vyhľadať zájazdy
Karpathos

1 2
8.6
Štúdiá Ladis
Grécko, Karpathos, Pigadia

Aparthotel Ladis je menší rodinný hotel postavený v kľudnejšej časti hlavného mesta Pigadia. Piesková pláž je dostupná už po 250 metroch a do rušného centra vám cesta potrvá približne desať minút (necelý kilometer). V blízkosti domu však nájdete niekoľko taverien a obchodík s potravinami. Pohodlie klientov dopĺňa bazén s ležadlami a slnečníkmi. Príjemné ubytovanie v kľudnom, priateľskom prostredí v blízkosti pláže a pešej dostupnosti hlavného mesta. V miestnych tavernách budete mať možnosť ochutnať lokálne špeciality a hlavné mesto vám ponúkne všetky atribúty aktívnej dovolenky. Odporúčame párom aj rodinám s deťmi.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 5.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 240 €
8.8
Štúdiá Sun Week
Grécko, Karpathos, Lefkos

Na západnom pobreží ostrova, na mieste, kde scenéria nadobúda skutočne divoký ráz, sa nachádza malebná a pokojná dedinka Lefkos. Pýši sa štyrmi krásnymi plážami a mnohými ďalšími malými zálivmi, kde si každý vie nájsť svoje súkromie. V dedinke je množstvo menších apartmánových domov. Dom Sun Week je jedným z nich – charakterizuje ho pekná budova, výhodná poloha v blízkosti centra a výhľad na more z prvého poschodia. Záplava bugénvileí mu dáva skutočne romantický výraz. Odporúčame pre milovníkov pokojnej dovolenky. V okolí štúdií sa nachádza len zopár ďalších apartmánových domov. Centrum Lefkosu a autobusová zastávka sú v dosahu cca 200 m.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 11.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 248 €
8.4
Štúdiá Gliko Oniro
Grécko, Karpathos, Lefkos

Gliko Oniro znamená v preklade "sladký sen", ktorý sa vám v tomto príjemnom prostredí pravdepodobne aj prisní. Dvojposchodový dom Gliko Oniro je postavený terasovite v kopci. Vedú k nemu kamenné schody a vďaka svojej vyvýšenej polohe poskytuje krásny výhľad na more a hlavnú pláž Lefkosu. Už spomínaná piesočnatá pláž je vzdialená asi 170 m, najbližší minimarket je v tesnej blízkosti domu a do centra je to len 300 m. Majiteľom je miestny rybár, ktorého rodina vlastní aj známu rybiu tavernu Captains´s Home situovanú na konci prístavu. Taverna má vynikajúcu polohu s terasou nad morom a hosťom z domu Gliko Oniro zvyčajne poskytuje zľavu z účtu.  

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 5.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 255 €
8.4
Štúdiá Iris
Grécko, Karpathos, Pigadia

Bledomodré domčeky štúdií Iris sú situované pri ceste vedúcej do hlavného mesta. Stoja uprostred priestranného nádvoria a pri vstupe je fontánka a recepcia; na terase majitelia prevádzkujú aj kaviarničku/ snack bar a príležitostne organizujú barbeque. Majiteľka Irini je veselá a spontánna osoba, ktorú si ľahko obľúbite. Ku každému štúdiu vedie pár schodov a pred vstupom do izieb sú privátne terasy – z každej sa naskytne výhľad na more a mesto. Široká piesková pláž Vrontis sa nachádza len vo vzdialenosti 20 m, stačí prejsť cez cestu. Hostia domu Iris tu môžu využívať zvýhodnený prenájom ležadiel a slnečníkov. Do centra je vzdialenosť približne 2 km, ale najbližší minimarket a reštauráciu objavíte už po 400 m.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 5.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 263 €
8.4
Hotel Panorama ***
Grécko, Karpathos, Pigadia

Hotel Panorama stojí v hlavnom meste Pigadia asi 200 m od výbornej pieskovej pláže Xenonas. Nachádza sa v pokojnej bočnej uličke; z vyšších poschodí ponúka krásny výhľad na more a z tých nižších výhľad do okolia. Najbližšie obchodíky sú v pešom dosahu asi 150 m a centrum mesta Pigadia s barmi a reštauráciami je vzdialené približne 500 m. Milí grécki majitelia, ktorí žili nejaký čas v Amerike, vybudovali po návrate tento hotel - svojim hosťom v ňom poskytujú príjemný servis a vytvárajú priateľskú, domácu atmosféru. Do atraktívneho centra budú viesť vaše kroky každý deň, kde si v taverne Mama Sofia môžete pochutnať na večeri. Obľúbený hotel, ktorý odporúčame ako náš tip!

Možnosti stravy: raňajky, polpenzia | Dĺžka pobytu: 8 dní
Termíny od: 5.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 274 €
1 2

Očarujúci, vetrom ošľahaný ostrov, kam ešte nedorazili veľké hotelové reťazce ani masový turizmus, leží na polceste medzi Krétou a Rhodosom. Ostrov, kde dodnes chodia mnohí ľudia odetí v tradičných krojoch. Symbolicky je rozdelený na dve častijužnú a severnú a ponúka fascinujúce scenérie. Pomyselnou deliacou hranicou ostrova je Kali Limni (1215 m n.m.), najvyššia hora súostrovia Dodekanéz.

