vyhľadať zájazdy


Olympská riviéra

8.3
Štúdiá Soula
Grécko, Olympská riviéra, Paralia Katerini

Štúdiá Soula sú rodinným ubytovacím zariadením vedeným majiteľkou Soulou a jej manželom Pavlosom. Nachádzajú sa len 250 m od známej piesočnatej pláže Paralia. Dom funguje ako hotel a skladá sa z dvoch krídel - prvé, predné krídlo má výhľad na ulicu a nájdete v ňom len štúdiá, kým v zadnom krídle sú výlučne apartmány. Rušné centrum sa nachádza vo vzdialenosti 250 m, oproti domu Soula stojí aj jeden hypermarket. V okolí a samozrejme v centre nájdete množstvo reštaurácií, supermarketov, pekární, kaviarní a hudobných barov a ostatnú občiansku vybavenosť. Ideálna voľba pre rodiny s deťmi ako aj pre cestovateľov vlastnou dopravou, ktorí vyhľadávajú kombináciu odpočinku pri mori a rôznych aktivít vo voľnom čase.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 11 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: vlastná, autobusová
Cena od: 195 €
s poplatkami: 205 €
8
Štúdiá Jason
Grécko, Olympská riviéra, Paralia Katerini

Štýlová budova domu Jason sa nachádza v novej rezidenčnej štvrti obľúbeného letoviska Paralia Katerini. Piesková pláž s pozvoľným vstupom do mora je vzdialená len 350 m, do rušného centra ponúkajúceho množstvo zábavy, nákupov, hudobných barov, reštaurácií, taverien či rýchleho občerstvenia je 700 m. Pohodlie hostí zvyšuje aj bazén s ležadlami a slnečníkmi, deti čaká menšie ihrisko. Budova má úroveň hotela. Jej štúdiá pripomínajú skutočne modernú hotelovú izbu, navyše disponujú aj kuchynským kútom. Budova leží v blízkosti domu Kalypso – ideálna možnosť pre pobyty menších aj väčších skupín.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 13 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 195 €
s poplatkami: 205 €
8.4
Štúdiá Kalypso
Grécko, Olympská riviéra, Paralia Katerini

Moderná budova domu Kalypso už z diaľky púta pozornosť svojou žiarivou žltou farbou v novej časti letoviska Paralia Katerini. Privíta vás štýlová recepcia, k domu patrí i záhrada s niekoľkými stromami, kríkmi a tiež záhradný gril s pohodlným sedením. Miesto ako stvorené na popoludňajší či večerný relax a družné debaty či spoločné grilovačky s ďalšími obyvateľmi domu. Na atraktívnu organizovanú pláž s pozvoľným vstupom do mora je to približne 400 m. Táto dlhá a široká pláž má aj neorganizované časti, na tých organizovaných nájdete štýlové plážové bary. Najbližší obchod je vo vzdialenosti 150 m, väčší supermarket je v dosahu 450 m. Do rušného centra sa dostanete po 900 m. Pekné izby, krásna pláž a ideálna poloha v pokojnom prostredí ale zároveň v blízkosti ruchu z neho robí dokonalý výber pre všetky vekové kategórie.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 13 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 205 €
s poplatkami: 215 €

Starovekí Gréci hovorievali, že bohovia žijú v tých najkrajších horách, na tých najlepších miestach. Presne na takom mieste, na úpätí hôr, leží živé mesto Katerini, ktorého dlhá pláž je známa ako Paralia.

 

 K najrušnejším letoviskám pevninského Grécka bezpochyby patrí Paralia.Tisíce mladých ľudí, aj tých v strednom veku, sem prichádzajú každé leto, aby sa zabavili na plážových party, dopriali si chutné jedlo za rozumné ceny v miestnych reštauráciách či posedeli si v útulných baroch. Vodné športy, plážový volejbal a mnohé iné športové aktivity sú vám tu stále k dispozícii. Ak dáte prednosť nakupovaniu, najmä ak hľadáte pekný šperk či kožušinový kabát, ste na pravom mieste.

Paralia sa rozkladá sa na pobreží Thermajského zálivu pod ochranou majestátneho Olympu, len 70 km južne od mesta Thessaloniki. Dovolenkári milujú jej dlhú pieskovú pláž i plytké more a užívajú si prechádzky po pobrežnej promenáde, ktorá sa večer mení na ľudský úľ.  Orientačným bodom v meste je ortodoxný kostol Sv. Fotini (Agia Fotini) stojaci v centre. Oproti nemu je zastávka, z ktorej v 15 minútových intervaloch odchádza autobus do 7 km vzdialeného okresného mesta Katerini. Každú stredu sa sobotu sa tu konajú tradičné grécke trhy (laiki). Turisti často využívajú služby miestnych požičovní a výlety do okolia absolvujú autom alebo motorkou.   Letovisko je plné typických taverien a zovšadiaľ sa ozýva príjemná grécka hudba i ľudská vrava. Nájdete tu veľa kaviarní, barov, obchodov so suvenírmi, módnych obchodíkov, supermarkety, obchody s kožušinami a suvenírmi a aj zlatníctva – to všetko v lete otvorené do neskorej noci. Kto by sa chcel zabávať až do ranných hodín, môže sa vybrať na niektorú z diskoték, ktorých je tu niekoľko. Skrátka, neodolateľné miesto pre všetkých, ktorí radi trávia dovolenku aktívne a neležia celé dni len na pláži.  

Paralia je aj skvelou základňou pre mnohé výlety. Ponuka je skutočne bohatá – fascinujúce kláštory Meteora, hrad Platamonas, ostrov Skiathos, Waterland, historické mestá Veria a Kastoria, bájny  Olymp, kláštory Meteora alebo veštiareň v Delfách. No nebola by škoda premeškať príležitosť vidieť toľko zaujímavých miest?  


Tu je pár našich tipov: 


• miestny trh v Katerini (laiki) – koná sa každú stredu a sobotu, dostanete sa tam miestnym autobusom

• určite navštívte Thessaloniki, vzdialené sú len 70 km – okrem iného sú aj centrom gréckej módy

• vyskúšajte lacný a chutný gyros v pite

• aj kláštory Meteora by mali byť vo vašom dovolenkovom kalendári

• pripravte si čerstvé sardinky – najlacnejšie sú v júli a auguste

ATÉNY– akropola, s množstvom pamiatok, múzeá, prístav Pireus či turistická štvrť Plaka s obchodmi, kaviarňami, barmi.

 

DELFY- delfská veštiareň, miesto považované za „pupok sveta“. Apolónov chrám, amfiteáter a samotný príbeh kultu veštenia je strhujúci.

 

METEORA- jedny z najznámejších pamiatok Grécka. Zaradené aj do zoznamu svetového dedičstva UNESCO s 24 byzantskými kláštormi postavených v skalách „skoro až v oblakoch“, z ktorých sú mnohé staršie ako 600 rokov. Dnes je mníchmi používaných iba päť kláštorov.

 

THESSALONIKI- rušné a moderné prímorské mesto, známe aj množstvom taverien, ouzérií, buzukií, ktoré sú sústredené v najväčšom množstve okolo Aristotelovho námestia. Jedným zo symbolov mesta je Biela veža.

 

SKIATHOS– čarovný zelený ostrov so známou plážou Kukunaries, malými dedinkami a pulzujúcim hlavným mestom.

aktuality a zaujímavosti
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Pozývame vás aspoň letmo nazrieť do života na tomto krásnom, i keď trochu odľahlom gréckom ostrove.
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.