vyhľadať zájazdy


Chalkidiki

8.6
Vila Christos **
Grécko, Chalkidiki, Polychrono

Jeden z najvyhľadávanejších domov ktoré máme k dispozícií v letovisku Polychrono. Pozostáva z dvoch vedľa seba stojacích budov v priestrannej záhrade s olivovými stromami, palmami a plnej kvetov. Okolo domu je k dispozícií pre hostí veľká trávnatá plocha, čo ocenia hlavne rodiny s malými deťmi, ktoré sa tu môžu bezpečne hrať. V blízkosti domu objavíte množstvo obchodov, kaviarní a taverien.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 11 dní
Termíny od: 7.6.2020 | Možnosti dopravy: vlastná, autobusová
Cena od: 165 €
s poplatkami: 175 €
8.3
Aparthotel Akropolis **
Grécko, Chalkidiki, Fourka

Takmer na konci letoviska Fourka, na kopci s krásnym výhľadom na more a na okolité pahorky porastené borovicami, sa rozprestiera aparthotel Akropolis. Od piesočnato-kamienkovej pláže ho delí len 250 m (mierne stúpanie) a od námestia v rušnom centre letoviska Fourka cca 900 m (po pláži cca 600 m). Architektúra typická pre túto oblasť – biele budovy s červenými strechami - je zachovaná aj v hotelovom komplexe. Celý hotel obklopuje upravená záhrada s bazénom a množstvom paliem a farebných kvetov. Zároveň v pešom dosahu - v centre letoviska Fourka - sú aj viaceré obchodíky so suvenírmi, bary, kaviarničky na pláži, taverny či supermarkety. Dedinka Posidi je vzdialená cca 5 km a letoviská Kalithea a Afitos približne 15 km.

Možnosti stravy: polpenzia | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: vlastná, autobusová, letecká
Cena od: 182 €
s poplatkami: 192 €
7.9
Štúdiá Sofia
Grécko, Chalkidiki, Polychrono

Dom Sofia sa nachádza v kľudnejšej časti inak rušného letoviska Polychrono. Leží na východnej strane prvého poloostrova Chalkidík, Kassandre. Veľkým lákadlom tohto mestečka je jednoznačne krásna piesočnatá pláž a živá dovolenková atmosféra. To všetko budete mať od domu Sofia na dosah. Centrum s množstvom obchodov, kaviarní, taverien nájdete vo vzdialenosti 150 m. V rovnakej vzdialenosti objavíte aj organizovanú pláž a plážové bary. Dom Sofia disponuje účelne zariadenými štúdiami vo výbornej lokalite. Odporúčame pre všetky vekové kategórie.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 13 dní
Termíny od: 18.6.2020 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 182 €
s poplatkami: 192 €

Bohaté olivové sady, hlboké údolia, dozlata sfarbené polia a byzantské kostolíky. Rušné i romantické pláže obmývané priezračnou vodou, zelené chrbty pahorkov pokryté hustým lesom. Dediny so stáročnou históriou a letoviská, v ktorých pulzuje život do neskorých nočných hodín. Stačí sa len natiahnuť, zaboriť prsty do rozpáleného piesku a nechať si nohy zľahka omývať tyrkysovými vlnami Egejského mora. Chalkidiki – grécky raj, v ktorom sa môžete dosýta oddať životu i snívaniu.  

 

Kassandra, Sithónia, Athos - tri prsty polostrova Chalkidiki – sa rozprestierajú sa na severe Grécka, hodinu jazdy autom z Thessaloník. Pripomínajú skôr ostrovy, než pevninu. More ich omýva zo všetkých strán a dedinky ležiace vo vnútrozemí prstov nie sú od pobrežia vzdialené viac než 20 km. Spoločnou črtou všetkých troch výbežkov je nádherná príroda avšak každý z nich si zachováva svoje špecifické črty. Polostrov Chalkidiki je populárnym turistickým cieľom už od roku 1950, keď si obyvatelia mesta Thessaloniki začali počas leta prenajímať prímorské domčeky na prvých dvoch „prstoch”. V antických dobách bol polostrov známy aj ako nálezisko zlata. S ťažbou zlata a iných minerálov sa začalo aj v roku 2013, avšak u ochrancov prírody sa zdvihla silná vlna kritiky. Podľa nich by to mohlo mať negatívny dopad na životné prostredie aj turizmus.  

