vyhľadať zájazdy


Kefalónia

8.6
Ionian Resort Sea View Hotel ****
Grécko, Kefalónia, Kunopetra

Úspech hotela Ionian Sea a veľký záujem zo strany hostí priviedli majiteľa hotela rozšíriť svoje teritórium a ešte bližšie k moru – hneď vedľa aquaparku - postaviť úplne novú časť s výhľadom na otvorené more, ktorá bola otvorená v júni 2018. Táto časť bola pomenovaná ako Ionian Resort Sea View Hotel a za ten krátky čas privítala stovky spokojných a nadšených hostí. Recepcia, reštaurácia a všetky ďalšie služby sú čerpané v pôvodnej časti hotela Ionian Sea. Skvelá pláž s jemným červenkastým pieskom je vzdialená len niekoľko krokov, more je plytké niekoľko desiatok metrov – vytvárajúc tak skvelé a bezpečné miesto na kúpanie a hry tých najmenších. Nad plážou nájdete aj útulnú kaviareň s dych vyrážajúcim výhľadom na záliv. Nevynechajte možnosť a prevezte sa hotelovým minibusom do mestečka Lixouri. Ak si prenajmete auto, navštívte aj ikonické pláže v blízkosti ako Xi, Megas Lakos alebo Lepeda – všetky sú vzdialené len približne 7 km.  

Možnosti stravy: all inclusive | Dĺžka pobytu: 11 dní
Termíny od: 4.6.2020 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 745 €
s poplatkami: 840 €

Ostrov plný kontrastov, dych vyrážajúcich scenérií, kľukatých cestičiek vedúcich akoby do neba a strmých útesov končiacich hlboko v azúrovom mori... A nad tým všetkým pyšne sa týčiaca hora Enos... Všade navôkol záujem vzbudzujúce kefalónske jedle, cyprusy, borovice či olivové háje. Pestrá škála farieb a vôní kvetov i rastlín – kosatce, sedmokrásky, oleandre, tymian, oregano, rozmarín... A samozrejme hrdí ostrovania. Miesto, do ktorého sa jednoducho zamilujete...

 

Staroveká mytológia hovorí, že ostrov dostal svoje pomenovanie po antickom hrdinovi Kephalovi. Keď však slovo Kephalonia preložíme doslovne, znamená „Ostrov s hlavou“. A preto mnohí tvrdia, že názov ostrova bol odvodený práve od gréckeho slova „cephalus“ – hlava. Podľa archeologických nálezov sa prví pôvodní obyvatelia usadili na ostrove ešte v paleolitickej dobe. Kefalónia prežívala svoj rozkvet v mykénskom období. Neskôr sa dostala pod nadvládu Rimanov, Turkov či Benátčanov. Až v roku 1864 sa spolu s ďalšími Iónskymi ostrovmi stala členom Gréckeho štátu.

