vyhľadať zájazdy


Telendos

Štúdiá Sea View Telendos
Grécko, Telendos, Telendos

Ostrov Telendos ešte stále môžeme označiť ako „ostrov pre Robinsonov“. Turistický rozvoj sa už mierne dotkol aj tohto ostrova, ale pravdou aj naďalej ostáva, že tu nejazdia žiadne autá. Štúdiá Sea View ako z názvu vyplýva ponúkajú z terás a balkónov všetkých izieb výhľad na more a pobrežie ostrova Kalymnos. Organizovaná pláž je v blízkosti štúdií, nudistická pláž vo vzdialenosti približne 300 m. Štúdiá Sea View sú obklopené záhradou a v blízkosti nájdete 2 mini markety a zopár miestnych tavern, ktoré ponúkajú čerstvé morské plody a ryby. Odporúčame pre zaľúbencov a všetkých, čo túžia po absolútne tichej dovolenke v pokojnom prostredí s úžasnými výhľadmi.

Možnosti stravy: bez stravy | Dĺžka pobytu: 11 dní
Termíny od: 3.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 545 €
s poplatkami: 760 €

Na mieste, kde v súčasnosti premávajú vodné taxíky z Kalymnosu na Telendos, stálo v pradávnej minulosti hlavné mesto Pothia. Ničivé zemetrasenie v r. 554 p. n. l. pochovalo mesto pod morskú hladinu a dnešný Telendos navždy odrezalo od Kalymnosu. Len osemsto metrov delí pokojnú a jedinú rybársku osadu na tomto ostrove od kalymnoského letoviska Myrties. Autá ani motorky tu neexistujú, nie sú vôbec potrebné. Ostrov má iba jednu asfaltovú cestu a k najvzdialenejšej pláži sa dostanete po desiatich minútach chôdze. Fungujú tu dve-tri taverny, asi rovnaké množstvo plážových barov a minimarket. Usmievaví a priateľskí domáci, krásne pláže, nedotknutá príroda, božský pokoj – toto všetko je Telendos!


TRANSFER

Po prílete na ostrov Kos približne 20 minútový transfer do prístavu Mastichari. Plavba trajektom na ostrov Kalymnos (asi 50 minút). Z prístavu Pothia transfer do letoviska Myrties a následne krátka plavba na Telendos (5-10 minút). Kvôli nesúladu letového poriadku a cestovného poriadku trajektov môže byť ubytovanie na jednu noc poskytnuté na ostrove Kos/Kalymnos.


 

 

aktuality a zaujímavosti
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Pozývame vás aspoň letmo nazrieť do života na tomto krásnom, i keď trochu odľahlom gréckom ostrove.
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.