 

Najvýchodnejší výbežok Chalkidík – Athos je pod správou mníšskeho štátu; vstup na toto územie je povolený len za zvláštnych podmienok a len mužom. Prvé kláštory tu boli založené v 10. storočí a už o storočie neskôr bol vydaný zákaz vstupu žien na Svätú Horu, ktorý platí dodnes. Z mestečka Uranopolis, ktoré je považované za bránu Athosu, sa výletné lode denne vydávajú na plavbu pozdĺž pobrežia a pred očami turistov defilujú obrazy kláštorov postavených na miestach, kde sa čas zastavil už pred dávnymi storočiami.
Na neďalekých malých ostrovoch oproti letovisku Ouranopoli, objavíte úžasné pláže - dostanete sa tam loďkami, ktoré si môžete zapožičať priamo na pláži pred hotelom THEOXENIA ****, kde máte aj možnosť vybrať si z rôznych vodných športov.
www.ouranoupolisports.gr


Sithónia je povestná divokosťou a drsnosťou prírody, členitým pobrežím s pieskovými plážami, vynikajúcimi rybárskymi tavernami a niekoľkými príťažlivými menšími letoviskami ako sú Neos Marmaras, Toroni, Kalamitsi, Sarti či čarovné Vourvourou. Pokojné letovisko Toroni na západnej strane Sithónie sa tiahne pozdĺž 2 km dlhej pláže s hrubozrnným pieskom. V minulosti bolo jedným z najvýznamnejších miest na Chalkidikách, čo dokazujú aj dve akropoly - Vigla a Likithos. Dnes je Toroni stále obľúbenejší dovolenkový cieľ, vyhľadávaný aj samotnými Grékmi. Letovisku dominuje dlhá pobrežná promenáda a cestu lemuje niekoľko supermarketov, taverien, pekární, kaviarní a barov. Typické grécke jedlá, osviežujúce frapé alebo večerný pohárik vína si môžete vychutnať s nohami zaborenými do piesku. Toroni je ideálne miesto pre individuálne výlety – požičajte si motorku a navštívte najkrajšie pláže južnej Sithónie.

Pôvodne malá rybárska osada Sarti je dnes živým a turistami vyhľadávaným mestečkom. More má nádhernú tyrkysovú farbu a pieskové pláže lemujú celé letovisko. Malé zátoky ukryté v okolí a zaplavené hustou zeleňou pínií sľubujú pokoj a súkromie. Na hlavnej pláži v Sarti je hrubší piesok, jemnejší je v novej časti Sarti Beach. Obe ponúkajú aj pestrý výber vodných športov a pobrežnú promenádu lemujú kaviarne, bary, výborné reštaurácie, rybie taverny a diskotéky. Tri kilometre dlhá piesková pláž končí malým výbežkom s kaplnkou, odkiaľ je krásny výhľad na mesto a polostrov Athos. Zo Sarti smerom na sever objavíte nádhernú zátoku Orange Beach so sochami vytesanými do skál, ostrovný svet Vourvourou a na juhu pláž Kalamitsi, známu po celom Grécku. Nenechajte si ujsť návštevu pláže „Kavurotripes“ – v preklade „krabie diery“.

 

Na západnom pobreží Kassandry nájdete pokoj v romantických zákutiach malých rybárskych dediniek, ako je Siviri, Possidi, Fourka, Nea Skioni, Mola Kaliva alebo Lutra. Na východnom si zase užijete ruch, zábavu i nákupy v moderne sa rozvíjajúcich letoviskách. Kalithea, Chanioti, Kriopigi, Pefkochori alebo Polychrono - sú známe nielen dlhými zlatistými plážami, ale najmä čulým nočným životom. Ich početné reštaurácie a taverny vás určite zlákajú na ochutnávku vynikajúcich gréckych špecialít, kvalitného vína či retsiny so špecifickou arómou. Ak podniknete plavbu po Toronejskom zálive až do Pirátskej zátoky (Porto Koufo) ležiacej na najjužnejšom konci prostredného výbežku Chalkidík, vašu loď budú možno sprevádzať hravé delfíny. Východné pobrežie polostrova Kassandra, asi 100 km od Thessaloník, si už tradične za cieľ svojej dovolenky vyberajú tí turisti, ktorí si prišli užiť dostatok ruchu, zábavy i nákupov. Práve pre nich sa v ostatných rokoch rýchlym tempom rozvíjajú moderné letoviská Kalithea, Chanioti, Kriopigi, Pefkochori a Polychrono. Počas dňa láka návštevníkov Polychrona dlhá a dostatočne široká pláž z hrubého piesku s ležadlami, slnečníkmi a pestrou ponukou vodných športov. Tiahne sa pozdĺž celého letoviska. Večer pobrežná promenáda a početné priľahlé uličky ožívajú čulým ruchom. Nájdete tu obchodíky so suvenírmi, malé aj väčšie supermarkety, bary, kaviarne či taverny, s vynikajúcimi gréckymi špecialitami. V dedine nechýbajú ani požičovne áut, skútrov či štvorkoliek pre prípad, že sa niekto chce poobzerať po okolí. Vďaka nádhernej prírode - s borovicovými lesmi a skrytými morskými zátokami – ako aj rozvinutej infraštruktúre letoviska tu prežijete dovolenku, na ktorej sa nebudete nudiť.  Niekoľko tipov:

• ochutnávka vín na niektorom z vínnych festivalov

• miestne oslavy na počesť patróna dediny – je to úžasný zážitok

• sardinkové hody v dedine Fourka a Moudania (Kassandra), obyčajne sa konajú na prelome júla a augusta

• návšteva Thessaloník, druhého najväčšieho gréckeho mesta. Prezrite si archeologické múzeum, ktoré ukrýva mnohé poklady z čias Macedónskej dynastie

• Waterland – vodný svet, ktorý nie je len pre deti


Dĺžka dopravy autobusom z Bratislavy na polostrov Chalkidiki je 23 hod. Vzdialenosť a presná dĺžka trasy je individuálna podľa príchodu a odchodu z/do jednotlivých letovísk.

Požičajte si auto a v prvom rade prebádajte vnútrozemie stredného „prsta”, Sithónie. Zastavte sa v Toroni, pobudnite na jeho plážach a navštívte aj pláž Kavurotripes – Krabie diery. Svoje čaro má taktiež dedinka Porto Koufo, asi 26 km od Sarti, s malebným prístavom a autentickými rybími tavernami. Je škoda vynechať pohľad z lode na majestátny kláštorný svet na hore Athos – zúčastnite sa preto na takomto výlete. K Athosu sa môžete priblížiť aj z pevniny, vstupnou bránou je malebná dedinka Uranopolis, ktorá tiež stojí za výlet, nebudete ľutovať.  

Kláštory Meteory
Meteory sú jednou z najznámejších pamiatok v Grécku. Celodenný autobusový výlet ku kláštorom. Krása kláštorov „visiacich medzi nebom a zemou“ vás isto očarí.

Athos
Celodenný výlet loďou do tajomného kláštora mužov v Aténach. Od roku 1988 je Athos uznávaný ako miesto svetového dedičstva UNESCO. Výlet zahŕňa aj návštevu mestečka Ouranoupolis.

Potápanie
Spoznajte krásu gréckeho podmorského sveta. Potápanie pre začiatočníkov, ale i pre pokročilých. Potápanie spraví Vašu dovolenku nezabudnuteľnou.

Thessaloniki
Celodenný autobusový výlet – návšteva druhého najväčšieho mesta a prístavu v Grécku. Pozriete si všetky pamätihodnosti tohoto pulzujúceho mesta – Bielu vežu, Rotundu, Citadelu, hrad. Prejdete sa aj po atraktívnej obchodnej ulici Tsimitski. V neposlednom rade sa zastavíte aj na rušnom trhu, miestnej Agore s ponukou rýb, morských potvor, mäsa, zeleniny a ovocia od výmyslu sveta, korenín, syrov, atď. Na záver si nezabudnite oddýchnuť a vychutnať si kávu na terase niektorého z barov na pobrežnej promenáde.

Grécky večer
Užite si hudbu a tanec na večernej zábave v stredomorskom štýle. Počas večera so dozviete o gréckych zvykoch a kultúre. Môžete ochutnať slávnu grécku kuchyňu a nápoje a tiež sa naučiť základné kroky typických gréckych tancov.

Ostrov Amouliani
Ostrov miestni obyvatelia prezývajú aj ako ostrov lásky. Ammouliani je malý ostrovček ležiaci čo by kameňom dohodil od Tripiti. Nezabudnuteľný výlet loďou vás zavedie na prekrásnu pláž, kde sa budete môcť okúpať a budete mať pocit, že sa na tomto ostrovčeku zastavil čas.

Aquapark Waterland
Vodný park Waterland ponúka príjemný zábavný program, najmä pre rodiny s deťmi. Vodné šmykľavky, umelé vlny, organizované vodné hry a súťaže. Kto navštívi Waterland, isto sa nudiť nebude!   


VÝLET ZDARMA: Akcia bola z kapacitných dôvodov ukončená k 11.12.2018.


 
aktuality a zaujímavosti
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Pozývame vás aspoň letmo nazrieť do života na tomto krásnom, i keď trochu odľahlom gréckom ostrove.
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.