Kefalónia nie je ostrov s rozvinutým cestovným ruchom, preto tu nenájdete toľko hotelov či ubytovacích kapacít ako na iných komerčných ostrovoch. Miestni obyvatelia sa snažia zachovávať pôvodný ráz ostrova. Na juhozápade, na polostrove zvanom Palliki, natrafíte na Lixouri. Lixouri má pravidelné lodné spojenie s hlavným mestom Argostoli (plavba trvá asi 30 minút). Ide o druhé najväčšie mesto ostrova, ktoré je postavené okolo živého prístavu. Privíta vás tu hlavné námestie s množstvom barov a kaviarničiek, kde domáci popíjajú svoju kávu. Úzke uličky s obchodmi, ako aj pobrežie s reštauráciami ponúkajúcimi miestne špeciality sú neoddeliteľnou súčasťou mestečka. Táto strana ostrova je preslávená predovšetkým krásnymi pieskovými plážami. Snáď najznámejšia je pláž Xi s jemným červeným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Oblasť Xi patrí medzi pokojnejšie a nemá charakter typického letoviska. Asi 5 km od Xi je situovaná kľudná oblasť Kunopetra. V preklade to znamená „pohybujúce sa skaly“ v mori, čo patrí k miestnemu prírodnému úkazu. Kunopetra má menšiu pláž s červeným pieskom, plytkým a teplým morom v objatí vysokých ílových útesov. Táto pláž je atraktívna kvôli svojmu liečivému morskému bahnu, ktorým je dobre ponatierať si celé telo a nechať usušiť na slnku. Výborne pôsobí na pokožku, reumu a pohybový aparát. Za návštevu stojí aj pláž Vatsa s jemným pieskom a teplou vodou. Na pláži má svoju tavernu pán Spyros, kde si môžete pochutnať na výborných rybích a morských špecialitách. V tejto ostrovnej časti Palliki objavíte aj ďalšie skvelé pláže. Platia Ammos je jedna z nich. Pripravte sa na zostup po schodoch a vezmite si sebou aj pitnú vodu, nakoľko ide o prírodnú pláž. Ďalšia pláž Petani, vzdialená od Xi asi na 20 km, je prirovnávaná k najznámejšej pláži ostrova, k pláži Myrtos. Miestni obyvatelia zase radi navštevujú pláž Lepeda s malou tavernou, vzdialenou asi 3 km južne od mesta Lixouri.

Cestovanie po najväčšom Iónskom ostrove má svoje neodolateľné čaro, i keď je náročnejšie na čas, keďže vzdialenosti tu nie sú malé. Do koloritu ostrova neodmysliteľne patria kozy, a preto jazdite opatrne, keďže neviete kedy a kde na ne počas cesty natrafíte. Ak pôjdete z Lixouri smerom na sever, pomaly sa vám pred očami otvorí najpôvabnejšia a najznámejšia pláž – Myrtos. Pláž je nádherne biela a more čisté, azúrové. Zo zátoky Myrtos cesta vedie po západnom pobreží, kde je ukrytá tradičná dedinka Assos. Domčeky rôznych farieb dokonale ladia a všadeprítomná bugenvilea a oleander príjemne rozvoniavajú. Malá zátoka s rybárskymi loďkami vyzýva na fotografovanie a tradičné taverny s ponukou rýb lákajú na obed. Nad dedinkou hrdo stoja pozostatky benátskej pevnosti, ktoré pripomínajú obdobie nadvlády Benátčanov. Počas cesty po ostrove natrafíte na veľké množstvo kláštorov, ktoré sú pre Kefalóniu také typické. Medzi najkrajšie dedinky ostrova patrí nepochybne Fiskardo. Jachtový prístav, domčeky pastelových farieb, každý so svojim emblémom a množstvo taverničiek, kokteil barov, obchodíkov so suvenírmi vytvárajú až filmovú atmosféru. Fiskardo si napriek davom turistov zachováva svoje osobité čaro. Hlavným mestom je Argostoli, ležiace v zálive ostrova. Mesto budí dojem, akoby si zachovalo svoj pôvodný ráz, ale nie je tomu tak. Argostoli bolo v roku 1953 zničené obrovským zemetrasením a muselo byť opäť vybudované. Dnes je to živé mesto, plné úzkych uličiek, ktoré sa kľukatia do kopca. Pobrežná promenáda láka na prechádzky. Centrum mesta s množstvom kaviarní, reštaurácií a obchodov priťahuje domácich i turistov. Ak budete mať chuť, vydajte sa spoznávať aj východné pobrežie, kde natrafíte na očarujúcu dedinku Sami a kamienkovú pláž Antisamos. Práve v tejto dedinke a na spomínanej pláži bol natočený nezabudnuteľný film Mandolína kapitána Corelliho s Nicolasom Cageom a Penelope Cruzovou. Na Kefalónii sa nechajte zlákať na tradičné špeciality ako kreatopita (mäsový koláč), skordalia (cesnakové pyré) či mandľový koláč amigdalopita. Zapite ich známym kefalónskym vínom Robola. Kefalónia – ostrov rôznych tvárí, ktorý dokáže očariť každého...

