vyhľadať zájazdy


Ölüdeniz

Medzi letoviskami v Turecku vyniká Ölüdeníz (v preklade Mŕtve more), ležiaci na juhozápadnom pobreží asi 15 km južne od Fethiye. Je to perfektný rezort pre dvojice aj rodiny s deťmi, vhodný pre pokojnú plážovú dovolenku s možnosťami zaujímavých výletov.


Turizmus v tejto pôvabnej oblasti má ale trochu iný rozmer než na Tureckej riviére. Prevažujú menšie hotely rodinného typu, ktorých architektúra nesie zrejmé vplyvy gréckeho Stredomoria. Podobne ako v Grécku, aj tu sú farebné budovy často skrášlené vodopádmi buganvileí a za nimi sa dvíhajú zelené kopce. Oveľa menej sú zastúpené klubové hotely či rozľahlé prázdninové komplexy, zato tu nájdete nádherné pláže, očarujúce zátoky a neuveriteľne krásnu lagúnu, ktorá je asi najfotografovanejšou plážou Turecka. Ťažko by ste tiež hľadali lepšie miesto na vyskúšanie paraglidingu; z výšky hory Babadag sa vám naskytne úchvatný pohľad na zelený reťazec pohoria Taurus a pokojné, krištáľovo čisté more obmývajúce širokú pieskovú pláž. K pozoruhodnostiam v tejto oblasti patrí Kayaköy, opustená dedina s takmer 400 domami a pohnutou históriou, 18 km dlhý a 300 m hlboký kaňon Saklikent, skalné hroby v Kaunose či plavba po delte rieky Dalyan. 

 

Naše tipy:

- užite si kúpanie ja Korytnačej pláži Istuzu

- zažite adrenalínový let z hory Babadag

- ponorte sa do histórie aj súčasnosti Dalyanu

- objavte pláže v okolí Fethyie

- doprajte si lahodný jablkový čaj v miestnej čajovni

 

 

aktuality a zaujímavosti
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.
Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu Leto 2019 Prezentácia katalógu na sezónu 2019 sa tohto roku konala 12. októbra v netradičnej atmosfére.
Napísali ste nám Napísali ste nám Vždy nás poteší, keď sa s nami podelíte o pekné zážitky a fotky z vašej dovolenky.