vyhľadať zájazdy


Krájanie vasilopity

Tak ako každý rok, aj tento rok sme dodržali grécke zvyky spojené s príchodom nového roku. Krájali sme tradičný grécky novoročný koláč - vasilopitu. Ukrýva sa v ňom minca a ten, kto ju vo svojom kúsku objaví, bude mať po celý nastávajúci rok šťastie. 


Podľa tradície sa koláč krája v kruhu rodiny, priateľov, alebo ako v našom prípade, kolegov. Symbolicky sa ako prvý odkrojí kúsok, ktorý sa venuje spoločne pre celú domácnosť (u nás pre cestovnú kanceláriu Aeolus) a potom ďalšie kúsky pre jednotlivých členov. Tento rok zvíťazil kúsok venovaný pre celý kolektív a tak všetci dúfame, že rok 2019 bude pre nás všetkých úspešný. Najmä keď vám okrem obľúbeného a osvedčeného Grécka prinášame aj nové a pre nás netradičné destinácie ako Egypt či Spojené arabské emiráty. Tešíme sa na vás všetkých, ktorí s nami budete dovolenkovať a ešte raz prajeme len to najlepšie v novom roku.  XRONIA POLLA!

aktuality a zaujímavosti
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Pozývame vás aspoň letmo nazrieť do života na tomto krásnom, i keď trochu odľahlom gréckom ostrove.
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.