vyhľadať zájazdy
Telendos

Hotel Porto Potha **
Grécko, Telendos, Telendos

Pred 18 rokmi, keď sme ako prví na Slovensku ponúkali ostrov Kalymnos, susedný ostrovček Telendos sme propagovali ako „ostrov pre Robinsonov“. Neskôr sa turistický rozvoj mierne dotkol aj tohto ostrova, ale pravdou aj naďalej ostáva, že tu nejazdia žiadne autá. Posledným v rade zástavby tejto malej komunity je budova hotela Porto Potha. Celkovo je k dispozícii len 12 izieb, jedna z nich pre našich klientov. Odvšadiaľ sa otvára panoramatický výhľad na pobrežie ostrova Kalymnos. Hoci je more len na skok, hostia majú k dispozícii aj bazén. Organizovaná pláž je v blízkosti hotela, nudistická pláž vo vzdialenosti 200 m. Hotel má aj malú reštauráciu, ale navštíviť ďalšie dve-tri miestne taverny, ktoré ponúkajú čerstvé morské plody a ryby, sa naozaj oplatí. Odporúčame pre zaľúbencov a všetkých, čo túžia po absolútne tichej dovolenke.

Možnosti stravy: raňajky | Dĺžka pobytu: 11 dní
Termíny od: 7.6.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 528 €

Na mieste, kde v súčasnosti premávajú vodné taxíky z Kalymnosu na Telendos, stálo v pradávnej minulosti hlavné mesto Pothia. Ničivé zemetrasenie v r. 554 p. n. l. pochovalo mesto pod morskú hladinu a dnešný Telendos navždy odrezalo od Kalymnosu. Len osemsto metrov delí pokojnú a jedinú rybársku osadu na tomto ostrove od kalymnoského letoviska Myrties. Autá ani motorky tu neexistujú, nie sú vôbec potrebné. Ostrov má iba jednu asfaltovú cestu a k najvzdialenejšej pláži sa dostanete po desiatich minútach chôdze. Fungujú tu dve-tri taverny, asi rovnaké množstvo plážových barov a minimarket. Usmievaví a priateľskí domáci, krásne pláže, nedotknutá príroda, božský pokoj – toto všetko je Telendos!


TRANSFER

Po prílete na ostrov Kos približne 20 minútový transfer do prístavu Mastichari. Plavba trajektom na ostrov Kalymnos (asi 50 minút). Z prístavu Pothia transfer do letoviska Myrties a následne krátka plavba na Telendos (5-10 minút). Kvôli nesúladu letového poriadku a cestovného poriadku trajektov môže byť ubytovanie na jednu noc poskytnuté na ostrove Kos/Kalymnos.


 

 

aktuality a zaujímavosti
Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu na sezónu 2019 sa tohto roku konala 12. októbra v netradičnej atmosfére.
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.
Mamma Mia 2 Mamma Mia 2 Premiéra muzikálu Mamma Mia 2 v bratislavskej Eurovei.