vyhľadať zájazdy


Korfu

8.3
Apartmány Sofia
Grécko, Korfu, Sidari

V pokojnej časti inak rušného Sidari, uprostred pestovanej záhrady, natrafíte na komplex budov Sofia. Všetky apartmány disponujú dvomi oddelenými spálňami, preto to môže byť vhodný výber aj pre dva páry. Výborné vybavenie kuchyne, premyslené vkusné detaily. Na prízemí sú priestranné terasy, na poschodí zase nemenej priestranné balkóny – vybavené pohodlným záhradným nábytkom. V rozľahlej záhrade s udržiavaným trávnikom rastie množstvo stromov, v tieni ktorých sa bezpečne môžu hrať vaše deti. Srdcom Sofie sú majitelia – starší manželský pár, ktorý žije priamo v areáli, v osobitnom domčeku. Svojim hosťom sa snažia vždy vo všetkom vyhovieť. Ich záľubou je vytvárať si nové priateľstvá, na čo sú potom aj patrične hrdí. Skvelý výber aj pre dovolenku vlastným autom.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 11 dní
Termíny od: 4.6.2020 | Možnosti dopravy: vlastná, autobusová
Cena od: 215 €
s poplatkami: 225 €
7.8
Štúdiá Katerina
Grécko, Korfu, Sidari

Sidari je preslávené kanálom „Canal D´Amour“. Je to jedinečný prírodný úkaz, ktorý vytvorilo more a pieskové útesy a patrí medzi najfotografovanejšie miesta ostrova Korfu. Okrem toho Sidari ponúka veľké množstvo zábavy, rôzne kluby, bary a  reštaurácie. V centrálnej polohe, len 50 m od hlavnej cesty a 100 m od najbližšej reštaurácie, stoja štúdiá Katerina pozostávajúce z dvoch budov. Našich hostí čakajú 2-3 lôžkové štúdiá s kuchynkou na poschodí, ktoré nedávno prešli menšou rekonštrukciou. Dom vlastnia dve sestry, ktoré sa o celý areál starajú. Výborná piesková pláž leží len 150 m od domu, tu môžete vyskúšať aj vodné športy.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 13 dní
Termíny od: 4.6.2020 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 275 €
s poplatkami: 285 €

Korfu. Záhrada Iónskeho mora. Klenot Iónskeho mora. Môžeme ho nazvať ako chceme, faktom je, že je jedným z najatraktívnejších gréckych ostrovov. Ostrov, ktorého zeleň, farebné oleandre, vodopády bugenvileí, olivové háje a citrusové sady vás oslepia svojou krásou aj v septembri, nielen počas letných mesiacov. Šarm hlavného mesta je v pokojnom kontraste so strmými skalami Sidari či eleganciou Sissi-kaštieľa. Aj toto je Korfu...   

 

Korfu (Kerkyra) patrí už dlhé roky medzi dovolenkové destinácie, ktoré nikdy „nevyjdú z módy“. Ako väčšina gréckych ostrovov – aj Korfu malo mnohých cudzích vládcov, najväčší vplyv však mali Benátčania. V jeho rovnomennom hlavnom meste máte pocit, že tu chýbajú už iba premostené kanály a boli by ste v skutočných Benátkach. Pôvodný labyrint štvrti starého mesta Cambiello tvoria úzke uličky medzi domami. Miestami sú také úzke, že v nich ľudia len ťažko môžu kráčať vedľa seba. Okolo vysoké domy šľachticov vo svetlých pastelových odtieňoch ružovej, modrej, zelenej a hnedej s okenicami doširoka otvorenými alebo naopak, tesne zatvorenými pred páliacim slnkom. Úzke uličky častokrát križujú šnúry so sušiacou sa bielizňou a dodávajú mestu svojský obraz. V meste nájdete aj prvky britskej nadvlády – sochy a kriketové ihrisko pri Spianade alebo Esplanade, kde sa dodnes konajú zápasy. Korfu strážia dve pevnosti – väčší význam má Stará pevnosť, ktorá je spomienkou na to, že Turkom sa Korfu nikdy nepodarilo obsadiť. Do hlavného mesta sa určite musíte prísť pozrieť aspoň raz počas dovolenky. Prechádzka po promenáde Liston či nákupy v spleti úzkych uličiek by bolo hriechom vynechať. Ostrov sa preslávil aj zámkom Achilion, ktorý si v 19. storočí nechala postaviť cisárovná Sissi. Milovala tento ostrov, chodila sa sem zotavovať a ukryť sa pred každodennými vladárskymi problémami. O Korfu je tiež známe, že jeho letisko má jednu z najkratších pristávacích dráh v Európe, preto sem vraj posielajú len tých najskúsenejších pilotov. Symbolom Korfu je ostrovček Pontikonisi, ktorý je podľa Homéra Odysseovou loďou, ktorú Poseidon premenil na skalu. Ak máte štastie, uvidíte ho už pri pristávaní, lietadlo prelietava tesne nad touto atrakciou. Na ostrov dohliada hora Pantokrator, najvyššia na ostrove Korfu. Z jej vrcholu sa vám za jasného počasia podarí dovidieť nielen do Epiru či na pobrežie Albánska, ale dokonca aj do Talianska. Za zmienku určite stojí aj dedinka Paleokastritsa na severe ostrova s krásnym panoramatickým výhľadom a rozmanité pláže – musíte sa len rozhodnúť, na ktorú stranu a po ktorom pobreží sa vyberiete objavovať ostrov.

