon. Po porážke Francúzov pri Trafalgare prevzalo kontrolu nad Pargou Anglicko a približne v rovnakom čase sa o toto územie začal zaujímať aj Turek Ali Pasha. Po viacerých pokusoch mu nakoniec Briti Pargu predali. Mnohí rozhorčení obyvatelia si pred vidinou života pod tureckou nadvládou radšej zvolili život v exile. Parga bola napokon oslobodená počas balkánskej vojny, avšak Turci tu zostali až do roku 1924, kedy nastala vzájomná výmena obyvateľov medzi Gréckom a Tureckom. Táto posledná kapitola búrlivej histórie je oslavovaná každoročne 15. augusta, v deň osláv Panny Márie. Ak máte to šťastie, že práve vtedy tu trávite svoju dovolenku, budete súčasťou azda najrušnejšieho dňa v kalendári Pargy. Parga je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií medzi obyvateľmi Škandinávie a Talianska. Rovnako vyhľadávaná je i samotnými Grékmi. Bohatá história, nefalšovaná príroda, pestrá ponuka fakultatívnych výletov, blízkosť atraktívnych Iónskych ostrovov, biele pláže, milí a pohostinní domáci, kozmopolitná atmosféra. Toto všetko zaraďuje Pargu nepochybne medzi najkrajšie miesta v Grécku.        

 

Ammoudia je poetické miesto lemované horami, kde sa Iónske more snúbi s bájnou riekou Acheron. Táto malá dedinka si žije svojím pokojným tempom necelých 18 km od kozmopolitnej Pargy a je obľúbeným prázdninovým cieľom samotných Grékov. Nájdete tu zopár obchodov, dve pekárne, pár originálnych rybích taverien a dobre známych rybích reštaurácií, dva štýlové bary a dokonca aj diskotéku. V ústí rieky Acheron môžete zazrieť rybárov a ich farebné člny – keďže sa tu mieša sladká voda so slanou, hojný úlovok je zaručený. Acheron je populárny aj medzi kanoistami. Na okraji zálivu sa rieka vlieva do mora a prechádza do krásnej dlhej a širokej pláže s bielym pieskom a s pozvoľným vstupom do mora. Ležadlá a slnečníky sú samozrejmosťou, ale nájdete tu aj „vlastný“ kus pláže, kde si rozprestriete osušku. Veľká časť je lemovaná stromami, medzi ktorými narazíte aj na obytné karavany, môžu tu bezplatne parkovať. Až za týmto hájom začína samotná dedinka. Čisté more, pekná pláž, svieži vzduch a pokojné tempo sú hlavnými lákadlami tohto letoviska.


Niekoľko tipov:

• urobte si výlet na ostrovy Paxos a a Antipaxos

• posedte si pri šálke kávy v niektorej z kaviarničiek na živej promenáde Pargy

• v niektorej z horských dedín ochutnajte paidakia, jahňacie kotlety

• relaxujte na pláži v Ammoudia   

Poriadne sa nadýchnite a vyšliapte si to k zrúcanine Benátskeho hradu. Odmenou vám bude nádherná panoráma tohto malebného mestečka a fotky, ktoré vám budú závidieť susedia. Cestou naspäť sa nechajte zlákať na nákupy suvenírov a nevynechajte kávu či drink v niektorej z panoramatických kaviarní. Ak túžite svoju dovolenku tráviť naozaj aktívne, prihláste sa do niektorej zo škôl potápania či na jachtársky kurz, ktoré nájdete na pláži Valtos. Ak by sa vám pláž Valtos zunovala, nič sa nedeje. Vodný taxík, ktorý premáva z centra, vás odvezie na ďalšiu atraktívnu pláž, Lichnos. Oplatí sa vám vybrať sa aj za „múry” Pargy! Konkrétne odporúčame malebnú dedinku Syvota, kde si dajte chutný obed v niektorej z rybích taverien.

 

OKRUH IÓNSKYMI OSTROVMI – celodenný veľmi obľúbený výlet. Máte pri ňom možnosť objavovať a spoznávať úžasné Iónske ostrovy ako Lefkada, Kefalónia, Ithaka či Onasisov ostrov Scorpios ale napríklad aj slávnu jaskyňu „Papanikolis” na ostrove Meganisi.

 

PAXOS A ANTIPAXOS – výlet loďou na tieto dva krásne Iónske ostrovy, ktoré podľa gréckej mytológie stvoril boh Poseidón. Prvou zastávkou je ostrov Antipaxos, nasleduje návšteva Modrých jaskýň a nakoniec ostrov Paxos s jeho hlavným mestom Gaios.

 

KORFU – výlet loďou na jeden z najkozmopolitnejších ostrovov, o ktorom hovoria ako o klenote Iónskeho mora. Návšteva hlavného mesta Korfu – Kerkyra, prechádzka úzkymi uličkami, nákupy, káva na svetoznámej promenáde Liston.

 

MÝTY A RIEKY – tento výlet vám umožní nahliadnuť do bohatej gréckej mytológie. Veštiareň Nekromanteion, monument Zalongo, zastávka v dedinke Gliki a bájna rieka Acheron, ktorá bola podľa mytológie samotnou antickou riekou Styx.

 

ZAGORIA A ROKLINA VIKOS – výlet do prekrásnej prírody neďaleko Ioanniny, návšteva dedinky Monodendri, výhľad na najhlbšiu roklinu na svete - Vikos, ktorý vám vyrazí dych. Zastávka v kláštore Agia Paraskevi a káva v horskom mestečku Paramythia.

 

METEORA – celodenný výlet. Návšteva úchvatného a jedinečného kláštorného komplexu „visiaceho vo vzduchu” , ktorý sa nachádza na úpätí pohoria Pindos. Nahliadnete do života najstaršieho a najväčšieho kláštora a pri ceste späť sa zastavíte v horskej dedinke Metsovo, známej aj vďaka údenému syru, klobáskam a silnému vínu.

 

ALBÁNSKO – návšteva archeologickej lokality Butrint, mesta Saranda, krásnych pláží a dediniek. Butrint je miesto s bohatou históriou a dôležitosťou. Počas storočí sa tu usadili Gréci, Rimania, Byzantínci, Benátčania či Turci. Divadlo, termálne kúpele, Chrám Asklepia či Krstiteľnica sú stále vo veľmi zachovalom stave.

aktuality a zaujímavosti
Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu na sezónu 2019 sa tohto roku konala 12. októbra v netradičnej atmosfére.
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.
Mamma Mia 2 Mamma Mia 2 Premiéra muzikálu Mamma Mia 2 v bratislavskej Eurovei.