vyhľadať zájazdy


Krakov

V skratke: Krakov: je jedno z najkrajších miest Poľska a tiež sveta. Nemali by ste obísť hlavné námestie, ktoré je  najväčším stredovekým námestím v celej Európe (Rynek glówny), historické centrum - svetové dedičstvo UNESCO, Mariánsky kostol, Barbakán, Židovskú štvrť Kazimerz so synagógami, Jagelovskú univerzitu, Wawel a Katedrála, v ktorej prebiehali korunovácie, Kráľovský zámok - sídlo poľských kráľov, Dračia jama. Vynechať by ste nemali ani pôvodnú židovskú štvrť Kazimierz. Staré historické dómy a synagógy sa dochovali dodnes, zútulňujú ich štýlové kaviarničky a reštaurácie. Vo štvrti sa nachádza aj Schindlerova továreň, kam továrnik najímal Židov ako lacnú pracovnú silu a zachránil ich tým pred deportáciou nacistami.
aktuality a zaujímavosti
Z našich infociest - Grécko Z našich infociest - Grécko Chalkidiki, Magnesia a Skopelos. Aj na tieto krásne miesta môžete s nami cestovať autobusom.
Z našich infociest -Turecko Z našich infociest -Turecko Ak uvažujete o dovolenke v Turecku, pozrite si predovšetkým našu webstránku, ponuku sme v porovnaní s katalógom výrazne rozšírili.
Výstava v Berlíne Výstava v Berlíne Na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu sa tento rok prezentovalo 186 krajín.