Na severnom pobreží v objatí zelene natrafíte na obľúbené letovisko Sidari. Príroda tu vytvorila majstrovské sochárske dielo – tzv. Kanál lásky (Canal d´Amour). Tradujú sa o ňom rôzne legendy. Hovorí sa, že ak niekto kanál prepláva, na druhom brehu nájde lásku svojho života. Ďalšia legenda hovorí, že ak kanál prepláva žena, získa srdce milovaného muža, prípadne ak kanál prepláva pár, ostanú spolu do konca života. Sidari však neláka turistov len Kanálom lásky. Pôvodne rybárska dedinka sa dnes pýši bohatým turistickým ruchom. Nájdete tu úžasné pieskové pláže s charakteristickými zvetranými skalami, reštaurácie, taverny, kaviarne, obchody, nočné kluby, bary ako aj tzv. „šport bary“, ktoré ponúkajú živé sledovanie športových prenosov. V Sidari si každý príde na svoje!

Korfu, to je pestrá paleta možností pre návštevníkov všetkých vekových kategórií a zo všetkých kútov sveta.


Korfu v skratke:

• Achilion, letné sídlo cisárovnej Sisi

• výlety na ostrovy Paxos a Antipaxos

• zátoka Paleokastrica

• vodný park

• ostrov Pontikonnísi s kláštorom VlachernaDĺžka dopravy autobusom z Bratislavy do prístavu Igumenitsa (pevnina) je 26 hod. Presný čas príchodu do letovísk je individuálny podľa nadväznosti na trajekt. 

 

Nedá nám, aby sme znovu neprízvukovali, že nenavštíviť hlavného mesto Korfu je hriech! Poprechádzať sa v spleti historických uličiek, kúpiť si nejaký suvenír a dať si šálku chutnej kávy na promenáde Liston stojí skutočne za to. Na potulkách v severnej časti ostrova natrafíte na čarokrásnu Paleokastritsu. Na tamojšej vyhliadke Bella Vista si určite spravíte niekoľko vydarených fotiek. Určite navštívte aj zámok Achilion a pozrite sa, ako a kde kedysi žila obľúbená rakúsko-uhorská cisárovná Sissi. Západ slnka v Pelekase odporúčame všetkým romantikom a oddych na pláži Glyfada zase všetkým milovníkom pekných pláží. A keďže ste s najväčšou pravdepodobnosťou ubytovaní v letovisku Sidari, minúť ďalšiu atrakciu ostrova, Kanál lásky, sa vám asi nepodarí...  

 

ALBÁNSKO – jednodňový výlet s možnosť navštíviť inú krajinu. Ráno odchod z Korfu loďou do Agia Saranda. Návšteva archeologickej lokality Butrint, mesta Saranda, krásnych pláží a dediniek. Butrint je miesto s bohatou históriou a dôležitosťou. Počas storočí sa tu usadili Gréci, Rimania, Byzantínci, Benátčania i Turci. Divadlo, termálne kúpele, Chrám Asklepia či Krstiteľnica sú stále vo veľmi zachovalom stave

 

VEĽKÝ OKRUH OSTROVOM – celodenný výlet autobusom, pri ktorom navštívite všetky pozoruhodnosti ostrova Korfu. "Myší ostrov" Pontikonissi, zámok rakúskej cisárovnej Sissi – Achilion, likérku kde vyrábajú miestny likér kumquat, byzantský kláštor, Paleokastritsu s vyhliadkou Bella Vista a dedinku Kassiopi.

 

PAXOS, ANTIPAXOS A MODRÉ JASKYNE – výlet loďou na tieto krásne Iónske ostrovy, ktoré podľa gréckej mytológie stvoril boh Poseidón. Na ceste tam si pozriete aj pobrežie Korfu s letoviskami Perama, Benitses a Kavos. Prvou zastávkou je ostrov Antipaxos, nasleduje návšteva Modrých jaskýň a nakoniec ostrov Paxos s jeho hlavným mestom Gaios. Priezračná tyrkysová farba mora a krásne pieskové pláže vám vyrazia dych.

 

VODNÝ PARK – moderný vodný raj patrí medzi najväčšie v Európe, situovaný v srdci ostrova. Tobogany, vodné tunely, vodopády, bazény, šmykľavky, jacuzzi, lenivá rieka a mnohé iné vodné atrakcie. Služby dopĺňa aj rad reštaurácií, snack barov a kaviarní. Celodenná zábava pre deti, ale aj ich rodičov.

 

PARGA A PAXOS - keďže žiadna dovolenka nie je úplná bez nejakej plavby a objavenia nových miest, počas tohto výletu sa oboznámite hneď s dvomi čarovnými miestami. Plavba začína pozdĺž pobrežia ostrova Korfu (letoviská Perama, Benitses a Kavos) a pokračuje k ostrovu Paxos. Zastávka v malebnom mestečku Gaios. Plavba potom pokračuje na grécku pevninu, k známemu kozmopolitnému mestečku Parga. Tu sa "stratíte" v spleti úzkych uličiek, pobudnete na káve v jednej zo štýlových kaviarní a možno sa prejdete k starej pevnosti.

 

GRÉCKY VEČER - zažite autentický grécky večer so živou hudbou a tancom. Užite si 3-chodovú večeru s neobmedzenou spotrebou vína. Poznáte tradíciu rozbíjania tanierov? Prosím, len si nerozbite tanier s večerou.

aktuality a zaujímavosti
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Pozývame vás aspoň letmo nazrieť do života na tomto krásnom, i keď trochu odľahlom gréckom ostrove.
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.