vyhľadať zájazdy


Kvarner

Kvarner je oblasťou, ktorá je pevne spojená s počiatkami turistického ruchu v Chorvátsku. Jej pobrežná časť je z jednej strany lemovaná Opatijskou riviérou a z druhej známymi turistickými strediskami Crikvenica, Novi Vinodolski, Selce a Senj. Uprostred sa rozkladá Rijeka a na juhu celú oblasť uzatvára národný park Paklenica, ktorý ju oddeľuje od Dalmácie.


Symbolom regiónu je Opatija, elegantné kúpeľné mesto, kde môžete dovolenkovať počas celého roka. Bohatá ponuka hotelového ubytovania, 12 km dlhá pobrežná promenáda Lungo Mare, gastronomické špeciality, festivaly, koncerty, turistické chodníky v národnom parku Učka, cyklistické trasy – pre nudu tu určite nie je miesto.


Crikvenica úzko súvisí s rozvojom turistiky v Chorvátsku. Toto kúpeľné stredisko sa začalo budovať ešte v roku 1888, kedy sa malo stať konkurentom elegantnej Opatije. Túto éru dnes pripomína nádherne zrekonštruovaný hotel Therapia, patriaci k tým najkrajším v celej oblasti. Pobrežie Crikvenice lemuje takmer nepretržitý pás pláží; väčšinou sú kamienkové, s výnimkou mestskej pláže, kde je piesok a platí sa tam vstupné. Mestečko má veľa obchodov, reštaurácií, barov a počas celého roka ho radi navštevujú aj samotní Chorváti, najmä obyvatelia Záhrebu.


Avšak Kvarneru dominujú najmä ostrovy – Lošinj, Cres, Rab, Pag a najväčší z nich, Krk. Ak teda máte v sebe dušu námorníka, toto je to pravé miesto – cez deň sa vydajte na výpravy po mori a večer sa vráťte na pevnú zem.

Mohutný ostrov Krk je s pevninou spojený mostom. Pokrývajú ho zelené, ale aj bórou ošľahané kopce a nájdete tu množstvo skvelých pláží. Okrem nádhernej panorámy letoviska Baška sa vám určite vryje do pamäti aj malebné mestečko Vrbnik, zvečnené na obrazoch mnohých umelcov. Sem si môžete zájsť na ochutnávku slávnej Vrbnickej Zlahtiny – vynikajúceho bieleho vína, ku ktorému vám naservírujú neodolateľné syry a pršut.

aktuality a zaujímavosti
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.
Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu na sezónu 2019 sa tohto roku konala 12. októbra v netradičnej atmosfére.
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.