vyhľadať zájazdy


Telendos

Na mieste, kde v súčasnosti premávajú vodné taxíky z Kalymnosu na Telendos, stálo v pradávnej minulosti hlavné mesto Pothia. Ničivé zemetrasenie v r. 554 p. n. l. pochovalo mesto pod morskú hladinu a dnešný Telendos navždy odrezalo od Kalymnosu. Len osemsto metrov delí pokojnú a jedinú rybársku osadu na tomto ostrove od kalymnoského letoviska Myrties. Autá ani motorky tu neexistujú, nie sú vôbec potrebné. Ostrov má iba jednu asfaltovú cestu a k najvzdialenejšej pláži sa dostanete po desiatich minútach chôdze. Fungujú tu dve-tri taverny, asi rovnaké množstvo plážových barov a minimarket. Usmievaví a priateľskí domáci, krásne pláže, nedotknutá príroda, božský pokoj – toto všetko je Telendos!


TRANSFER

Po prílete na ostrov Kos približne 20 minútový transfer do prístavu Mastichari. Plavba trajektom na ostrov Kalymnos (asi 50 minút). Z prístavu Pothia transfer do letoviska Myrties a následne krátka plavba na Telendos (5-10 minút). Kvôli nesúladu letového poriadku a cestovného poriadku trajektov môže byť ubytovanie na jednu noc poskytnuté na ostrove Kos/Kalymnos.


 

 

aktuality a zaujímavosti
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.
Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu na sezónu 2019 sa tohto roku konala 12. októbra v netradičnej atmosfére.
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.