 

Karpathos má  z juhu na sever približne 50 km a  je plný kontrastov. Južná časť ostrova je zelená, úrodné zelené pláne sa tu striedajú s píniovými hájmi. Smerom na sever sa ale charakter ostrova postupne mení,  Pribúdajú hory a skaliská porastené suchou trávou, ktoré prechádzajú až do úsekov s horskými štítmi a úbočiami, kde sú už len bodliaky a mach. Tento fascinujúci obraz končí divokou a nehostinnou šedou krajinou. Najjužnejším bodom ostrova je mys Kastelo. Severnou hranicou je ostrovček Saria (23 km2) – hornatý, tvorený hlavne vápencovými skalami a starovekými ruinami. Saria je miesto, kde na chvíľu zakotvia všetky lode plávajúce okolo. Dedinky a usadlosti sú často ukryté tak, že z mora ich ani nevidno – aj kvôli nájazdom pirátov v minulosti. Každý dom je ako malé múzeum – vyzdobený čipkami, dečkami, s farebnými fasádami, ozdobenými balkónmi a upraveným dvorčekom.

Rozdielni sú aj ostrovania – hrdí severania vás síce akceptujú, ale nesklonia hlavy pred turistami. Sú zmierení so svojim neľahkým spôsobom života v horách a nekompromisne ho prenášajú aj na svojich potomkov. Modernejší južania sú síce rozcestovaní po celom svete, avšak každé leto prichádzajú so svojimi deťmi do rodného kraja v snahe nájsť im životného partnera práve odtiaľto. V južnej časti ostrova žije väčšina ostrovanov. Mnohí z nich sa na ostrov vrátili v 70. a 80. rokoch minulého storočia ako potomkovia emigrantov z USA, Austrálie, Egypta či Sudánu. Nikde inde sa nestretnete s takým silným lokálpatriotizmom ako na Karpathose. V tejto časti ostrova si našlo miesto aj hlavné mesto – Karpathos. Domáci i turisti ho však poznajú pod názvom Pigadia (pigadi v gréčtine znamená studňa). Stále sa rozrastajúce sa centrum obchodu i ostrovnej kultúry je aj hlavným prístavom. Má svoj šarm a osobité čaro. Nedá sa nespomenúť viac ako 2  km dlhú pláž Xenonas a veľa možností ubytovania i zábavy.To všetko popretkávané históriou.

Hlavná cesta z Pigadie smerom na západ vedie cez malebné horské dedinky a končí sa v malebnej tradičnej dedinke Arkasa. Jej dominantou je kostol, pod ktorým sú akoby k sebe prilepené biele domčeky domácich. Život sa tu odohráva na malom námestí s množstvom taverien, kaviarničiek či obchodíkov. Nájdete tu aj vychýrenú pieskovú pláž Ag.Nikolaos. Za zmienku stojí aj južnejšie situované turistické letovisko Amoopi či Afiarti – raj pre surfistov. Smerom na sever od Arkasy sa nedá minúť Finiki – známe tavernami s čerstvými rybami a morskými živočíchmi. Ešte severnejšie odtiaľ sa cesta vinie do vnútrozemia s dedinkami Pyles, Othos, Aperi, Volada.

 Západná strana Karpathosu, so zeleným skalnatým pobrežím, ponúka pohľad zhora na malebné pláže dostupné len loďou, výnimkou je len dedinka Lefkos so 4 výbornými plážami. Severný cíp ostrova je hornatý, takmer neúrodný a jeho hlavné sídlo – Olympos je najunikátnejšou dedinou v celom Grécku.

Tunajšie tradície a ľudové zvyky sú magnetom pre turistov. Hudba a folklór sú krvou Karpathosu. Hudobné nástroje, piesne, tance ... celé leto je plné folklórnych festivalov, koncertov, divadelných predstavení v každej časti ostrova. Asfaltová cesta do Olymposu bola dokončená len nedávno. Okrem na džípoch môžete tento kus ostrova objavovať už i na motorke. Ďalšou možnosťou je trasa po mori. Loď vás pohodlne zavezie do prístavu Diafani, odtiaľ autobusom do malebného Olymposu. Karpathos má bohatú a dlhú históriu vďaka svojej strategickej polohe. Výrazne prosperoval v období Dórov, patril k Aténskemu spolku, k Rhodosu, padol do rúk Rimanom a dokonca prináležal aj Kréte. Počas benátskej nadvlády bol Talianmi nazývaný „Scarpanto“. V 16. storočí po vojne Turkov a Benátčanov padol na 400 rokov pod nadvládu Turkov. Až od roku 1947 spolu s ostrovmi Kassos a Saria definitívne patrí Grécku. Lákadlom Karpathosu je nepochybne 160  km nepreplnených pláží. Kamienkové s ploskými kameňmi, piesočnaté s hrubším či jemným pieskom, popretkávané nádhernými scenériami skalnatých prírodných zálivov, kde sa končia skaly priamo v mori. Tu si vychutnáte slnečný kúpeľ so slaným morským vánkom a s divokou scenériou drsných skál a jaskýň.


