vyhľadať zájazdyDÔLEŽITÉ INFORMÁCIE K CENÁM A OBJEDNÁVANIU ZÁJAZDOV

 

Cenník

Termíny zájazdov a ceny s aktuálne platnými zľavami sú uvedené výlučne na internetovej stránke www.aeolus.sk. Kalkulácia konkrétneho zájazdu je dostupná na našej webovej stránke, alebo vám ju na požiadanie vypracujú a pošlú naši predajcovia.

 

Pokiaľ chcete byť  pravidelne informovaní o všetkých práve prebiehajúcich zľavových akciách na First alebo Last minute, prihláste sa na našej web-stránke zadaním svojej emailovej adresy.

 

Popisy ubytovacích kapacít

Tlačený katalóg CK Aeolus obsahuje z priestorových dôvodov základné informácie k ubytovacím kapacitám, krajinám, destináciám, technické informácie o doprave, Všeobecné zmluvné podmienky a Dôležité informácie. Podrobné popisy ubytovacích kapacít sú publikované na www.aeolus.sk.

 

Objednanie zájazdu

 • Osobne – zavítajte do ktorejkoľvek z našich kancelárií, kde vám pomôžeme vybrať dovolenku podľa vašich individuálnych predstáv a potrieb. Súčasne získate ďalšie doplňujúce informácie od našich školených predajcov.
 • Telefonicky – na základe telefonickej objednávky vám zarezervujeme zájazd, vypracujeme cenovú ponuku a vaše finálne rozhodnutie zhmotníme v Zmluve o obstaraní zájazdu, ktorú vám pošleme e-mailom, resp. poštou. Vy nám obratom zašlete podpísanú zmluvu a zálohu uhradíte prevodom.
 • On-line / e-mailom, 24 hodín denne, 7 dní v týždni – vyberte si z našej webovej stránky dovolenku, vyplňte formulár a odošlite svoju objednávku prostredníctvom www.aeolus.sk. Zvoliť si môžete z dvoch možností: nezáväzná objednávka bez rezervácie, na základe ktorej vás bude kontaktovať pracovník našej CK, odpovie na vaše prípadné otázky a dohodne sa s vami na ďalšom postupe; záväzná objednávka s rezerváciou, kedy bude vami vybraný zájazd ihneď rezervovaný a my vás budeme kontaktovať s pokynmi k realizácii platby.
 • Prostredníctvom našich províznych predajcov – naše produkty ponúka vyše 270 cestovných kancelárií a agentúr po celom Slovensku. Hľadajte označenie CK Aeolus, resp. žiadajte katalóg a ponuky aj vo vašej obľúbenej miestnej cestovnej kancelárii či agentúre.

 

Údaje potrebné k vyplneniu Zmluvy o obstaraní zájazdu

 • meno a priezvisko každého cestujúceho • dátumy narodenia (nevyhnutné pri deťoch) • adresa trvalého bydliska • telefón • e-mail

Vaše osobné údaje sa spracovávajú v zmysle zákona (GDPR), podrobné informácie na http://www.aeolus.sk/informacie-o-spracovani-osobnych-udajov-v-ckaeolus

 

Platby

Pri podpísaní Zmluvy o obstaraní zájazdu je potrebné uhradiť zálohu vo výške 40% z celkovej ceny zájazdu, pri Last Minute zájazdoch 100% (pokiaľ nie je dohodnuté inak). Platiť môžete v hotovosti, kreditnou kartou alebo prevodom na náš účet vedený v UniCredit Bank (číslo: SK6811110000006619576000). Zájazd musí byť uhradený v plnej výške najneskôr 30 dní pred odchodom (neplatí v prípade LM). Podrobné informácie nájdete v časti Všeobecné zmluvné podmienky.

 

Garancia nezmenenej ceny

Konečná cena zájazdu obyčajne zahŕňa aj dopravu a tá sa odvíja od cien nafty či paliva, ktoré sa v minulom období menili vzhľadom na nepredvídateľné situácie vo svete. Cestovná kancelária má právo zmeniť cenu zájazdu na základe Všeobecných zmluvných podmienok. Avšak aj tento rok garantujeme cenu zájazdu. Ak teda klient zaplatí 100% ceny už pri uzatvorení Zmluvy o obstaraní zájazdu (nielen požadovanú zálohu), cena zájazdu zostáva aj v prípade zavedenia palivového príplatku nezmenená.

 

Cena zájazdu

Ceny zájazdov sú stanovené v eurách (€), zvyčajne na osobu, v niektorých prípadoch za izbu/štúdio/apartmán. Základnú cenu tvorí:

 • ubytovanie na príslušný počet nocí
 • strava podľa typu ubytovania, resp. podľa výberu klienta
 • letecká doprava pri leteckých zájazdoch
 • autobusová doprava pri autobusových zájazdoch Grécka; pri zájazdoch do iných destinácií môže byť cena dopravy uvedená vo forme povinného príplatku
 • transfery z letiska na miesto pobytu a späť
 • trajekty v prípade ostrovných autobusových zájazdov a pri kombinovanej doprave
 • služby delegáta
 • poistenie insolventnosti

 

K základnej cene sa pripočítavajú povinné príplatky:

 • pri leteckej doprave kompletné servisné poplatky (letiskové a bezpečnostné taxy, pozemné služby – tzv. handling fees, emisný poplatok, aktuálny palivový príplatok)
 • pobytové a manipulačné poplatky (platia sa buď v CK alebo priamo na mieste podľa toho o aký poplatok sa jedná, bližšia špecifikácia podľa konkrétneho zájazdu)
 • víza v krajinách s vízovou povinnosťou

 

Ďalej sa k cene môžu pripočítať iné príplatky za:

 • balík Kompletného cestovného poistenia, vrátane poistenia pre prípad storna zájazdu a pod.
 • pri autobusovej doprave príplatok za nástupné miesto a miestenku
 • iné požadované služby (nadváha batožiny, prenájom auta atď.)

 

Zľavy sa odpočítavajú iba zo základných cien, príplatky nepodliehajú žiadnym zľavám.

 

Poznámka k palivovému príplatku

Ceny dopravy sú kalkulované pri aktuálnych výškach cien emisných povoleniek pre jednotlivé lety a stanovenej cenovej hladine paliva “Platts Barges FOB Rotterdam High” 500 USD/t. V prípade, že cena emisných povoleniek a paliva na svetových trhoch stúpne o viac ako 10%, na základe oznámenia od dopravcu si cestovná kancelária vyhradzuje právo účtovať klientovi príslušný palivový príplatok.

 

aktuality a zaujímavosti
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.