vyhľadať zájazdy

Objavujte Grécko

Ak by sme mali vytvoriť zoznam letných dovolenkových cieľov, do ktorých môžete cestovať každý rok a každý rok objaviť niečo nové, Grécko bude určite na prvých priečkach – ak nie úplne na vrchole. Stovky ostrovov, rozľahlá pevnina, tisícky pláží, tradičné dediny aj populárne letoviská a veľa skvelého jedla. No nie sú to silné pozitíva pre každoročnú návštevu? U nás si môžete vybrať nielen z bohatej ponuky letných dovoleniek v Grécku, ale pre sezónu 2017 sme vytvorili aj špeciálny program na Kréte a Peloponéze. Program vašej dovolenky bude celkom vo vašich rukách a my vytvoríme predpoklady, aby ste ju prežili v atraktívnom a originálnom prostredí, obklopení zaujímavými miestami hodnými objavovania.

AKO TO FUNGUJE?

Krok prvý: vyberte si ubytovanie. Na Kréte vám ponúkame dom Lagos v dedine Palekastro na východe ostrova, len 19 km od mesta Sithia alebo komplex Stella´s Traditional v Kato Zakros ležiacom ešte o pár kilometrov južnejšie.

Ak dáte prednosť Peloponézu, budete mať možnosť prežiť pár dní v drsnom kraji Mani, v malej dedine Neo Itilo na juhu polostrova. Vybrať si môžete medzi komfortnými štúdiami a apartmánmi Selana a luxusným butikovým hotelom Porto Vitilo.

 

Krok druhý: vyberte si auto a naplánujte si svoj program. V cene zájazdu je prenájom auta započítaný, ale môžete si vybrať aj iný typ a doplatiť rozdiel.

 

Krok tretí: zbaľte sa, dostavte sa k odletu a my vás prepravíme do cieľovej destinácie. Tam vás bude čakať zástupca našej kancelárie, ktorý vám auto odovzdá, poskytne vám mapu oblasti, niekoľko užitočných informácií a svoje telefónne číslo pre prípad núdze. V prípade neskorého príletu vám auto doručíme k vášmu ubytovaniu nasledujúce ráno.

 

Krok štvrtý: objavujte! Ak sa náhodou zatúlate, pýtajte sa domácich, ochotne vám poradia. Šoférovanie v Grécku je jedinečná skúsenosť. Cesty vás privedú do nepreskúmaných kútov gréckeho vidieka a tradičných „kafenií“ stojacich uprostred ničoho. Zaparkujte tam, kde sa vám to najviac páči a trochu sa poobzerajte; určite objavíte chodník, ktorý sa končí v nejakom dobre ukrytom zálive, čo ani na mape nie je. Tam sa zložte a tam prežite pekný deň. A zajtra bude ďalší  – niekde úplne inde, ďaleko od masového turizmu, ďaleko od veľkých hotelových komplexov a hektického života. Pobudnite na námestiach, straťte sa medzi miestnymi obyvateľmi, navštívte kostoly, historické miesta a vychutnajte si neopakovateľné výhľady.  Medzitým si doprajte dobré jedlo – presne ako Gréci; tí totiž nejedia len preto, aby si naplnili žalúdky, jedlo je pre nich skutočnou oslavou. Zaplňte stôl rôznymi malými chuťovkami (mezé), ochutnajte miestne špeciality a ak už neplánujete šoférovať, doprajte si aj ouzo, tsipouro, raki či víno. Aj na výbere miesta záleží – raz dáte prednosť malebnej reštaurácii na pobreží, inokedy zapadnutej taverne v horskej dedine, kde vás doslova zavedú do kuchyne, aby ste si vybrali z aktuálnej ponuky.

A takto by to malo byť počas celého vášho pobytu – užívajte si život, ako Gréci!

 

Krok piaty: v deň odletu priveziete auto na letisko, odovzdáte nášmu zástupcovi a my vás opäť prepravíme domov.

 

Posledný krok: budeme radi, ak nám po návrate napíšete, pošlete pár pekných fotiek. Aj keď miesta starostlivo vyberáme, vy, naši dovolenkári vždy objavíte nejaké zaujímavé zákutia, ktoré stoja za to, aby ste sa o dojmy z návštevy podelili.
 

aktuality a zaujímavosti
Leto 2018 Leto 2018 Už takmer dva mesiace si u nás môžete kupovať zájazdy z letnej ponuky 2018. Tie najlepšie zľavy sú práve teraz!
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.
Objavujte Grécko Objavujte Grécko Ak by sme mali vytvoriť zoznam letných dovolenkových cieľov, do ktorých môžete cestovať každý rok a každý rok objaviť niečo nové, Grécko bude určite na prvých priečkach – ak nie úplne na vrchole.