vyhľadať zájazdyNessebar

Hotel Kamenec ***
Bulharsko, Nessebar, Nessebar

Hotel Kamenec tvoria dve budovy stojace v novej časti Nessebaru len 150 m od južnej pláže letoviska. Z najvyšších poschodí hotela je úžasný výhľad na celé okolie. Je to vhodné ubytovanie najmä pre dvojice, ktoré si predstavu dovolenky spájajú nielen s peknými plážami, ale aj s prechádzkami za históriou a možnosťami dennej či večernej zábavy. A tých je v Nessebare aj v neďalekom Slnečnom Pobreží skutočne dosť, či už sú to vodné parky, kluby, obchody alebo párty na lodi.  

Možnosti stravy: all inclusive | Dĺžka pobytu: 12 dní
Termíny od: 24.8.2019 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 484 €
Asi 38 km severne od Burgasu leží Nessebar, ktorý kvalitou hotelov za inými bulharskými letoviskami nijako nezaostáva a navyše ponúka úžasnú atmosféru starobylého mesta dnes rozdeleného na starú a novú časť. Starý Nessebar sa rozkladá na malom skalnatom polostrove s rozlohou 2,5 km2. S pevninou je spojený len úzkou šijou, na začiatku ktorej stojí drevený veterný mlyn. Mesto sa pýši bohatou históriou, ktorá siaha do 6. storočia p. n. l.. Na tomto malom kúsku zeme bolo postupne vybudovaných až 40 chrámov; dodnes sa z nich zachovalo dvanásť a sú skvelou príležitosťou zoznámiť sa s prvkami gréckej, byzantskej i rímskej architektúry. V mestečku je Archeologické a Etnografické múzeum a aj v súčasnosti v ňom prebiehajú rozsiahle archeologické práce. Celé hodiny sa môžete prechádzať po kľukatých, kameňmi vydláždených romantických uličkách, obdivovať jednoduchú krásu drevených domov či zvyškov pôvodných hradieb a chrámov, poprehŕňať sa v tovare miestnych obchodníkov alebo sa len tak kochať pohľadom na starý rybársky prístav. Pobrežie polostrova je lemované originálnymi reštauráciami, ktoré lákajú k ochutnaniu čerstvo ulovených a lahodne pripravených morských špecialít, bulharského vína i rakije. Avšak tú typickú dovolenkovú atmosféru nájdete na pevnine, v novej časti mesta. Pozdĺž pieskovej pláže tu boli postavené moderné hotelové komplexy, penzióny, reštaurácie a športoviská.
aktuality a zaujímavosti
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.