vyhľadať zájazdy


Z našich infociest -Egypt


Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií. Právom na pomyselný vrchol aj patrí, o čom sme sa sami presvedčili počas ďalšej z našich infociest.

Naša cesta viedla do oblasti Hurghady, Makadi Bay a Soma Bay. Niektorí z nás túto krajinu navštívili po prvý raz a boli plní očakávaní. V prvom rade musíme vyzdvihnúť bezpečnosť miest ako aj jednotlivých hotelov. Každý z hotelov je strážený a má svoju súkromnú pláž. Ulice Hurghady sú živé. Dopriali sme si prechádzku, nákupy tradičných suvenírov aj večerné posedenie v prístave. V starej časti Dahar ako aj v Marine, kde prístav s nablýskanými jachtami lemujú kaviarne a reštaurácie, sme sa cítili príjemne.

Jedným z najväčších lákadiel Egypta sú jednoznačne krásne pláže a pestrý podmorský život. Naše hotely, najmä tie v Hurghade a časti Sahl Hasheesh, majú nádherné piesočnaté pláže. Pláže hotelov v časti zvanej Mamsha v Hurghade majú zväčša pozvoľný vstup s piesočnatým dnom, čo ocenia aj rodiny s deťmi. Vyberte si skvelý Steigenberger Al Dau alebo Giftun Azur s nádhernou pestovanou záhradou a bungalovmi. Vyzdvihnúť by sme chceli tiež hotel Tropitel Sahl Hasheesh, kde popri širokej pláži vedie aj promenáda. Môžete sa tu poprechádzať alebo si z hotela požičať bicykel. Oblasti Soma BayMakadi Bay sú známe vzácnym koralovým podložím, čo poteší milovníkov šnorchlovania a potápania. Tu nájdete hotely Stella di Mare, Movenpick, AmwajTia Heights. Pohodlný vstup do mora najmä pre plavcov, je zabezpečený vďaka dlhému mólu, ktoré často dosahuje 200-300 m. Na pláži každého hotela tiež nájdete dobre vybavené centrum vodných športov.
Všetky hotely ponúkajú stravovanie formou all inclusive. Okrem hlavnej reštaurácie v areáli nájdete vždy aj rôzne á la carte reštaurácie s orientálnou, talianskou či dokonca ázijskou kuchyňou. Pestrosť a kvalita stravy je preto ďalším z dôvodov,prečo dovolenkovať práve tu. Pitný režim je zabezpečený v niekoľkých baroch rozmiestnených po areáli aj na pláži. Vo väčšine hotelov vám tiež denne doplnia vodu do minibaru na izbe. Absolútny gastronomický zážitok budete mať určite v hoteli Movenpick, kde sa na stravu kladie mimoriadny dôraz a počas dňa môžete ochutnávať čokoládové dobroty značky Movenpick.

Určite sa vydajte aj za spoznávaním histórie (pyramídy v Gíze, údolie Kráľov) alebo zažite jazdu púšťou na štvrokolkách. Vypite si čaj s beduínmi a zistite ako žijú. Lodné výlety spojené s potápaním, kde nebudú prekvapením delfíny ani pestrofarebné ryby a koraly, bude zážitkom na celý život. Naša delegátka Ľudmila vám rada povie viac. Je na ňu spoľah, veď v Egypte žije už 16 rokov.

Prikladáme zopár fotiek a tešíme sa na vás.

aktuality a zaujímavosti
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Pozývame vás aspoň letmo nazrieť do života na tomto krásnom, i keď trochu odľahlom gréckom ostrove.
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.