vyhľadať zájazdy


Plitvické jazerá a večerný Záhreb

Chorvátsko, Plitvické jazerá | Poznávacie

Program zajazdu

1.deň:

Vo veľmi skorých ranných hodinách (cca 02:00) odchod klimatizovaným autobusom z Bratislavy.

2.deň:

Príchod do Národného parku Plitvické jazerá v doobedňajších hodinách, nasleduje pobyt pri Plitvických jazerách. Tento park je najznámejší národný park v Chorvátsku a v roku 1979 bol zaradený do Svetového dedičstva UNESCO . Krasové jazerá sú terasovito rozložené a spojené prietokmi. Nachádza sa tu 140 vodopádov, 20 jaskýň a žriedel. Váš deň si môžete spríjemniť plavbou na loďke alebo ochutnaním pravej chorvátskej štrúdle. Táto oblasť sa preslávila aj natáčaním známeho filmu Winetou.  V podvečerných hodinách nasleduje cesta do hlavného mesta Chorvátska Záhrebu. Toto mesto je známe ako vysokoškolské centrum, kde v roku 1669 vznikla jedna z najstarších vysokých škôl v Európe.  Nasleduje večerná návšteva mesta, jeho rušného života, ktorý sa sústredí v rôznych kaviarničkách na námestí Bana Jelečica. Dajte sa zlákať omamnou vôňou  štrukle  (špecialita záhorskej kuchyne, tenké vyvaľkané a zapečené cesto plnené vajíčkami, smotanou a syrom alebo slivkami) alebo ochutnajte Samoborsku Kremšnitu (známa sladkosť, ktorá sa pripravuje sa z lístkového cesta so šlahačkou a cukrovým posypom). Nasleduje voľný program. Odchod zo Záhrebu v nočných hodinách.

3.deň:

Príchod na Slovensko – Bratislava v ranných hodinách.

Cena zahŕňa


dopravu klimatizovaným autobusom • služby sprievodcu CK • DPH • poistenie insolventnosti CK • batožinu 20 kg/osoba
Cena nezahŕňa


vstupné do národného parku • balík komplexného cestovného poistenia • príplatok za miestenku 
Iné príplatky


balík kompletného cestovného poistenia 2,55 EUR/osoba/deň  • príplatok za miestenku 5 EUR/osoba  • príplatok za nástupné miesto - info u predajcu, Orientačné ceny vstupného do NP Plitvice: od 1. 4. do 31. 10. sú ceny nasledovné: dospelý 110 HRK, dospelý v skupine nad 15 osôb 100 HRK, študenti 80 HRK, študenti v skupine nad 15 osôb 70 HRK, deti 7-18 rokov 55 HRK, deti v skupine nad 15 osôb 50 HRK, deti do 7 rokov zdarma. Plavba parníkom po jazere Kozjak je v cene vstupenky.(Ceny sa môžu meniť a vstupné sa platí len v chorvátskych kunách )
Poznámka


Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov je 30 osôb.
Nástupné miesta


Nitra- Trnava - Bratislava - bez príplatku
aktuality a zaujímavosti
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.
Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu na sezónu 2019 sa tohto roku konala 12. októbra v netradičnej atmosfére.
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.