Môže to znieť ako klišé, ale ak už aj nič iné, malebnú dedinku Fiskardo na severe ostrova Kefalónia s nemenej pôsobivou marínou pre jachty, musíte proste vidieť na vlastné oči. Štýlové obchodíky s ešte štýlovejším ručne vyrobeným tovarom, vábivé kaviarne a odlesk azúrového mora čo sa vám vryje do očí a do pamäte. To, že budete mať aj nádherné fotografie, je bonusový prídavok. Toto rovnako platí aj o slávnej pláži Myrtos. Neuveriteľne tyrkysové more v kombinácii s bielym pieskom vám vyrazí dych. Nemusíte ani zísť dole, stačí sa zastaviť na fotozastávku. Pláž Antisamos a dedinka Sami nesú filmárske stopy známeho filmu Mandolína kapitána Corelliho. Ak patríte k fanúšikom už spomínaného filmu, tieto miesta nemôžete vynechať. Neuveriteľne dobre sa túla a nakupuje v uličkách hlavného mesta Argostoli. Odolať štýlovej taške, módnym topánkam, či ručne vyrobeným dekoráciám do bytu sa proste nedá. Jeden z vašich dovolenkových večerov ukončite chutnou večerou v dedinke Katelios.

 

OKRUH OSTROVOM – celodenný výlet s návštevou najznámejších miest ostrova. Na začiatku návšteva kláštora sv. Gerasima, patróna ostrova. Pokračujeme návštevou vinárstva Robola s ukážkou výroby vína a malou ochutnávkou. Cesta po pobreží, kde sa natáčal film Mandolína kapitána Corelliho. Ďalšou zastávkou je jaskyňa Drogarati, ktorá sa stala miestom invázie nemeckých vojakov počas druhej svetovej vojny. Jaskyňa však bola svedkom vystúpení aj takej hviezdy, ako bola operná speváčka Maria Callas. Potom sa môžete presunúť do susednej jaskyne Melissani na palube člna. Voľný čas na nákupy či kúpanie. Cestou naspäť zastávka v dedinke Agia Efimia.  

Cena: 34 € (pre slovenského sprievodcu je potrebný min. počet účastníkov 15 osôb)

 

OSTROV ITHAKA – celodenný lodný výlet na vedľajší ostrov opradený mýtami a legendami – návšteva Odysseovho ostrova. Odchod z prístavu Ag. Efimia. Prvou zastávkou je malebný prístav Kioni. Prechádzka po uličkách, káva na jednej z množstva kaviarní. Prechádzka k tzv. Zlatej pláži. Ďalšou zastávkou je nemenej malebný prístav mesta Vathi, ktorý je zároveň aj hlavným mestom ostrova. Voľný čas na obed či na návštevu archeologického a folklórneho múzea. Potom návšteva pláže Filiatro a plavba na ostrov Kefalónia.

Cena: 45 €

 

OSTROVY MEGANISSI, SKORPIOS A LEFKADA – celodenný výlet. Ráno odchod autobusom do prístavu Ag. Efimia a odtiaľ loďou na ostrov Meganissi. Tu si pozriete jaskyňu Papanikolis a potom sa presuniete k dedinke Spartohori s možnosťou kúpania na miestnej pláži. Plavba okolo ostrova Skorpios, ktorý patril miliardárovi Aristotelovi Onassisovi. Pri jednej z jeho pláži sprístupnenej pre verejnosť sa budete mať možnosť aj okúpať, priamo z lode. Príchod do malebného Nidri na ostrove Lefkada. Voľný čas na obed, kávu či nákupy. Popoludní plavba na ostrov Kefalónia.

Cena: 45 €


Deti do 12 r. majú zľavu 50%.

Trajektové lístky z Lixouri do hl.mesta nie sú zahrnuté v cene (cca 1,8 € / os.)

aktuality a zaujímavosti
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Pozývame vás aspoň letmo nazrieť do života na tomto krásnom, i keď trochu odľahlom gréckom ostrove.
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.