vyhľadať zájazdy

Egypt

Egypt

Hlavné mesto: Káhira
Rozloha: 1,010,408 km2
Počet obyvateľov: 94,798,827
Náboženstvo: Islam
Mena: Egyptská libra
Časový rozdiel: GMT +2 hodiny

Hľadáte miesto, kde môžete dovolenkovať po celý rok? Egypt je to miesto, ktoré si každoročne za svoj dovolenkový cieľ vyberie obrovské množstvo návštevníkov hľadajúcich nádherné pláže, príjemne teplé more a kvalitné hotelové služby. Je to fascinujúca krajina mnohých podôb: vlniace sa pieskové duny, beduínske dediny, tajomné príbehy z čias faraónov, moderné mestá a rozľahlé hotelové komplexy stojace na plážach s jemným pieskom. Sever krajiny obmýva Stredozemné more, avšak populárnejšie sú letoviská, ktoré vyrástli na východnom pobreží pri Červenom mori. Najobľúbenejšia a najviac navštevovaná je Hurghada. Vybavenie tamojších rezortov je skutočne vynikajúce, nájdete v nich všetko, na čo si len spomeniete – reštaurácie, bary, obchodíky a samozrejme, množstvo bazénov. Dni vám spríjemnia pestré animačné programy. Skúste aj aktívnu formu oddychu, napríklad pri vodnom aerobiku. Určite sa však počas vášho pobytu vydajte aj na malý výlet za brány hotelového rezortu. Kým púštna scenéria okolo Hurghady sa môže zdať jednoliata, pod hladinou Červeného mora sa ukrýva pestrofarebný podmorský svet. Podobné koralové útesy sa nájdu na máloktorých miestach sveta, preto si do kufra nezabudnite pribaliť potápačské okuliare a šnorchel. Ostrov Giftun je na potápanie priam ideálny, dostanete sa sem po krátkej plavbe loďou. V centre starého mesta Hurghady zasa spoznáte Egypt v jeho pravej podobe, s prvkami tradícii siahajúcimi hlboko do histórie. Počas potuliek úzkymi ulicami objavíte veľkolepé mešity či typický bazár s voňavým korením, rozmanitými druhmi čerstvého ovocia, zeleniny a typickými suvenírmi. Protipólom starého mesta sú moderné štvrte El Memsha a Sakalla so živou promenádou lemovanou palmami a početnými obchodíkmi, reštauráciami či barmi. Na jej konci nájdete moderný prístav, v ktorom kotví nejedna luxusná jachta. Ak sa vydáte do Gízy naskytne sa vám možnosť pokochať sa  slávnymi pyramídami, ktoré dodnes udivujú celý svet a poodhaliť tajomstvá života starovekých Egypťanov. Skrátka, Egypt je ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po oddychu na krásnych plážach, aktívnej dovolenke aj spoznávaní slávnych starovekých pamiatok.


Naše tipy:

* vychutnajte si šálku kávy alebo tradičného čaju a vodnú fajku v centre Hirghady

* ak ste fanúšikom potápania, nevynechajte ostrov Giftun

* návšteva starovekých pamiatok, vyberte sa do slávneho Luxoru a Údolia Kráľov - jedného z najstarších miest na svete

* vzrušujúca jazda po púšti na štvorkolkách


Arabština
Občania SR môžu vstupovať na územie krajiny len s platným cestovným pasom. Všetci občania vr. maloletých detí musia mať vlastný cestovný  doklad. Platnosť cestovného pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Zároveň pre občanov SR platí vízová povinnosť. Víza je možné vybaviť po prílete na medzinárodných letiskách v Káhire, Hurgháde a Šarm-eš Šejchu za poplatok 28€.

SAFARI (3 hod)

Vzrušujúca jazda na štvorkolkách cez púšť patrí k obľúbeným výletom. Je spojená s návštevou beduínskej dediny. Zrelaxujete sa pri šálke tradičného čaju a môžete si tiež vyskúšať jazdu na ťave.


KÁHIRA a GÍZA

Výlet do hlavného mesta Egypta, jedného z najväčších miest vo svete s populáciou až 20 miliónov. Navštívite úžasné múzeum v Káhire, ktoré sa pýši najväčšou zbierkou staroegyptských pamiatok vrátane slávnej zlatej masky Tutanchamona.  presunieme sa k jednému zo siedmych divov sveta - pyramídam v Gíze. Po obede v neďalekej reštaurácii sa ešte zastavíme v slávnych parfumériách, kde sa vyrábajú exotické olejové vône. K dispozícii celodenný alebo dvojdňový výlet.


POTÁPANIE

Objavte krásy podmorského sveta. Jedinečný výlet loďou s potrebným vybavením. Ponorte sa 10m pod hladinu a kochajte sa strofarebnosťou koralových útesov. V cene výletu je aj obed a nápoje.


DOLPHIN SHOW

Výlet do delfinária je skvelým zážitkom pre celú rodinu. Odfoťte sa s delfínmi a vezmite si domov jedinečný suvenír.


OSTROV GIFTUN

Úžasný deň strávený na mori a na nádhernej piesočnatej pláži ostrova Giftun. Spojte šnorchlovanie a obdivovanie výnimočných koralových útesov s oddychom na pláži. V cene výletu je obed s nápojmi na lodi.


JEEP SAFARI

Popoludnie strávené jazdou na jeepoch, 50 km cez púšť až do beduínskej dediny. Tu máte príležitosť ochutnať tradičný čaj či chlieb. V tejto izolovanej komunite pochopíte skutočný význam vody. Vychtunáte si jedinečnú večeru pri západe slnka.


