vyhľadať zájazdy
Kos už takmer bez migrantov

Vyhlásenie starostu ostrova Kos

 

V priebehu posledného roka sa na ostrov Kos dostalo veľa utečencov a migrantov, ktorí hľadali cestu do Európy cez Grécko.


Vďaka spolupráci miestnych úradov, politikov a poskytovateľov turistických služieb sa podarilo zabezpečiť cennú pomoc a podporu pre týchto ľudí a skombinovať tak turistickú podobu Kosu so solidaritou bez toho, aby boli ovplyvnené dovolenky návštevníkov ostrova.


V rovnakom čase, už od začiatku roka 2016 bol výrazne znížený prílev migrantov a v tejto chvíli je takmer nulový; na ostrove je momentálne iba 62 utečencov/migrantov, ktorí budú čoskoro dočasne umiestnení na príslušných miestach na pevnine, aby mohli pokračovať na svojej ceste do Európy.


Okrem toho, onedlho začne fungovať veľmi účinný registračný mechanizmus, ktorý zahŕňa nasledovné opatrenia:

  • registrácia sa bude vykonávať v určenej oblasti, mimo mesta Kos

  • mimovládne organizácie podporujúce tento proces sú umiestnené v rovnakej oblasti

  • po príchode sú utečenci/migranti premiestnení najprv na vyhradené miesto a potom do prístavu, odkiaľ pokračujú do Atén

  • osobitný dôraz sa kladie na bezpečnosť mesta a verejných priestorov

 

Taktiež treba povedať, že na kľúčových miestach v meste Kos (centrálne námestie a prístav) bol nainštalovaný kamerový systém, ktorý každému poskytne aktuálny a reálny obraz o situácii:

http://www.kos.gr/en/kos/SitePages/webcams.aspx

 

Kos je stále 4. najpopulárnejšou turistickou destináciou v Grécku. Nekonečné úchvatné pláže, prírodné krásy, historické pamiatky, typická architektúra v kombinácii s vyspelou infraštruktúrou vo všetkých oblastiach ponúkajú jedinečné letné zážitky všetkým návštevníkom ostrova.

 

Starosta ostrova Kos
George Kyritsis


Originál oznámenia nájdete tu.

aktuality a zaujímavosti
Výstava v Berlíne Výstava v Berlíne Na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu sa tento rok prezentovalo 186 krajín.
Objavujte Krétu Objavujte Krétu Špeciálny program pre tých, ktorí chcú dôkladnejšie spoznať tento zaujímavý ostrov.
Hippokratov ostrov Hippokratov ostrov Čaká na to, aby sa opäť zaplnil ľuďmi, ktorí milujú život. Otvára svoju náruč a víta spleť návštevníkov z rôznych kútov Európy.