vyhľadať zájazdyKalymnos

1 2
Apartmány Norma´s Village
Grécko, Kalymnos, Panormos

Apartmány a štúdiá Norma´s Village sa vyznačujú skvelou polohou v údolí Panormos neďaleko pláže a mestečka. Ponúkajú ubytovanie v tradičných bielych domčekoch s modrými okenicami, ktoré sú rozmiestnené okolo bazéna. K dispozícii je bar pri bazéne a slnečná terasa s ležadlami a slnečníkmi. Pláž, ale aj námestie s tavernami, reštauráciami a barmi sa nachádzajú len pár minút chôdze od štúdií.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 21.8.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 196 €
8.5
Hotel Vouros Palace ***
Grécko, Kalymnos, Massuri

Budova hotela Vouros Palace postavená v tradičnom štýle sa nachádza snáď na najvýhodnejšom mieste letoviska Massouri. Do centra dedinky, ako aj k jednej z najkrajších pláží je vzdialenosť len približne 50 m. Hostí privítajú izby na poschodí s výhľadom na more a s polpenziou. Rodinné prostredie hotela dotvára aj reštaurácia-kaviareň "Prego", kde sa podávajú raňajky a večere. Počas dňa tu môžete ochutnať rôzne dobroty – reštaurácia je obľúbená aj medzi miestnymi obyvateľmi. Bola by však škoda nezavítať do okolitých vychýrených taverien. Miestnym autobusom sa môžete odviezť aj do malebného hlavného mesta Pothia vzdialeného len 8 km. 

Možnosti stravy: raňajky, polpenzia | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 21.8.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 215 €
Štúdiá Louis
Grécko, Kalymnos, Massuri

V najrušnejšom a najviac rozvinutom letovisku Massuri na ostrove Kalymnos bol postavený medzi domami Rita a Tina dom Louis so štúdiami ideálnymi pre páry. Nachádza sa v centre dedinky a z balkónov sa otvára neskutočný výhľad na more a protiľahlý ostrov Telendos. Jediná piesková pláž, na ktorú sa schádza po schodoch, je vzdialená približne 150 m. Tu môžete vyskúšať aj rôzne vodné športy. Cez deň si do sýtosti vychutnajte more a večer romantické západy slnka z vašich balkónov.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 28.8.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 227 €
8.9
Hotel Kantouni Beach **
Grécko, Kalymnos, Panormos

Priamo na pieskovej pláži letoviska Kantouni bol postavený hotel Kantouni Beach. Je to sympatický komplex pozostávajúci z apartmánov, záhrady, slnečnej terasy a bazéna s barom. Hotel nedávno prešiel menšou rekonštrukciou. Štúdiá a apartmány sú vkusne zariadené a z balkónov sa otvára výhľad na more. 24-hodinová recepcia, bazén a snack bar dopĺňajú vybavenosť hotela. Pocit súkromia je tu kombinovaný s priateľskou atmosférou. Na Kalymnose vás všade sprevádzajú veľkolepé výhľady. Z Kantouni Beach sa budete každý deň dívať na otvorené more a ostrovček Ag. Kiriaki. Po pláži sa krátkou prechádzkou dostanete do centra, kde vás čakajú vychýrené taverny a štýlové bary. Odporúčame párom, ale aj rodinám s deťmi.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 21.8.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 239 €
8.8
Štúdiá Tina
Grécko, Kalymnos, Massuri

Toto príjemné ubytovanie s nádherným výhľadom sme objavili a zaradili do našej ponuky pre veľkú obľubu letoviska Massuri a susedného domu Rita. Štúdiá Tina sa stretli s rovnakým úspechom. Majú krásny výhľad na ostrov Telendos, skvelú polohu v centre a príkladnú majiteľku, ktorá sa o všetko stará. Budova stojí presne v polovici trate medzi mestami Pothia a Emporios, preto je skvelým východiskovým bodom na prebádanie ostrova. Od peknej pieskovej pláže ho delia len schody a necelých 100 metrov. Odporúčame predovšetkým párom, ako aj menším skupinkám.  

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 21.8.2019 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 247 €
1 2

Ak netúžite prežiť svoju dovolenku na typickom turistickom ostrove ale naopak, snívate o originálnom mieste, kde splyniete s domácimi, potom ste ho práve našli. Kalymnos, malý ostrov so 16 000 obyvateľmi a dĺžkou 25 km, je tá správna voľba.

 

Po krátkej, ani hodinovej plavbe z Kosu sa pred vami objaví hlavné mesto Pothia a loď sa ponorí otvorenej do náruče prístavu Pothia, ktorého kamenné domy a domčeky sa šplhajú po chrbte masívnych skál. Kalymnos vôbec nie je taký nehostinný, akoby sa mohol na prvý pohľad zdať. Práve naopak. Očarí vás svojou drsnou krásou a od prvého momentu si vás pripúta svojou originalitou. Príroda sa tu nádherne pohrala s pobrežím; vytvorila zelené oázy v tieni drsných skál a ľudia to všetko obohatili o výtvory vlastných rúk.

Kalymnos je napriek svojej malej rozlohe (iba 110 km2) veľmi rôznorodý a predovšetkým úplne panenský ostrov. Je to ostrov lovcov špongií, ktorí si po celé desaťročia zarábajú na živobytie touto tvrdou prácou. Zatiaľ čo západné pobrežie oplýva romantickými zátokami, plážami, dedinkami, východná časť sa zdá byť pomerne pustá a drsná. O to viac prekvapí, že práve tu sa rozprestiera pomarančové údolie Vathi vrezané do skál ako fjord a je známe ako zelená oáza Kalymnosu. Úplne inú scenériu ponúka malebný záliv Vlyhadia s pieskovou plážou a morským môzeom, ktorého poklady nazbierali bratia Valsamidis. Hlavné mesto Pothia pozýva na prechádzky po promenáde s množstvom kaviarní a taverien a tiež do múzea dokumentujúceho históriu potápania na Kalymnose. Nielen v Pothii, ale aj v letoviskách každoročne pribúdajú taverny a bary, v ktorých domáci so srdečnosťou otvárajú dvere všetkým dovolenkárom. Známe letoviská na západnej strane ostrova ako Myrties, Massuri, Kantuni majú jednoducho tú správnu dovolenkovú vôňu a atmosféru.

