Termíny
* - Last minute
vyhľadať zájazdy
Osvienčim - Krakow

***
Poľsko, Krakov, Krakov
Termín: 24.3.2018 - 24.3.2018 (1 deň)
Strava: bez stravy
Doprava: autobusová
Cena od: 30,00 €
Príplatky od: 0,00 €
Nezáväzne objednať

Program zajazdu

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Prvá zástavka bude Osvienčim. Počas druhej svetovej vojny bol v meste Osvienčim v areáli bývalých kasární vybudovaný koncentračný tábor Auschwitz I. Vedľa neho neskôr postavili rozsiahlejší komplex, ktorý nazvali Auschwitz II - Birkenau. Podľa odhadov v tábore zomrelo asi 1,1 milióna mužov, žien a detí z rôznych kútov Európy. Dnes je koncentračný tábor Osvienčim zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Po prehliadke následne transfer do Krakova. Prehliadka Krakova zahŕňa najdôležitejšie historické a umelecké pamiatky tohto kráľovského mesta. Krakow sa už v 10. storočí stal dôležitým obchodným centrum a neskôr aj sídlom arcibiskupa. Prejdeme sa najväčším námestím v Poľsku (Rynek Glowny) s radničnou vežou, rozsiahlou tržnicou (Sukienice) a navštívime kostol Panny Márie s vyrezávaným oltárom, ktorého autorom je Veit Stoss, kostol zasvätený Jánovi Pavlovi II. Voľný čas na nákupy alebo relax pri káve. Transfer späť na Slovensko. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.  


    


Cena zahŕňa

Dopravu luxusným klimatizovaným autobusom • Poistenie insolventnosti CK • Služby slovenského sprievodcu  • DPH


Cena nezahŕňa

  balík kompletného cestovného poistenia • príplatok za miestenku • príplatok za nástupné miesto 

  
Iné príplatky

Vstupné do múzeí a historických objektov: Orientačné ceny vstupov (ceny sú uvedené na 1 osobu): Osvienčim  9,60 € , Wawel 6 € + 2 € sprievodca po múzeu, Kráľovská katedrála 4 €
 • miestenka v autobuse 5 €/osoba
 • kompletné cestovné poistenie 2,55 EUR/osoba/deň 
 • príplatok za nástupné miesto - info u predajcu


 •  

  Poznámka

  Minimálny počet účastníkov zájazdu: 40.

  Zmena programu vyhradená.  Nástupné miesta

  Partizánske, Nitra - bez príplatku
  Ostatné nástupné miesta: info u predajcu


   

  Predbežná cenová kalkulácia  aktuality a zaujímavosti
  Leto 2018 Leto 2018 Už takmer dva mesiace si u nás môžete kupovať zájazdy z letnej ponuky 2018. Tie najlepšie zľavy sú práve teraz!
  Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.
  Objavujte Grécko Objavujte Grécko Ak by sme mali vytvoriť zoznam letných dovolenkových cieľov, do ktorých môžete cestovať každý rok a každý rok objaviť niečo nové, Grécko bude určite na prvých priečkach – ak nie úplne na vrchole.