vyhľadať zájazdyÖlüdeniz

Medzi letoviskami v Turecku vyniká Ölüdeníz (v preklade Mŕtve more), ležiaci na juhozápadnom pobreží asi 15 km južne od Fethiye. Je to perfektný rezort pre dvojice aj rodiny s deťmi, vhodný pre pokojnú plážovú dovolenku s možnosťami zaujímavých výletov.


Turizmus v tejto pôvabnej oblasti má ale trochu iný rozmer než na Tureckej riviére. Prevažujú menšie hotely rodinného typu, ktorých architektúra nesie zrejmé vplyvy gréckeho Stredomoria. Podobne ako v Grécku, aj tu sú farebné budovy často skrášlené vodopádmi buganvileí a za nimi sa dvíhajú zelené kopce. Oveľa menej sú zastúpené klubové hotely či rozľahlé prázdninové komplexy, zato tu nájdete nádherné pláže, očarujúce zátoky a neuveriteľne krásnu lagúnu, ktorá je asi najfotografovanejšou plážou Turecka. Ťažko by ste tiež hľadali lepšie miesto na vyskúšanie paraglidingu; z výšky hory Babadag sa vám naskytne úchvatný pohľad na zelený reťazec pohoria Taurus a pokojné, krištáľovo čisté more obmývajúce širokú pieskovú pláž. K pozoruhodnostiam v tejto oblasti patrí Kayaköy, opustená dedina s takmer 400 domami a pohnutou históriou, 18 km dlhý a 300 m hlboký kaňon Saklikent, skalné hroby v Kaunose či plavba po delte rieky Dalyan. 

 

Naše tipy:

- užite si kúpanie ja Korytnačej pláži Istuzu

- zažite adrenalínový let z hory Babadag

- ponorte sa do histórie aj súčasnosti Dalyanu

- objavte pláže v okolí Fethyie

- doprajte si lahodný jablkový čaj v miestnej čajovni

 

 

aktuality a zaujímavosti
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Pozývame vás aspoň letmo nazrieť do života na tomto krásnom, i keď trochu odľahlom gréckom ostrove.
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.