vyhľadať zájazdy


Infocesta 2016

Každý rok sa pred začiatkom sezóny (niekedy aj po jej skončení) zúčastňujme infociest, aby sme sa na vlastné oči presvedčili, ako to vyzerá vo vybraných letoviskách a nami ponúkaných zariadeniach.  „Infoška“ je skrátka udalosť nášho cestovkárskeho roka – čím viac ich absolvujeme, tým lepšie pre nás a aj pre vás, našich zákazníkov. Vieme vám  poradiť, ktoré dovolenkové miesto a ubytovanie by mohlo byť tým pravým.


Tá tohtoročná patrila k náročnejším – hlavne kvôli vzdialenostiam, pretože v pláne sme mali 3 krajiny a cez štvrtú sme prechádzali: Chorvátsko (len krátke zastávky, ale Chorvátsko je dlhé) – Čierna Hora (tranzit) - Albánsko (Durres aj Saranda) – Grécko (od Pargy cez Meteoru do oblasti Magnesia a potom na Chalkidiki). 


A tu je výsledok:

NAVŠTÍVILI SME 15 DOVOLENKOVÝCH STREDÍSK!

PREZRELI SME VIAC AKO 35 UBYTOVACÍCH ZARIADENÍ!

SPOLU SME ABSOLVOVALI OKOLO 3500 KM!

To všetko za 8 dní, vrátane cesty domov na Slovensko.


V Chorvátsku sme si pozreli pár hotelov v Biograde na MoruVodiciach, prenocovali sme neďaleko Splitu a ráno sme si vychutnali atmosféru tohto nádherného mesta. Navštívili sme Neum ležiaci na úzkom páse pobrežia Bosny a Hercegoviny, potom smer Dubrovník a dlhočizná cesta cez Čiernu Horu do albánskeho mesta Durres.


Ten nás síce privítal dažďom, ale aj výbornou večerou v hoteli Vivas. Zato ráno nám už svietilo slnko a pri rannej káve sme si užili výhľad na pokojné otvorené Jadranské more.  Dôkladne sme si prezreli všetky ubytovacie kapacity, ktoré máme v našom leteckom programe; na širokých pieskových plážach panoval ruch, personál viacerých hotelov už chystal slnečníky a ležadlá boli. Hotel Meli Holiday bol úplne plný - sezóna sa tu evidentne začala!

Potom sme pokračovali diaľnicou až na juh Albánska, do Sarandy. Vnútrozemie krajiny nás očarilo; panoráma vysokých hôr sa striedala s úrodnými údoliami a my sme si uvedomili, že všetka tá skvelá zelenina aj mäso, ktoré sme v Albánsku ochutnali, sú to, čomu tak honosne hovoríme Bio.

Do Sarandy sme sa šplhali po dosť divokých serpentínach, aby sme sa opäť spustili z kopca smerom k moru. Saranda je super mestečko: krásne Jónske more, výhľad na Korfu, budovy postavené amfiteátrovým štýlom, hrad Lekursi aj pekné pláže. Nasledoval obed, prehliadka ubytovania (Epirus je úúúplne vynovený) a na záver dňa káva v najlepšom hoteli s najkrajším výhľadom. Práve tam chystali svadbu, ale aj tak sa nám venovali. Paráda!

Čo sme načakali: že cez albánsko-grécko hranicu pôjdeme pešo. Veru tak, pekne s príručnou batožinou aj kuframi. Hraničný prechod bol totiž na víkend neočakávane zatvorený a prišli sme na to úplnou náhodou, keď sme si s domácimi ujasňovali, ktorým smerom máme vyjsť zo Sarandy. Navigácia nám veľmi nepomáhala, zato miestni  ľudia boli nadmieru ochotní a priateľskí. Všetko dobre dopadlo a my sme - síce oneskorene ale predsa - zakotvili na noc v dedinke neďaleko Pargy.


Na gréckej strane

Štvrtý deň nášho balkánskeho putovania sa začal v maličkej dedinke Amoudia, neďaleko bájnej rieky Acheron. Pôvabné miesto s krásnou plážou, lesíkom, ospalou gréckou atmosférou – ak si chcete oddýchnuť od zhonu okolitého sveta, príďte sem. Pokračovali sme do Pargy, ktorú určite netreba predstavovať – je stálicou v našej ponuke a vskutku patrí k najkrajším miestam Grécka. Výhľad z pevnosti na okolité malé ostrovy vám nikdy nezovšednie rovnako ako pohľad na tyrkysové more omývajúce neodolateľnú pláž Valtos. Ubytovanie v Parge aj v Amoudii máme veľmi pekné, stačí si vybrať to najvhodnejšie pre vás. A ešte aby sme nezabudli na to, čo je pre Pargu typické: vôňa jazmínu a neopísateľná chuť citrónov (samozrejme, v bio kvalite!).  


Po pár hodinách pohodlnej jazdy po diaľnici Egnatia a po niekoľkých kilometroch serpentín sme sa opäť kochali – tentoraz pohľadom na impozantné kláštory Meteora. Napriek tomu, že už boli zatvorené a prehliadku vnútra kláštora sme nestihli, dojem bol úžasný. Rozhodne ich treba navštíviť!Posilnení gyrosom sme ešte zvládli cestu do Nea Anchialos (neďaleko mesta Volos), kde sme prenocovali. Teda, až potom ako sme zvládli bohatú večeru. Nuž, miestnym špecialitám sa nedalo odolať. Keď tam budete, ochutnajte aj tamojšie tsipuro, je výborné.

Magnesia – tak sa nazýva oblasť okolo mesta Volos -  väčšinu z nás prekvapila svojou krásou; letoviská ležia v chránenom zálive, more je tu pokojné a pohorie Pelion sa tiahne celým polostrovom. Nájdete tu aj rušnejšie letoviská, aj malé zátoky, aj apartmánové domy aj hotely, krásnu prírodu, aj kus histórie. Rozhodne odporúčame!

Záver dňa sme strávili v Paralii, dobre známom a rušnom letovisku, kde to už v tomto období bolo veľa dovolenkárov. Ak milujete nákupy za dobré ceny, večerné prechádzky, nočný život, dlhé pieskové pláže, príďte sem na dovolenku. Zo Slovenska to nie je ďaleko.

 

Záver našej cesty patril Chalkidikám; cestou sme sa zastavili v Solúni (Thessaloniki), prežili sme tam krásny deň spojený s oslavou narodenín majiteľa našej cestovnej kancelárie, pána Janisa. Potom nás čakala Fourka na Kassandre a hotel Akropolis s nádherným výhľadom na more a okolité zalesnené kopce. Výborné miesto aj pre dvojice aj pre rodiny!

Noc a posledný deň (krásny, slnečný) sme boli v Polychrone; more hralo nádhernými farbami – od tyrkysovej až po temnú modrú – a v diaľke sa týčil majestátny Athos. Pred návratom domov sme trochu relaxovali na pláži a niektorí sa aj vykúpali. Neboli sme jediní, turistov tu bolo dosť.

 

Príďte nás navštíviť, zavolajte nám a sledujte nás aj na facebooku. Máme pre vás veľa informácií aj veľa fotiek, ktoré postupne spracovávame. Sezóna je tu a my vám veľmi radi pri výbere dovolenky poradíme.

 

Váš AEOLUS tím

aktuality a zaujímavosti
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.
Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu na sezónu 2019 sa tohto roku konala 12. októbra v netradičnej atmosfére.
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.