Najturistickejším a najatraktívnejším letoviskom celého Kalymnosu je Massuri. Všetky domy sú terasovite postavené a majú nádherný výhľad na more a na protiľahlý ostrov Telendos. Celé Massuri je jedna hlavná cesta, od ktorej vedú schody dole na pláž alebo opačným smerom – k jednotlivým domom. Jeho dlhá piesková pláž miestami premiešaná s kamienkami poskytuje výborné možnosti pre vodné športy. Na Kalymnos turisti prichádzajú, aby spomalili svoj európsky rytmus v lenivom tempe tohto čarovného kúska zeme. Jeho vrchy a skaly poskytujú ideálne podmienky pre horolezectvo, a preto sem okrem turistov túžiacich po relaxe, každoročne prichádza aj množstvo milovníkov tohto športu. Kalymnos s obľubou navštevujú aj potápači, keďže patrí medzi najznámejšie potápačské lokality v Grécku.  

Ostrov aj jeho obyvatelia – či už trvalí alebo tí prechodní – sú pod ochranou patróna, ktorým je Agios Savas. Ten na všetko dozerá z výšin kláštora nad mestom. Jednodňový okružný výlet by mal povinnosťou; hoci celá cesta meria len okolo 30 km, je rozmanitá a tak počas každej zastávky objavíte niečo nové a za krátky čas vlastne spoznáte celý ostrov.    

Len 800 m delí ruch kalymnoského letoviska Myrties od pokoja rybárskej osady na Telendose. Jediná dedinka a prístav - to je zároveň celý ostrov. Autá ani motorky tu neexistujú, nie sú totiž potrebné. Asfaltová cesta je len v prístave a najvzdialenejšia ostrovná pláž je od prístavu vzdialená na 10 minút chôdze. V prístave je pár taverien, minimarket, bar a kaviareň. Usmievaví a priateľskí domáci, krásne neobjavené pláže, nedotknutá príroda, archeologické ruiny – no skrátka, raj na zemi!


Kalymnos v skratke:

• tradičný kalymnoský dom

• morské špongie

• tri múzeá

• citrusové údolie Vathi

• kláštor Agios Savas

• očarujúca Pothia

• raj pre horolezcov


TRANSFER

Po prílete na ostrov Kos približne 20 minútový transfer do prístavu Mastichari. Plavba trajektom na ostrov Kalymnos (asi 50 minút). Z prístavu Pothia transfer do vybraného letoviska. Kvôli nesúladu letového poriadku a cestovného poriadku trajektov môže byť ubytovanie na jednu noc poskytnuté na ostrove Kos.


Horolezectvo a potápanie sú neodmysliteľnou súčasťou ostrova Kalymnos. Preto ak ste fanúšikmi týchto športov, Kalymnos si určite zamilujete. Ak aj nie ste športovo založený, nevynechajte návštevu továrne na výrobu morských špongií, kde sa dozviete množstvo zaujímavostí z histórie a uvidíte ako sa špongie vyrábajú dodnes. Za návštevu stojí aj morské múzeum vo Vlyhadii. Úžasnú scenériu vám ponúkne zelené pomarančové údolie vo Vathi. Kalymnos je aj ostrovom jedinečných pláží – užite si slnenie na východnom pobreží na pláži Akti alebo sa vydajte na Telendos a jeho naturálne pláže. Vďaka skvelej polohe ostrova budete mať možnosť kedykoľvek sa vydať na lodný výlet a spoznávať okolité ostrovčeky – ako tip odporúčame Pserimos.  

 

MALÝ OKRUH OSTROVOM – výlet autobusom k najzaujímavejším miestam ostrova. Navštívite továrničku na výrobu špongií, múzeum folklóru a najvýznamnejší kláštor Agios Savas. Súčasne budete mať možnosť vychutnať si jedinečné výhľady na ostrov a okolie.

 

LENIVÝ DEŇ NA LODI – príjemný výlet loďou spojený s kúpaním a spoznávaním okolia. Preplávate pozdĺž ostrovčeka Pserimos. Nasleduje kúpanie a slnenie sa na nádherných plážach Vathi. Je to skvelý deň strávený relaxom na streche tradičnej drevenej lode.

 

LEROS – celodenný výlet loďou na ďalší dodekanézsky ostrov. Nalodíte sa v Myrties Jetty a za cca 25 minút ste na ostrove Leros. Aj keď je to ostrov podobný Kalymnosu, má vlastný jedinečný kolorit.

 

Kalymnos je preslávený potápaním a má tu svoje sídlo KALYMNOS DIVING CLUB. Naučte sa potápať s profesionálnymi inštruktormi a objavte tajomný podmorský svet, jedinečný pocit beztiaže a dýchanie pod vodou. Ak ste už certifikovaný – je čas na ďalšiu úroveň potápania. Diving club poskytuje rôzne druhy tréningov od rekreačného potápania až po profesionálny výcvik. Taktiež zabezpečujú výcvik potápania pre juniorov už od 10 rokov. Viac informácií nájdete na www.kalymnosdiving.com. Len pre zaujímavosť - na Kalymnose má svoje miesto aj moderná pretlaková hyperbarická komora.

 

aktuality a zaujímavosti
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.