vyhľadať zájazdy
Telendos

Na mieste, kde v súčasnosti premávajú vodné taxíky z Kalymnosu na Telendos, stálo v pradávnej minulosti hlavné mesto Pothia. Ničivé zemetrasenie v r. 554 p. n. l. pochovalo mesto pod morskú hladinu a dnešný Telendos navždy odrezalo od Kalymnosu. Len osemsto metrov delí pokojnú a jedinú rybársku osadu na tomto ostrove od kalymnoského letoviska Myrties. Autá ani motorky tu neexistujú, nie sú vôbec potrebné. Ostrov má iba jednu asfaltovú cestu a k najvzdialenejšej pláži sa dostanete po desiatich minútach chôdze. Fungujú tu dve-tri taverny, asi rovnaké množstvo plážových barov a minimarket. Usmievaví a priateľskí domáci, krásne pláže, nedotknutá príroda, božský pokoj – toto všetko je Telendos!


TRANSFER

Po prílete na ostrov Kos približne 20 minútový transfer do prístavu Mastichari. Plavba trajektom na ostrov Kalymnos (asi 50 minút). Z prístavu Pothia transfer do letoviska Myrties a následne krátka plavba na Telendos (5-10 minút). Kvôli nesúladu letového poriadku a cestovného poriadku trajektov môže byť ubytovanie na jednu noc poskytnuté na ostrove Kos/Kalymnos.


 

 

aktuality a zaujímavosti
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.