vyhľadať zájazdyZ našich infociest -Turecko

V máji a júni sme podnikli niekoľko ciest do našich destinácií, aby sme preverili aktuálnu situáciu a doplnili  pár informácí k letoviskám a ubytovacím kapacitám. Ak ešte nemáte vybratú letnú dovolenku, možno vás inšpirujú práve nasledujúce riadky.


TURECKO – ak uvažujete o dovolenke v Turecku, pozrite si predovšetkým našu webstránku, ponuku sme v porovnaní s katalógom výrazne rozšírili. Počas pracovnej cesty sme pozreli množstvo hotelov od Beleku až po Alanyu. Bolo tam rušno už  v polovici mája, na plážach pomerne veľa dovolenkárov (najmä v Side), slnečno, more nevieme, nestihli sme si ani namočiť palce.

Veľmi dobrý dojem v nás zanechal Manavgat, vyše 200 tisícové mesto s obrovským trhom s čerstvou miestnou zeleninou a ovocím, obchodmi a kaviarňami. Návšteva antickej časti Side je priam povinnosťou, len škoda, že nám sa to kvôli nabitému programu podarilo až večer. Alanya nesklamala – krásna piesková Kleopatrina pláž, lanovka k hradu, rušné ulice, obchody, pouličné stánky s jedlom, báječné kaviarne, skrátka mesto plné života. 

Pokiaľ ide o ubytovanie, v Turecku si vyberie hádam každý – tu je aspoň zopár postrehov:   

Adora Boutique – zhodli sme sa, že je to miesto vhodné aj pre našich grékofilov (menej náročných, keďže je to 3*). Poloha nad krásnou širokou plážou v Kizilot, božský kľud, úžasný výhľad na more, domácka atmosféra a chutné jedlo kompenzujú trochu skromnejšie ubytovanie.

Orfeus Park & Queen – letovisko Čolakli, asi 9km od centra Side; pôvodná časť je s novou prepojená podzemnou chodbou, jacuzzi, hammam v cene, každých 15min. doprava na pláž ak sa vám nechce ísť pešo, bar na pláži, kde si môžete dať aj ľahký obed. Nám sa veľmi páčila krásne aj udržiavaná záhrada s relax bazénom a skvelé Spa centrum.

Side Royal Palace – manažment myslí naozaj na detaily – na pláži majú aj sprchy s teplou vodou a minichladničky na nápoje. Super jedlo, zábavné programy, doprava na pláž, Irish pub, svieži interiér.

Side La Grande – veľký bazénový svet, moderný interiér, doprava na pláž, aktivity pre deti aj dospelých. Dôkazom jeho obľúbenosti a kvality je aj fakt, že v čase našej návštevy bol takmer úplne obsadený.

Belek Beach – rozľahlý komplex vhodný najmä pre rodiny, veľa animácií, 24h ultra all inclusive, bazény, rôzne aktivity a hneď pri pláži – nový v našej ponuke.

Side Alegria – hotel, ktorý máme v ponuke už niekoľko rokov získal 5* a v budúcej sezóne zrejme zmení svoj koncept na „adults only“ – len pre dospelých. Uvidíme!

Sea Planet Resort (Kizilot) a Sea World (Kizilagac) – kvalitné rezorty s bohatou ponukou zábavy, skutočný raj pre rodiny s deťmi, obidva hneď pri pláži.


Pozrite si kompletnú ponuku našich zájazdov do Turecka – ak potrebujete s výberom poradiť, sme tu pre vás. J      

aktuality a zaujímavosti
Z našich infociest - Turecko 2019 Z našich infociest - Turecko 2019 Pár tipov z našej infocesty do Turecka.
Z našich infociest -Egypt Z našich infociest -Egypt Egypt je destinácia, ktorá sa v minulom roku dostala opäť do popredia a šplhá sa späť na vrchol najobľúbenejších dovolenkových destinácií.
Krájanie vasilopity Krájanie vasilopity Pozrite si zopár fotografií z tohtoročného krájania vasilopity v našej bratislavskej kancelárii.