vyhľadať zájazdy
Ölüdeniz

1 2
8.3
Hotel Blue Star ***+
Turecko, Ölüdeniz, Ölüdeníz

Výborný malý rodinný hotel v centre letoviska Ölüdeniz, ktorý začínal iba s piatimi bungalovmi. Postupne sa rozrastal a dnes je skvelým miestom aj pre tých, čo chcú iba leňošiť, ale aj pre tých, ktorí plánujú podnikať výlety na zaujímavé miesta v okolí. Jeden z najkrajších zážitkov určite bude plávanie v priezračnej vode Modrej lagúny vzdialenej asi kilometer, kde sa platí menšie vstupné. Samozrejme, za kúpaním netreba chodiť tak ďaleko, na širokú hlavnú pláž letoviska prídete asi po sto metroch. Keďže hotel má v cene zahrnuté iba raňajky, máte skvelú príležitosť denne ochutnávať špeciality miestnych reštaurácií a barov.

Možnosti stravy: raňajky | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 12.6.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 316 €
8.8
Hotel Akdeniz Beach ***+
Turecko, Ölüdeniz, Ölüdeníz

Hotel Akdeniz Beach, ďalší z palety rodinne vedených hotelov, sa nachádza len tri minútky pešo od pláže letoviska Ölüdeniz a necelý kilometer od úchvatnej Modrej lagúny. Izby sú situované v malých blokoch okolo bazéna a jazmínom voňajúcej záhrady, s kopcami pohoria Taurus v pozadí. V jeho dvoch reštauráciách si pochutíte na jedlách tureckej aj medzinárodnej kuchyne a počas celého dňa si môžete dožičiť osviežujúce nápoje na slnečnej terase. Vhodné skôr pre tých, ktorí hľadajú nie príliš rušné ubytovanie. Ak si však chcete dopriať aj dúšok živej atmosféry letoviska, obchody, reštaurácie, kaviarne, či bary sú doslova za rohom.

Možnosti stravy: all inclusive | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 12.6.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 404 €
8.6
Hotel Perdikia Beach ***+
Turecko, Ölüdeniz, Ölüdeníz

Útulný dvojposchodový hotel Perdikia je doslova ponorený do záplavy rôznej zelene a kvetov, vrátane exotických banánovníkov. Na rozdiel od iných hotelov v našej ponuke stojí trochu bokom od centra letoviska a poskytuje veľmi príjemné ubytovanie hosťom, pre ktorých je prioritou oddych v pokojnom prostredí a rodinná atmosféra. Na širokú pláž sa dostanete pešo za pár minút. A čo môže byť lepšie ako ležať na tejto skvelej pláži a pozorovať nielen nádherný kontrast zelených hôr a tyrkysového mora ale aj odvážlivcov vznášajúcich sa na padákoch?

Možnosti stravy: polpenzia | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 12.6.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 412 €
Hotel Ölüdeniz Turqouise ****+
Turecko, Ölüdeniz, Ölüdeníz

Hotel Turquoise v letovisku Ölüdeniz má výbornú polohu len pár minút pešo od centra letoviska s mnohými barmi, obchodmi a reštauráciami. Vyžaruje z neho priateľská atmosféra, vďaka ktorej sa sem mnohí hostia opätovne vracajú. Tvorí ho šesť nízkych budov stojacich v atraktívnej záhrade s viac ako 200 druhmi stromov, kríkov a kvetov. V areáli sa nachádza veľký bazén s terasou na opaľovanie, na programe sú denné aj večerné animačné programy a jedlo je vynikajúce. Hotel je výbornou základňou pre objavovanie pláží a dediniek v okolí a zároveň miestom, kde sa pohostinnosť a starostlivosť píšu veľkými písmenami.

Možnosti stravy: all inclusive | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 12.6.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 504 €
8.6
Hotel Alize ****
Turecko, Ölüdeniz, Ölüdeníz

Pozývame vás do Alize, útulného all inclusive hotela postaveného v typickom stredomorskom štýle neďaleko centra Ölüdeniz. Priestranný bazén s toboganom je obklopený terasou na opaľovanie; oddychujte, pozorujte strmé svahy hory Babadag a vdychujte sviežu vôňu mora a borovicových lesov. Vaše deti sa zabavia v detskom klube, pri príležitostných animačných programoch a k dispozícii majú aj ihrisko a malý bazén. Hotel Alize je skutočne príjemným miestom na letnú dovolenku, vhodný pre hostí rôzneho veku, ktorí chcú mať harmonické prostredie, dobré jedlo a možnosť kedykoľvek si zájsť do blízkeho centra letoviska.

Možnosti stravy: all inclusive | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 12.6.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 524 €
1 2

Medzi letoviskami v Turecku vyniká Ölüdeníz (v preklade Mŕtve more), ležiaci na juhozápadnom pobreží asi 15 km južne od Fethiye. Je to perfektný rezort pre dvojice aj rodiny s deťmi, vhodný pre pokojnú plážovú dovolenku s možnosťami zaujímavých výletov.


Turizmus v tejto pôvabnej oblasti má ale trochu iný rozmer než na Tureckej riviére. Prevažujú menšie hotely rodinného typu, ktorých architektúra nesie zrejmé vplyvy gréckeho Stredomoria. Podobne ako v Grécku, aj tu sú farebné budovy často skrášlené vodopádmi buganvileí a za nimi sa dvíhajú zelené kopce. Oveľa menej sú zastúpené klubové hotely či rozľahlé prázdninové komplexy, zato tu nájdete nádherné pláže, očarujúce zátoky a neuveriteľne krásnu lagúnu, ktorá je asi najfotografovanejšou plážou Turecka. Ťažko by ste tiež hľadali lepšie miesto na vyskúšanie paraglidingu; z výšky hory Babadag sa vám naskytne úchvatný pohľad na zelený reťazec pohoria Taurus a pokojné, krištáľovo čisté more obmývajúce širokú pieskovú pláž. K pozoruhodnostiam v tejto oblasti patrí Kayaköy, opustená dedina s takmer 400 domami a pohnutou históriou, 18 km dlhý a 300 m hlboký kaňon Saklikent, skalné hroby v Kaunose či plavba po delte rieky Dalyan. 

 

Naše tipy:

- užite si kúpanie ja Korytnačej pláži Istuzu

- zažite adrenalínový let z hory Babadag

- ponorte sa do histórie aj súčasnosti Dalyanu

- objavte pláže v okolí Fethyie

- doprajte si lahodný jablkový čaj v miestnej čajovni

 

 

aktuality a zaujímavosti
Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu na sezónu 2019 sa tohto roku konala 12. októbra v netradičnej atmosfére.
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.
Mamma Mia 2 Mamma Mia 2 Premiéra muzikálu Mamma Mia 2 v bratislavskej Eurovei.