Niekoľko našich tipov:


• ak budete ubytovaní v Pigadii, využite člny, ktoré vás dopravia na krásne osamotené pláže

• windsurferi, vaším miestom je Afiarti

• nepremeškajte príležitosť zúčastniť sa miestnej oslavy, napríklad svadby, ak sa tam náhodou pritrafíte - vedzte, že ste vítaní

• malé námestie v Arkase je najlepším miestom pre príjemnú večeru

• čerstvé ryby nájdete v reštaurácii v dedine Finiki

Chcete vidieť najrázovitejšiu dedinu v Grécku? Tak ste na správnom mieste! Vydajte sa do úžasného Olymposu a pozorujte život a tradície miestnych obyvateľov. Po netradičných zážitkoch z Olymposu si urobte nezabudnuteľný večer v hlavnom meste Pigadia. Posaďte sa do jednej z miestnych taverien či barov a užívajte si čaro tohto miesta. Karpathos ponúka skvostné scenérie a fantastické pláže. Navštívte Aperi a jeho najfotografovanejší kostolík a pláž Kyra Panagia. Okúpte sa na čarokrásnej pláži Apella alebo sa vydajte na lodnú expedíciu za nepreplnenými plážami či k ruinám na ostrovčeku Saria. Nebuďte prekvapení, ak počas vášho pobytu stretnete surfistov. Afiarti je totiž malým rajom na surfovanie a fanúšikovia tohto športu sem preto radi zavítajú. Ak sa vám počas vašej dovolenky pošťastí natrafiť na miestnu svadbu, pozrite si ju. Tento zážitok sa určite vyplatí!

 

OLYMPOS AUTOBUSOM – Z Diafani povedie kľukatá cesta autobusom až do Olymposu, pričom sa zastavíte na vyhliadke poskytujúcej panoramatický výhľad na Olympos. Olympos bol postavený v horách aj z dôvodu ochrany pred pirátskymi útokmi. Domy tu boli natreté na šedo, aby splývali s okolitými skalami a neboli viditeľné od mora. Prehliadka dediny a kostola Panny Márie. Navštívite tradičnú pekáreň, pôvodný karpathoský dom a manufaktúru, kde sa ručne vyrábajú topánky k folklórnym kostýmom.  Voľný čas na nákupy alebo ochutnávku miestnych špecialít. Presun do Diafani autobusom alebo pešo cez národný park Natura 2000. Zvyčajne voľný čas aj na prehliadku Diafani.

Cena: 30 € z Lefkosu, 36 € z Arkasy, 39 € z Pigadie a Amoopi

“BLUE DAY” – celodenný výlet - výlet loďou pozdĺž východného pobrežia ostrova lemovaného úžasnými plážami. Kato Lakos je krásna prírodná pláž dostupná len lodnou cestou. Tu si môžete užiť plávanie, slnenie a chutné grilované špeciality pripravované kapitánom lode. Popoludní plavba na pláž Apella, ktorá bola v roku 2002 vyhlásená za najlepšiu pláž Stredomoria a k pláži Kyra Panagia. Návrat do prístavu Pigadia.

Cena: 38 € z Pigadie a Amoopi, 44 € z Lefkosu

KARPATHSKÁ NOC V AMOOPI – tanec, zábava a večera s typickými ostrovnými špecialitami a ukážkou folklórnych tancov. Neobmedzená konzumácia miestneho vína môže byť zradná, ale nedá sa jej odolať.

Cena: 30 € z Amoopi (bez transferu), 35 € z Pigadie, 41 € z Lefkosu


SARIA -
celodenný výlet loďou na opustený ostrov Saria, ktorý sa nachádza severne od ostrova Karpathos. Cesta autobusom do prístavu, odtiaľ plavba cca 2,5 hodiny. Na Sarii výstup ku kaplnke sv. Zachariáša s krásnym výhľadom na Rhodos, pláže Palatia a pozostatky mesta Nissyros. Po zostupe obed pripravený kapitánom lode. Poobede kúpanie a organizované plávanie do jaskýň.

Cena: 43 € z Pigadie a Amoopi, 49 € z Lefkosu


Deti do 12 rokov majú zľavu 50%.

Grécke destinácie naberajú opäť na popularite a stáva sa, že klienti na mieste pobytu už nemajú možnosť prenajať si autá, práve z dôvodu veľkého záujmu a obsadenosti. Preto vám v sezóne 2014 dávame možnosť prenájmu auta už pri kúpe zájazdu. Spolupracujeme so spoľahlivými spoločnosťami, ktoré sa prenájmom áut zaoberajú už dlhú dobu. Na výber budete mať autá rôznych kategórií, za rôzne ceny. Všetky autá sú poistené, aby ste sa počas vašej jazdy cítili bezpečne. Preto neváhajte a objednávajte už teraz!

aktuality a zaujímavosti
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.