LUXOR

Toto miesto ukrýva jedni z najpozoruhodnejších egyptských pamiatok. Navštívite Údolie kráľov, Memnonov kolos, slávny chrám v Karnaku. Nevynecháme výrobu alabastru a múzeum venované papyrusu. Absolvujeme tiež plavbu po Níle.


PARADISE ISLAND

Ďalší výlet fantastický pre tých, ktorí chcú nahliadnuť pod hladinu Červeného mora. Lodný výlet je spojený s kúpaním, oddychom a obedom na ostrove Orange Bay.


RED SEA DOLPHIN

Plavba oďou s priehľadným dnom je jedinečná šanca obdivovať fascinujúci podmorský život aj bez potápania. Rozhodne si nezabudnite svoje fotoaparáty.

SAHARA PARK

Výlet začneme vzrušujúcou jazdou na štvrokolkách, na jeepoch sa presunieme do beduínskej dedinky. Môžete si vyskúšať jazdu na ťave, občerstviť sa šálkou čaju či pozorovať výrobu keramiky. Vychutnáte si jedninečný večer pod hviezdnou oblohou s chutnou večerou a to všetko za doprovodu brušných tancov a  fakírov.


PONORKA

Jedinečný spôsob ako spoznať krásy podmorského života. Okrem farebných koralových útesov a rýb uvidíte vrak lode a dostanete sa až do hĺbky 20 metrov!


9.1
Hotel Giftun Azur ***+
Egypt, Hurghada, Hurghada

Priamo pri jednej z najkrajších pláží v okolí Hurghady stojí hotel Giftun Azur. Uprostred rozľahlej exotickej záhrady nájdete hlavnú, vedľajšiu štvorposchodovú budovu a bungalovy s izbami v typickom egyptskom štýle, ktoré postupne prechádzajú rekonštrukciou. V areáli nájdete hneď niekoľko reštaurácii, barov aj typickú orientálnu kaviareň. Veľkým plusom tohto hotela je skvelá pláž a čisté more s pieskovým dnom a poloha v blízkosti novej časti Hurghady. Na dosah máte živú štvrť zvanú Mamsha s pešou zónou, obchodíkmi a kaviarňami. Giftun je skutočne sympatický a obľúbený hotel, ktorý má veľa stálych návštevníkov. Môžeme jednoznačne povedať, že je jedným z najlepších svojej kategórie v tejto oblasti.

Možnosti stravy: all inclusive | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 17.5.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 281 €
s poplatkami: 476 €
8.3
Hotel Hurghada Long Beach Resort ****+
Egypt, Hurghada, Hurghada

Zobúdzajte sa vo vkusne zariadených izbách s prvkami tradičného štýlu, relaxujte pri jednom zo šiestich bazénov v obklopení paliem a kvitnúcej záhrady alebo pri prechádzke dlhou piesočnatou plážou. Nazrite pod hladinu mora a objavte bohatý podmorský život. To všetko a ešte množstvo ďalších aktivít vám poskytne hotel Hurghada Long Beach resort. Leží len 16 km od letiska v Hurghade. Odporúčame pre pohodovú plážovú dovolenku a hostí každej vekovej kategórie.

Možnosti stravy: all inclusive | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 17.5.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 289 €
s poplatkami: 484 €
8.7
Hotel Sunny Days Resort ****+
Egypt, Hurghada, Hurghada

Hotel, ktorý na prvý pohľad zaujme svojou jedinečnou polohou. Jeho budovy boli totiž postavené okolo vlastnej morskej lagúny s tyrkysovým morom. Kým v minulom roku hotel fungoval pod menom El Palacio, do novej sezóny vstupuje pod názvom hotelovej siete Sunny Days a spája sa so sesterským hotelom Palma de Mirette. Vďaka tomu je hosťom k dispozícii ešte širšia ponuka aktivít a služieb, veľké množstvo bazénov a fantastický aquapark. Za nákupmi sa môžete vydať do centra Hurghady, ktoré je vzdialené len 3 km. Ak hľadáte hotel s vynikajúcou polohou pri mori aj blízko mesta, komplex Sunny Days je pre vás ten pravý.

Možnosti stravy: all inclusive | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 17.5.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 289 €
s poplatkami: 484 €
Hotel Pharaoh Azur Resort *****
Egypt, Hurghada, Hurghada

Hotel situovaný v krásnej pestovanej záhrade sa pýši unikátnym prírodným jazierkom a plážou s podmienkami vhodnými pre fanúšikov šnorchlovania. Hostia každej vekovej kategórie sa zabavia vďaka animačným programom a ponuke aktivít. Skvelý výber pre tých, ktorí ocenia blízkosť centra Hurghady – len 15 minút jazdy.

Možnosti stravy: all inclusive | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 17.5.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 308 €
s poplatkami: 503 €
Hotel King Tut Resort ***
Egypt, Hurghada, Hurghada

Hotel s vynikajúcou lokalitou priamo pri pláži a blízko centra Hurghady. Vybavenie hotela zaručí komfort a príjemne strávený voľný čas pre hostí každej vekovej kategórie – aquapark, animačné programy, športové aktivity či relax na pláži. Najbližšie nákupné možnosti, reštaurácie a bary sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti hotela a do známej štvrte Dahar sa dostanete aj pešou prechádzkou, vzdialená je len 1 km.

Možnosti stravy: all inclusive | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 17.5.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 315 €
s poplatkami: 510 €
aktuality a zaujímavosti
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Pozývame vás aspoň letmo nazrieť do života na tomto krásnom, i keď trochu odľahlom gréckom ostrove.
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.